بلیط هواپیما

معروف ترین پارک های مسکو

 پارک های مسکو

وقتی صحبت از پارک ها می شود به یاد جایی سرسبز و خوش آب و هوا می افتیم که می توان در میان آن ها از هیاهوی شهری دور شد و اکسیژن خالص استشمام کرد. مسکو به عنوان شهری بزرگ و پایتخت روسیه پارک های زیادی دارد که درست مثل ریه های بزرگ شهر عمل می کنند و جایی برای فرار از شلوغی های شهرند. درسته که در میان جاذبه های مسکو، موزه ها و کاخ ها حرف اول را می زنند اما خیلی از گردشگران بعد از بازدید از آن ها به دنبال جایی برای نشستن و استراحت می گردند اینجاست که باید بدانید بهترین پارک های مسکو کدامند. می خواهیم درباره بهترین پارک های مسکو حرف بزنیم، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

بهترین پارک های مسکو

پارک گورکی | Gorky Park

مطالب مرتبط:
باغ گیاهشناسی آکادمی علوم مسکو، یکی از بزرگ ترین باغ های اروپا
باغ الکساندر در مسکو، باغ یادبود پیروزی ها
سفرنامه سنت پترزبورگ و مسکو از زبان الی گشت

پارک گورکی، یکی از قدیمی ترین پارک های تفریحی و فرهنگی روسیه است که در سال ۱۹۲۸ در کناره های رودخانه مسکو ساخته شده است. طراحی اولیه پارک همچنان دست نخورده باقی مانده و همین ویژگی جذابیت های آن را بیشتر کرده است. اگر می خواهید روزی هیجان انگیز را بگذرانید به این پارک بروید چون اینجا همیشه مملوء از گردشگرانی سات که به خاطر تفریحاتی مثل قایق سواری و لذت بردن از چمن کاری ها و گل کاری ها خودشان را به این محل رسانده اند. معروف ترین پارک مسکو در ماه های گرم سال امکانات زیادی برای تفریح دارد؛ می توانید قایقی کرایه کنید و مدتی قایق سواری در میان حوضچه ی پارک را تجربه کنید. در این پارک همیشه ماه های سرد سال می شود طرفداران اسکی برای رفتن به پیست اسکی روی یخ، صف های طولانی تشکیل می دهند.

باغ های زیبای مسکو

پارک های مسکو

باغ Neskuchny

این باغ در بخش جنوبی پارک گورکی قرار دارد و بیشتر گردشگرانی که به پارک گورکی می روند آن را نادیده می گیرند شاید چون نمی دانند که اینجا چقدر جذاب و بهشتی ست. اینجا در واقع پارکی در میان پارک دیگر است و هیاهو و شلوغی پارک گورکی را ندارد پس اگر جایی ساکت تر را به پارک گورکی ترجیح می دهید خوب است به این باغ رویایی بروید.

این باغ زمانی اقامتگاه نجیب زاده های روسیه بود برای همین است که در گوشه و کنار باغ، عمارت هایی قرن هفدههمی را می بینید که برای ساختشان از شیوه ی معماری ایتالیایی الهام گرفته شده است. سری هم به تپه اسپرو که در نزدیکی باغ قرار گرفته بزنید تا با چشم اندازهایی خیره کننده از شهر غافلگیر شوید. در این باغ، باغ وحشی کوچک برپا شده که تماشای حیوانات آن می تواند کودکان را به وجد بیاورد.

پارک گورکی

حفاظتگاه طبیعی تزاریتسینو | Museum-Reserve Tsaritsyno

در میان پارک های مسکو به یکی از ارزشمندترین جاذبه های فرهنگی روسیه می رسید که حفاظتگاهی طبیعی هم به شمار می رود. این حفاظتگاه- موزه ی تاریخی در بخش های جنوبی مسکو قرار دارد و پارکی با چشم اندازهای تماشایی به همراه سه استخر و قصری با شکوه ست. اینجا بزرگ ترین حفاظتگاه طبیعی مسکو است و در سال ۱۷۷۵ به دستور ملکه کاترین دوم ساخته شده تا زمانی که او خواست برای اقامت به خارج شهر برود در این محل اقامت کند. با این حال در ساخت این باغ مدت ها تاخیر افتاد و زمانی کامل شد که دیگر کاترین دوم در قید حیات نبود. امروز این مجموعه تنها مجمتع کاخی اروپاست که به شیوه ی معماری گوتیک رومی ساخته شده است. چیزی که این پارک را جذاب تر می کند وجود امکاناتی برای اسب سواری است البته در کنار حوض اصلی باغ امکاناتی هم برای تفریح و بازی وجود دارد.

حفاظتگاه طبیعی تزاریتسینو

پارک Vorobyovy Gory

در کنار رودخانه مسکو چشمتان به فضای سبز بزرگی می افتد: پارک Vorobyovy Gory که در خروجی ایستگاه مترویی به همین نام هم دیده می شود. در این پارک سکویی برای پرش وجود دارد که بر  روی سکوی تماشای آن همیشه تعداد زیادی از گردشگران محو تماشای چشم اندازهای اطرافند. در اطراف پارک دامنه های سرسبزی هست که می توانید برای لذت بردن از آرامش دامان طبیعت به آنجا بروید.

پارک Vorobyovy Gory

پارک ایزمایلوفسکی | Izmaylovsky Park

این پارک تفریحی و فرهنگی ترکیبی از طبیعت و فعالیت های تفریحی و فرهنگی ست. این پارک در سال ۱۹۳۱ تاسیس شده و از آن زمان تا به حال درهایش به روی گردشگران باز است پس مردم مسکو هر زمان که فرصت کنند برای تنفس هوای پاک و تمیز خودشان را به این پارک می رسانند. یکی از سنت های خوب مردم مسکو گذراندن یک روز در پارک ها به همراه خانواده است و بسیاری از آن ها این پارک که با درختان سرسبز ظاهری جنگلی پیدا کرده را به دیگر پارک ها ترجیح می دهند.

پارک ایزمایلوفسکی

پارک Chistye Prudy

شاید وقتی حرف از پارک های مسکو می شود به دنیال جایی دنج و بی سرو صدا باشید در این صورت کافیست یک بار به این پارک مرکزی مسکو بروید تا اینجا به یکی از پارک های مورد علاقه تان تبدیل شود. دریاچه ی کوچک این پارک مهمترین جاذبه اش است که تفریحات تابستانی و زمستانی زیادی را برای گردشگران فراهم کرده است. فضای این پارک آنقدر دوست داشتنی ست که در هر زمانی از سال می توانید از بازدید از آن لذت ببرید. اسم این پارک یعنی «حوض تمیز» و اگر در زمان ناهار به اینجا بروید افراد زیادی را می بینید که بر روی نیمکت ها نشسته و ناهارهای سبکی مثل ساندویچ و اسنک میل می کنند.

منبع: theculturetrip.com

شهر باستانی حصن کیفا ترکیه
شهر باستانی حصن کیفا ترکیه
هاوایی، بهترین مکان برای تماشای فوران های آتشفشان + ویدیو
هاوایی، بهترین مکان برای تماشای فوران های آتشفشان + ویدیو
گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر
گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر
۵ ساختمان عجیب جهان به شکل دایره!+ تصویر
۵ ساختمان عجیب جهان به شکل دایره!+ تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code