آشنایی با بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

امروزه کشور مالزی و به خصوص شهر کوالالامپور را به عنوان یکی از مراکز برتر برای تحصیل با کیفیت و زندگی دانشجویی می شناسند. با توجه به هزینه های نسبتا پائین زندگی دانشجویی در این کشور و همچنین موسسات و دانشگاه های معتبر جهانی در برخی شهرهای آن، زیاد عجیب نیست که شاهد علاقه و اشتیاق دانشجویان بین المللی به تحصیل در مالزی باشیم. دانشگاه های برتر این کشور همچون دانشگاه مالایا، دانشگاه هایی در سطح جهانی هستند که نه تنها می توان در آن ها با فرهنگ آسیای شرقی آشنا شد، بلکه می توان تحصیلی با کیفیت را تجربه کرد. الی گشت در ادامه این مطلب، بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل را معرفی خواهد. پس با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

معرفی بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

کوالالامپور | Kuala Lumpur

مطالب مرتبط:
۱۰ تجربه منحصر به فرد که فقط در مالزی می توانید داشته باشید!
راهنمای سفر به مالزی
هزینه های سفر به مالزی

بدون شک، وقتی به تحصیل در مالزی فکر می کنیم، اولین نامی که به ذهنمان خطور می کند، شهر کوالالامپور است. این شهر چند دهه است که در هر چیز خوبی، در خط مقدم کشور مالزی قرار دارد. این شهر در رتبه بندی دانشگاه های جهانی  (QS World University Rankings) عنوان یک شهر دانشجویی ارزان قیمت را به خود اختصاص داد. فراهم کردن محیطی نسبتا ارزان قیمت و مقرون به صرفه، که با آموزشی با کیفیت همراه باشد، همواره یکی از اهداف شهر کوالالامپور بوده است. این شهر یکی از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل است و موسسات و دانشگاه های معتبر زیادی در آن فعالیت می کنند. برخی از دانشگاه ها، قدمتی چند دهه ای دارند، و بعضی دیگر دانشگاه هایی تازه تاسیس هستند. برخی از بهترین دانشگاه های این شهر عبارتند از:

University of MalayaInternational Islamic University Malaysia
Asia Pacific Institute of Information TechnologyUniversiti Kuala Lumpur
Asia Pacific University College of Technology & InnovationKuala Lumpur Metropolitan University College
Asia-Europe Institute, University of MalayaMalaysia-France University Centre
FTMS CollegeLiverpool John Moores University
International College of MusicVictoria International College

 

Universiti Tun Abdul RazakUniversiti Pertahanan Nasional Malaysia
TPM CollegeUCSI University
تحصیل در کوالالامپور

شهرک تحصیلی جوهور | EduCity, Johor

این شهر که در بخش وسیعی از جنوب کشور مالزی گسترده شده و به ساحل ختم می شود، به خاطر همجواری با کشور سنگاپور محبوبیت زیادی دارد. از پیشوند Edu این شهر، کاملا مشخص است که اینجا یکی از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل است. این نام فقط یک ادعا نیست و مسئولان جوهور آن را در عمل نیز اثبات کرده اند. در این شهرک دانشجویی، تعداد زیادی از موسسات آموزشی خصوصی و همچنین دانشکده هایی از معتبر ترین دانشگاه های بین المللی وجود دارند. دانشجویان می توانند از بین دوره های گوناگون تحصیلی، از رشته های مدیریت بگیرید تا دوره های پزشکی را در دانشگاه های این شهر انتخاب کنند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

Newcastle University Medicine MalaysiaNetherlands Maritime Institute of Technology
Raffles University IskandarUniversity of Southampton Malaysia Campus
University of Reading MalaysiaMarlborough College Malaysia
Management Development Institute of SingaporeRaffles American School
Multimedia University
تحصیل در شهر جوهور مالزی

ایده ساخت یک شهرک آموزشی در سطح آسیا، اولین بار در این مکان اجرا شد. در اینجا مراکز تحقیق و توسعه، خوابگاه های دانشجویی، امکانات تفریحی و ورزشی و … در یک مکان برای دانشجویان دور هم جمع شده اند. شهرک تحصیلی جوهور، مکان امن و آرامیست برای کسانی که قصد دارند مدارج عالی علمی را در مالزی بگذرانند.

سلانگور | Selangor

در حالی کوالامپور با فاصله بهترین مقصد در شهر مالزی است، ولی ایالت سلانگور از نظر علمی و آموزشی، چیزی از این شهر کم ندارد و حتی در برخی موارد از آن پیشی گرفته است. این شهر رقابت تنگاتنگی با کوالالامپور در جذب دانشجویان بین المللی دارد. مسئولان شهر سلانگور مالزی، با ایجاد نوآوری و تزریق مالی در زمینه آموزشی شهر، موجبات توسعه و افزایش موسسات آموزشی معتبر جهانی را در این شهر فراهم کرده اند. موسسات و دانشگاه های زیر، از جمله بهترین دانشگاه ها در شهر سلانگور مالزی هستند:

Universiti Teknologi MARAUniversiti Putra Malaysia
Universiti Kebangsaan MalaysiaMultimedia University
Universiti Tenaga Nasional            Universiti Selangor
Management & Science UniversityTaylor’s College
Sunway University CollegeMalaysia University of Science and Technology
PTPL CollegeUniversiti Teknologi Kreatif Limkokwing
تحصیل در شهر سلانگور مالزی

شهر پتالینگ جایا  (PJ) از نظر هزینه در این ایالت سرآمد است. در این شهر آسمان خراش های زیادی وجود دارند که اکثرشان محل زندگی دانشجوهای در حال تحصیل در آن هستند. با هزینه معقولی می توان یک آپارتمان کوچک در این شهر کرایه کرد. سلانگور مالزی هم یکی از بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل است.

پنانگ | Penang

“مروارید مشرق زمین” لقبیست که بر روی پنانگ گذاشته اند. این شهر بیشتر از اینکه به خاطر تحصیل مشهور باشد، به عنوان یک جزیره توریستی فوق العاده زیبا شهرت دارد. در اینجا ترکیبی از مدرنیته و چشم اندازهای طبیعی منحصر به فرد را خواهید دید. پنانگ برای دانشجویانی که می خواهند در کنار تحصیل و اخذ مدرک، تفریحات گسترده ای داشته باشند، شهر مناسبیست. دانشگاه های پنانگ در مکان های مختلف آن پخش شده اند. موسسات آموزشی این جزیره معمولا موسساتی بسیار مدرن هستند که با هزینه زیادی احداث شده اند. برخی از این موسسات عبارتند از:

Allianze College of Medical SciencesDISTED College
Han Chiang CollegeINTI International College Penang
Olympia College PenangUniversiti Sains Malaysia
Penang Medical CollegeTunku Abdul Rahman College
Wawasan Open UniversityATC College
SEGi College, Pulau PinangKolej Excel
تحصیل در پنانگ

در روزهای آخر هفته و تعطیلات، پنانگ بسیار شلوغ می شود و تقریبا در همه خیابان های شهر و سواحل زیبای اطراف آن گردشگران بسیاری در حال تفریح و عبور و مرور هستند. پنانگ یکی از توریستی ترین جزایر در قاره آسیاست و هرساله تعدا زیادی گردشگر از اقصا نقاط دنیا برای تفریح و گذران تعطیلات به آن سفر می کنند.

منبع: afterschool.my

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد