این مرده های اسرار آمیز از کوه آویزان شده اند!

تابوت های آویزان در چین

چین کشور شگفتی هاست، با این حال در جنوب این کشور می توانید چشم اندازهای زیبا و خیره کننده ای از کوه ها و کوهستان ها، جنگل ها و همچنین جنگل های انبوه سبز پیدا کنید. در این قسمت از کشور چین همچنین یکی از قدیمی ترین رازهای تاریخی این کشور باستانی نهفته است، داریم در مورد تابوت های آویزان رود یانگتسه صحبت می کنیم. متخصصان و محققانی که روی این تابوت ها تحقیقاتی را انجام داده اند، آن ها را متعلق به مردمانی از بو Bo با قدمت ۳۰۰۰ سال دانسته اند. اما راز تابوت های آویزان در چین در رود یانگتسه چیست و به چه دلیلی آن ها از صخره های بالای این رود آویزان شده اند؟ داستان جالبی دارد. با الی گشت همراه شوید.

تابوت های آویزان در چین
مطالب مرتبط:
سگی که نماد وفاداری ژاپنی ها شد!+ تصویر
پدیده عجیبی به نام باران ماهی و قورباغه!+ تصویر

وقتی که به قسمت های جنوبی کشور چین و به نزدیکی رود یانگتسه می روید، می توانید در صخره ای که بر فراز آن قرار دارد تابوت های آویزان شده را ببینید. این تابوت ها در ارتفاع ۱۳۰ متری از سطح زمین قرار دارند و چندین دهه است که محققان سعی بر این دارند که بفهمند به چه دلیلی این مرده ها از کوه آویزان شده اند و مردم بو چرا این آیین ها را اجرا می کرده اند. ضمنا چگونگی انجام این کار و این که چطور توانسته اند این تابوت ها را در چنین مکان های سخت و صعب العبوری آویزان کنند، مسئله ی دیگری است که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است.

چه کسی این قبرستان های روی کوه را ساخته است؟

قدیمی ترین مدارک و شواهدی که نشان دهنده ی تابوت های آویزان در چین است به دوران باستان بر می گردد. در آن دوران در استان فوجیان این کار انجام می شده است که ظاهرا قدمتی ۳۰۰۰ ساله دارد. از آن دوران و از همان جا بود که این رسم و آیین به قسمت های جنوبی چین هم منتقل شد.

تابوت های آویزان چین

می دهد که سلسله ی مینگ، مردم بو را کشته است با این حال هنوز هم دقیقا معلوم نیست که مردم بو از کجا آمده اند و یا اینکه چه اتفاقی برای آن ها افتاده است و این هنوز مثل یک راز است.

چرا مردم بو قبرستان های صخره ای را ترجیح می داده اند؟

تئوری های مختلفی در این زمینه وجود دارد و بحث های زیادی هست که چرا مردم بو ترجیح می داده اند که مرده هایشان را از محل زندگی شان دور کنند و به عبارتی آن ها را از صخره آویزان کنند به گونه ای که رو به آب باشند. یکی از تئوری ها این است که همه ی این ها به باورهای این مردمان برمی گردد.

خداترسی و این که هر فرزندی وظیفه دارد تا در قبال والدینش بهترین کارها را انجام دهد از زمان های قدیم در فرهنگ مردم آسیا وجود داشته است. در واقع تاریخ نشان می دهد که بسیاری از مردم چین ترجیح می داده اند تا مرده  هایشان را در نزدیکی خود نگه دارند تا بتوانند از آن ها نگهداری کنند و به آن ها احترام بگذارند و از طرفی به باور خودشان از روح او هم مراقبت کرده باشند. با این حال مردم بو عقیده ی دیگری داشتند و طور دیگری فکر می کرده اند، یکی از تئوری های تابوت های آویزان در چین این است که آن ها بر این باور بوده اند که هر چه تابوت ها در مکان بالاتری قرار داشته باشد و ارتفاع آن بیشتر باشد، نشان دهنده ی احترام بیشتر است و این کار باعث شادی روح مرده هم می شود.

عکس تابوت های آویزان در چین

تئوری دیگی که درباره تابوت های آویزان در چین وجود دارد این است که مردم باستان عقیده داشته اند که ارواح در طبیعت و جاهایی مثل کوه ها، کوهستان ها و آب ها پرسه می زنند. آن ها اعتقاد داشته اند کوه ها و مکان هایی که ارتفاع بالایی دارند، به بهشت نزدیک تر هستند. مردم بو فکر می کرده اند که صخره ها در واقع مانند پلکانی به سمت بهشت هستند و تابوت ها هم مانند پلی به دنیای بعد از مرگ.

یکی دیگر از تئوری هایی که در این مورد وجود دارد این است که مردم بو، صخره ها را به عنوان قبرستان انتخاب می کرده اند چرا که به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داشته اند. آن ها بر این باور بوده اند که اجساد افرادی که آن ها دوست داشته اند باید به بهترین شکل ممکن نگهداری شود جوری که از هر آسیبی به دور باشد و روحش اذیت نشود. این کار باعث جاودانه شدن روح مرده در حیات بعد از مرگ هم می شده است. به جز این، از این طریق بدن مرده از حیوانات و مردمی که ممکن بوده به تابوت ها آسیب برسانند هم در امان می مانده است. علاوه بر این، این تابوت های آویزان در معرض هوا قرار می گرفته اند و در نتیجه خشک می مانده اند و به همین خاطر این پروسه باعث آرام تر کردن تجزیه ی بدن مرده هم می شده است. بر خلاف این، مرده هایی که در زمین دفن می شوند به خاطر نمناکی و رطوبتی که وجود دارد خیلی سریع تر تجزیه می شوند.

عکس تابوت های آویزان در چین

نحوه ی ساختن تابوت های آویزان در چین

مطمئنا نصب تابوت های آویزان در چین آن هم در ۳۰۰۰ سال پیش با سختی ها و دشواری ها و همچنین ریسک خیلی بالایی همراه بوده است. تئوری دیگری که به نسبت تئوری های بالا ضعیف تر این است که شاید مردم بو فقط برای افراد بالا رتبه و ثروتمندشان این کار را می کرده اند. در سال ۱۹۷۹، شخصی به نام پروفسور Lin Xiang  توانست یک تابوت آویزان را بر فراز رود Da’ning کشف کند، این تابوت تقریبا ۷ فوت طول داشت. مطالعاتی که بعدا روی این تابوت انجام شد نشان دهنده ی این بود که این تابوت از نوعی چوب بسیار خاص به نام Nanmu ساخته شده است و درختی که این چوب از آن گرفته شده است می تواند تا ۴۰ متر هم رشد کند. علاوه بر این چوب این درخت بسیار قوی و مستحکم است و استقامت بالایی دارد.

تابوت آویزان در چین

در واقع سازندگان این تابوت ها، درخت را از وسط به دو نیم تقسیم کرده و کناره های آن را به صورت منحنی درآورده اند. بعد از این کار، مرده را در نیمی از آن قرار داده اند و از نیم دیگر چوب به عنوان درپوش تابوت استفاده می کرده اند.

منبع: historicmysteries.com

قدیمی ترین بیابان دنیا را در این سرزمین ببینید!
قدیمی ترین بیابان دنیا را در این سرزمین ببینید!
برج اوستانکینو در مسکو، برجی با سکوی شیشه ای
برج اوستانکینو در مسکو، برجی با سکوی شیشه ای
زندگی با زباله ها | عکس روز نشنال جئوگرافیک
زندگی با زباله ها | عکس روز نشنال جئوگرافیک
با رعایت این نکات کسب و کارتان را رشد دهید
با رعایت این نکات کسب و کارتان را رشد دهید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code