تجربه غذاهای ارگانیک و کاملا طبیعی در کوالالامپور

بهترین انتخاب غذایتان را در کوالالامپور داشته باشید

در این نوشتار سعی می شود توصیه هایی در رابطه با صرف غذا و تجربه خوردن غذاهای طبیعی به مسافرانی که از گوشه و کنار جهان به شهر کوالالامپور می آیند، ارائه شده و امیدواریم این نکات بتواند به شما برای داشتن سفری بهتر، یاری کند.

ciyan

یکی از گزینه های پیش رو در سفر به کوالالامپور، لذت بردن از سبک غذایی مالزی است. در کوالالامپور، مناطق مختلفی برای تجربه کردن غذاهای مختلف وجود دارد و یکی از بهترین محل ها در این شهر، هتل هیلتون است.  سرآشپز رستوران این هتل با نیروی جوانی و انرژی و پویایی خاص خود، بهترین غذاهای شهر را ارائه کرده و شما تجربه ای ناب از حضور در این رستوران خواهید داشت. سرآشپز میشائیل الفوینگ (Michael Elfwing) به دلیل استفاده از مواد ارگانیک و طبیعی برای پخت و پز دارای شهرت بوده و با دقت و وسواس خاصی محصولات تائید شده و ارگانیک را برای تهیه غذاهای خود انتخاب کرده و تلاش می کند هیچ ماده شیمیایی و مضری در این غذاها وجود نداشته باشد. از سوی دیگر وی غذاهای خود را با روش هایی فوق العاده تهیه کرده و نتیجه کار بسیار خوشمزه و خوب بوده و غذا و دورچین های ارائه شده در این رستوران، رضایت هر مشتری را به دست خواهد آورد.

organic

ما چندی پیش تجربه خوردن غذا در این رستوران را داشته و سفارش مجموعه ۵ غذای ارگانیک (five-course organic menu) دادیم. اولین خوراکی ارائه شده به ما (amuse bouche) بود که بسیار اشتها آور و خوش منظره بود؛ این غذا از صدف و گوشت ماهی به شکل خمیر خامه ای تهیه شده و در یک فنجان ظریف  سرو می شد. این شروع ماجرا بوده و پس از این غذای جالب و جدید، سوپ کدو حلوایی بود که به همراه صدف و تکه هایی از قارچ (truffles) ارائه شد که با روکشی از خامه پوشانده شده بود. در ادامه خوراک قارچ که بسیار خوش عطر بود به میز آورده شد که من تا به حال غذایی به این خوشمزگی نخورده بودم. بدون اغراق با خوردن این غذا احساس سرخوشی و شادی خاصی به ما دست داده و من احساس می کردم سرحال و قبراق شده ام. سپس نوعی عجیب و غیر عادی از چغندر به همراه سالاد (seared Hokkaido scallop) سرو شد که به نظر من نه تنها یک غذای بسیار خوش ظاهر بود، بلکه طعم و مزه ای استثنایی نیز داشت. پس از کمی وقفه؛ استیک بسیار خوشمزه ای سرو شد که از گوشت گوساله کاملا ارگانیک تهیه شده بود. گوساله هایی که از گوشت آن ها برای تهیه این غذا استفاده می شود، در مراتع استرالیا به طور طبیعی تغذیه شده و در مقایسه با گوشت گاوهای هورمونی و غیر ارگانیک، دارای بافتی محکم تر و طعمی بهتر هستند. متاسفانه این طعم طبیعی و اصلی برای بسیاری از ما بیگانه است. چون در تمام زندگی خود به مصرف گوشت و مواد غیر ارگانیک عادت کرده ایم که نرم تر و دارای طعمی قوی تر هستند. اما این گوشت استفاده شده در استیک ارگانیک، هیچ ماده اضافه و افزودنی نداشته و کاملا خالص و طبیعی بود. سپس کمی نوشیدنی خورده و بشقاب سبزیجات به میز آورده شد. در پایان نیز یک پودینگ شکلاتی خوشمزه که داخل آن شکلات نیمه مایع قرار داشته و با شاه توت و میوه های دیگر تزئین شده بود، شام فراموش نشدنی ما را تکمیل کرد.

این تجربه غذا خوردن برای هر کسی عجیب و جالب توجه بوده و دریچه ای متفاوت در برابر چشمان شما خواهد گشود. در این تجربه، ما طعم غذاهای ارگانیک را در محیطی بسیار زیبا و استثنایی، مزه مزه کرده و به شما توصیه می کنیم در صورت سفر به کوالالامپور، حتما برای خوردن غذاهای طبیعی و ارگانیک این رستوران، سری به هتل هیلتون بزنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code