بهترین بیمه ی مسافرتی در ایران کدام است؟

بیمه ی مسافرتی سامان

این مثال که هیچ وقت حادثه خبر نمی کند یکی از هوشمندانه ترین ضرب المثل ها در دنیا است که در قالب چند واژه خیلی کوتاه و سر راست به مخاطبش می گوید که اتفاقی که بخواهد بیفتد نه زمان و نه مکان را در نظر نمی گیرد و در نهایت بهت شما اتفاق می افتد! اصلا بیمه های مختلف برای همین ایجاد شدند که در شرایط غیر قابل پیش بینی در نقش یک حامی و پشتیبان وارد شوند و بتوانند تا حد قابل توجهی مورد پیش آمده را مدیریت کنند. یکی از همین انواع بیمه که داشتنش هم ضروری است و هم واجب؛ بیمه ی مسافرتی است که شما را از اول تا به آخر سفر در صورت بروز مشکلی حمایت می کند. سوال خیلی ها این است که بهترین بیمه ی مسافرتی در ایران کدام است و ما در پاسخ به جرات می گوییم که بیمه ی مسافرتی سامان بهترین است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا دلیل بهترین بودن بیمه ی مسافرتی سامان را بدانید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند!

درباره ی بیمه ی مسافرتی سامان

درباره ی بیمه ی مسافرتی سامان

مطالب مرتبط:
ضرورت خرید بیمه مسافرتی
راهنمای کامل دریافت خسارت از بیمه مسافرتی
پوشش های بیمه مسافرتی چه مواردی را شامل می شود؟

برای انواع سفرهای خارجی یکی از مهم ترین و البته اجباری ترین مدارکی که باید به همراه داشته باشیم، بیمه ی مسافرتی است.

این سوال خیلی از افراد است که چرا باید بیمه ی مسافرتی را حتما خریداری نمود؟

از لحاظ روانشانسی زمانی که افراد این سوال به ذهنشان خطور می کند و آن را بیان می کنند که در ذهنشان صدایی بگوید که مگر قرار است در این سفر چه حرکت خطرناکی انجام بدهیم که منجر به استفاده از بیمه و خدمات آن شویم؟!

در جواب باید گفت که اولا بیمه تنها برای زمان هایی نیست که شما دچار آسیب و خطر شوید و دوما بیمه هایی همچون بیمه ی مسافرتی سامان مواردی را تحت پوشش خود قرار می دهند که معمولا مسافران تا زمانی که در آن شرایط قرار نگیرند، اصلا از این که ممکن است در آن زمان دچار ضرری هم شوند را اصلا تصور نمی کنند.

بیمه نامه های مسافرتی در شرایط مختلفی بسیار کارا هستند.

از اهمیت بیمه نامه ی مسافرتی همین کافی است که بگوییم که شما برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف و علی الخصوص معتبرترین آن ها یعنی ویزای شینگن یکی از مهم ترین مدارکی که صحت و درستی آن نیز بسیار برای صدور وبزای شما بسیار تعیین کننده و مهم است را به همراه مدارکتان تحویل دهید، همین بیمه نامه ی مسافرتی است.

انواع بیمه

در واقع اهمیت بسیار زیاد بیمه و تجارب گذشته باعث ان شده است که خرید این برگه ی پر اهمیت که حتی ممکن است حتی یک بار هم در طول سفر مورد استفاده ی شما قرار نگیرد، تبدیل به یکی از مهم ترین کارهایی بشود که قبل از سفر باید انجام دهید.

در تعریف بیمه نامه ی مسافرتی می بینیم که این برگه انواع گسترده ای از انواع صدمات جسمانی و غیر جسمانی را پیش بینی کرده و در بر می گیرد.

این موارد از هزینه های درمانی خاص تا جبران هزینه های تاخیر در پرواز را شامل می شوند.

بیمه های مسافرتی معمولا و تقریبا با یکدیگر یکسان هستند اما در پوشش برخی موارد برخی از دیگری بهتر و جامع تر هستند.

بیمه ی مسافرتی سامان از دسته ی همین بیمه هایی است که موارد تحت پوشش آن ها بیشتر است و شرح خدماتش بسیار شامل تر می باشد.

بیمه ی مسافرتی سامان

این بیمه ی مسافرتی شامل انواع مختلفی است که عبارتند از:

 • بیمه ی سفر تفریحی
 • بیمه ی سفر تجاری
 • بیمه ی سفر دانشجویی
 • بیمه ی سفر ورزشی
 • بیمه ی سفرهای بلند مدت
 • بیمه ی سفر زیارتی
سفری بی دغدغه با بیمه ی سامان

یکی از مزایای خرید بیمه ی مسافرتی سامان این است که این شرکت با بیش از ۵۰ هزار مرکز خدماتی و درمانی در سراسر دنیا طرف قرارداد است و به عنوان یکی از جامع ترین کارگزاران بیمه در سراسر ایران به حساب می آید.

سهولت خرید بیمه ی مسافرتی سامان یکی از ویژگی های مثبت این بیمه نامه ی مسافرتی است که آن را همیشه و در همه حال در دسترس مسافران قرار می دهد.

یکی از بهترین و امن ترین راه هایی که شما می توانید بیمه ی مسافرتی سامان را چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری خریداری نمایید، آژانس هواپیمایی الی گشت است. شما می توانید با مراجعه به آدرس وب سایت آنلاین الی گشت و یا اپلیکیشن موبایلی به راحتی بیمه ی مسافرتی خود را حتی بسیار آسان تر از خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل خود انجام دهید.

اگر هم که دوست داشته باشید می توانید به صورت حضوری خرید خود را با ارتباط با کارشناسان زبده ی ما انجام دهید.

خرید بیمه ی مسافرتی از الی گشت

از جمله ی دیگر دلایلی که باعث شده است که بیمه ی مسافرتی سامان بهترین بیمه ی ایران باشد این است که این شرکت علاوه بر خدمات روتین بیمه های مسافرتی اقدام به ارائه ی خدماتی همچون:

 • جبران هزینه های کنسلی ویزاهایی همچون: ورزشی، تجاری، آموزشی و یا حوادث غیر متقربه ای که موجب کنسلی در این سفرها شده باشد
 • اعمال تخفیف تا ۱۰۰% بر روی خدمات CIP فرودگاه
 • جبران هزینه های ناشی از لغو و یا بازگشت زود هنگام از سفر
 • جبران هزینه های کنسلی قبل از سفر
 • بیمه ی سرقت و یا حوادث منازل در طول زمان سفر
 • تخفیف تا سقف ۱۰۰% برای تاکسی ها و ماشین های مدل بالای فرودگاهی
 • پوشش تا سقف حداکثری بیمه تا ۷۰ هزار یورو
 • همکاری با بهترین تیم های تخصصی که در زمینه ی صنعت سفر و گردشگری که هم سابقه ی بالایی در این زمینه دارند.
 • پرداخت و جبران هزینه های ناشی از سرقت لوازم الکترونیکی همراهی همچون: لپ تاپ، موبایل و یا لپ تاپ در طول مدت سفر
 • پرداخت خسارت به فرد بیمه کننده در مواردی که مربوط به بیماری حادی که از قبل از سفر هم موجود بوده است.

می باشد.

تگ بیمه ی مسافرتی بر روی چمدان

از ویژگی های بیمه ی مسافرتی سامان این است که این شرکت قبل از این که شما سفرتان را آغاز کنید، همه ی شرایط مختلف و پیش آمدهای احتمالی را پیش بینی کرده است و برای آن ها برنامه ریزی نموده است. این شرکت بیمه در ۲۴ ساعت شبانه روز و در ۷ روز هفته آماده ی ارائه ی خدمات به کسانی است که مشترک آن هستند و از آن بیمه ی خود را دریافت کرده اند.

شما از هر کجای دنیا که با این بیمه تماس بگیرید می توانید به زبان فارسی مشکل خود را مطرح نمایید و با پشتیبانی فارسی زبان در ارتباط باشید.

در این بیمه حتی می توانید از خدمات مشاوره ی حقوقی و پرداخت هزینه های آن توسط بیمه در مقصد خود نیز بهره مند شوید.

از دیگر خدماتی که می توانید از بیمه ی مسافرتی سامان در مسافرت خودتان از آن بهره بگیرید این است که در صورت فوریت و نیاز؛ آمبولانس هوایی هم برای شما در دسترس است.

یکی از مشکلات پزشکی که ممکن است نا خواسته و بی هوا در سفر گریبان گیر هر کسی شود، دندان درد و مشکلات مربوط به آن است. بیمه ی مسافرتی سامان هزینه های مرتبط با هزینه های فوریت های دندان پزشکی را نیز پرداخت می نماید.

بیمه یکی از ملزومات سفر

انواع بیمه ی مسافرتی سامان

بالاتر همین متن برای شما ذکر کردیم که بیمه ی مسافرتی سامان انواع مختلفی دارد و الان در ادامه می خواهیم برایتان آن ها را معرفی نماییم.

بیمه ی سفر تفریحی سامان

اگر قصد سفرهای تفریحی دارید و ویزای درخواستی شما از انواع تفریحی و توریستی است، بیمه ی مسافرتی سامان برای شما در کنار دیگر تسهیلاتی که در اختیارتان قرار خواهد داد، در صورت بروز مشکل این موارد را پوشش خواهد داد:

 • هزینه های کنسلی رزرو هتل و یا هزینه های بلیط هواپیما
 • بیمه ی سرقت لپ تاپ، موبایل و تبلت
 • هزینه ی خدمات تشریفات فرودگاهی
 • هزینه ی ترانسفر فرودگاهی
 • بیمه ی سرقت و حادثه برای منزل شخص بیمه کننده در طول سفر
 • بیمه و هزینه های درمان در زمان مسافرت
 • تغییر در زمان برگشت (بازگشت زود هنگام)، هتل و خرید بلیط هواپیما
بیمه ی سفر تفریحی

بیمه ی سفر تجاری سامان


علاوه بر دربرگیری خدماتی همچون بیمه ی سرقت لوازم الکترونیکی همچون گوشی موبایل و یا لپ تاپ و بیمه ی سرقت و یا حوادث پیش آمدی در زمان سفر فرد بیمه کننده موارد دیگری همچون:

 • تقبل هزینه های درمان در مسافرت
 • هزینه ی ترانسفر فرودگاه
 • خدمات تشریفات فرودگاه (CIP)
 • بیمه ی انواع حواد انفرادی که به از کار افتادگی و یا مرگ منجر شود.
 • در بر گرفتن هزینه های لغو (کنسلی) سمینارها، همایش ها، هتل و یا بلیط هواپیما
 • هزینه های لغو و کنسلی کنفرانس ها، تغییر زمان در زمینه ی رزرو هتل، بلیط هواپیما و یا حتی برگشت زودهنگام از سفر را در بر می گیرد.
بیمه ی تجاری

بیمه ی سفر دانشجویی سامان


در این نوع و مدل از بیمه ی مسافرتی سامان فرد بیمه شونده تحت پوشش بیمه در مواردی همچون:

 • تخفیف تا سقف ۱۰۰% هزینه های خدمات تشریفات فرودگاهی (CIP)
 • تخفیف تا سقف ۱۰۰% هزینه های ترانسفر فرودگاهی
 • بیمه ی حوادث انفرادی
 • پرداخت هزینه های مرتبط با ثبت نام مجدد در دانشگاه مورد نظر به دلیل بستری و یا مریض شدن و حاد شدن وضعیت سلامتی فرد بیمه کننده
 • پرداخت و پشتیبانی مالی در زمان بروز حوادثی که در نهایت باعث فوت و یا از کار افتادگی فرد بیمه کننده گردد.
بیمه ی دانشجویی

بیمه ی سفر ورزشی سامان


در این نوع از بیمه ی مسافرتی سامان فرد بیمه شونده علاوه بر این که بیمه مواردی همچون:

پرداخت هزینه های درمانی مسافر، خدمات CIP، هزینه ی ترانسفر فرودگاهی، هزینه های کنسلی در زمینه ی بازگشت زودهنگام و در نهایت هزینه های کنسلی رزرو هتل و بلیط هواپیما را پرداخت می نماید، وسایل ورزشی همچون: وسایل و تجهیزات مخصوص اسکی، تخته، وسایل و لباس های موج سواری و وسایل اسکی روی آب را نیز بیمه می نماید و در صورت سرقت این وسایل هزینه ی آن را پرداخت خواهد نمود.

بیمه ی ورزشی

بیمه ی سفرهای بلند مدت سامان


با دریافت این بیمه شما می توانید از تمامی خدمات مختلف بیمه ی مسافرتی همچون: بیمه ی سرقت وسال الکترونیکی، خدمات تشریفاتی فرودگاهی، بیمه های درمانی و دیگر موارد گفته شده به صورت کامل استفاده نمایید. در ضمن می توانید برای خرید بیمه مسافرتی سامان از طریق وب سایت آنلاین الی گشت نیز اقدام بفرمایید.

لازم به ذکر است که بیمه ی سفر زیارتی سامان نیز در حال به روز رسانی و تکمیل است و به زودی اطلاعات آن در دسترس شما خوانندگان عزیز قرار خواهد گرفت.

مسافر تفریحی

پرسش و پاسخ های متداول مسافران درباره ی بیمه ی مسافرتی سامان

 • برای استفاده از بیمه ی مسافرتی سامان باید حتما از ایران سفر کنیم؟

+ در جواب این سوال باید بگوییم که بله. دلیلش هم این است که در زمانی که می خواهید سفر خود را آغاز کنید از زمانی که مهر خروج داخل پاسپورت شما می خورد، بیمه ی مسافرتی شما آغاز می شود.

 • مدت زمان بیمه ی مسافرتی سامان حداکثر شامل چند روز است؟

+ بیمه ی مسافر بر اساس روزهای اقامت شما صادر می گردد. اما بر طبق آیین نامه ی بیمه ی مرکزی مدت بیمه و روزهای اقامت بیش از ۹۲ روز پشت سر هم نباید باشد.

 • برای سفر به کدام کشورها نیاز به خرید بیمه ی مسافرتی هست؟

+ برای گرفتن ویزاهایی از نوع شینگن و یا گرفتن ویزا از سفارت خانه ها خرید بیمه ی مسافرتی الزامی است اما اگر شما دارای ویزا با اعتبار چندین ساله باشید و یا اقامت کشوری دیگر را داشته باشید، خرید بیمه ی مسافرتی برای شما الزامی نیست.

فرم بیمه ی مسافرتی
 • هزینه های ایجاد شده که موارد شامل بیمه هستند آیا در هنگام سفر پرداخت می گردند؟

+ در هنگام بروز مشکل و استفاده از بیمه مسافرتی سامان تنها کافی است که با کمک رسان تماس برقرار شود تا با توجه به سقف بیمه، هزینه ها توسط بیمه پرداخت شوند. با این حال شما می توانید در صورتی که هزنیه ای کردید که شامل پرداخت بیمه بوده است، بعد از بازگشت با ارائه ی رسید و اسناد مالی و همینطور به صورت آنلاین از طریق ارتباط با کارشناس بیمه، هزینه را دریافت نمایید.

 • چه مدارک شناسایی برای خرید بیمه ی مسافرتی لازم داریم؟

+ تنها مدرکی که لازم است، گذرنامه ی شخصی است که قصد بیمه شدن دارد.

 • فرق بیمه نامه ی ۳۰ و ۵۰ هزار یورویی در چیست؟

+ این دو بیمه از لحاظ موارد تحت پوشش با یکدیگر متفاوت هستند. بیمه نامه ی ۵۰ هزار یورویی را باید کامل ترین نوع بیمه ی مسافرتی دانست.

راهنمای کامل دریافت خسارت از بیمه مسافرتی
پاسخ به سوالات متداول برای خرید بیمه مسافرتی
معرفی طرح‌های خرید بیمه مسافرتی از الی گشت و تفاوت آن ها
چرا به بیمه مسافرتی نیاز داریم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code