تجربه یک سفر فراموش نشدنی به سریلانکا

جذاب‌ترین دیدنی های سریلانکا در یک نگاه

آیا دوست دارید تمام خستگی های کاری تان را پشت سر بگذارید و به یک مسافت دور و به دور از شلوغی ها سفر کنید؟ آیا دوست دارید یک تعطیلات به یاد ماندنی را تا ابد در خاطرات خود ثبت کنید؟ آیا دنبال مکانی برای آرامش و خوشحالی می گردید؟ اگر جواب شما به این سوال ها بله است پس سفر به سریلانکا راه حل سوال های شماست. بنابراین کوله بارتان را ببندید و با الی گشت در این سفر مجازی برای شناخت بهتر این کشور فوق العاده آماده شوید.

مطالب مرتبط:
حقایقی از مروارید اقیانوس هند
حمل و نقل در سریلانکا

قرن هاست سریلانکا یکی از فریبنده ترین مقاصد گردشگری در سرتاسر دنیاست. شاید برای خیلی از ایرانی ها هنوز مقصد ناشناخته ای باشد اما بعد از خواندن مطلب زیر متوجه می شوید که دوست دارید هر چه زودتر به این کشور زیبا سفر کنید.

مارکوپلو سریلانکا را به عنوان بهترین جزیره در دنیا در بین جزیره های هم اندازه اش می دانست و اگر به پای صحبت توریست هایی که به این کشور سفر کرده اند بنشینید می بینید که سریلانکا را یکی از هیجان انگیزترین مقاصد توریستی ای می دانند که تابحال به آن سفر کرده اند. سریلانکا زیبا و بی نظم است و فرهنگ و تاریخ آن بسیار غنی و جالب توجه است.

قبل از اینکه به معرفی جاذبه های گردشگری این کشور بپردازیم بهتر است چند نکته ی ضروری را یادآوری کنیم:

بهترین زمان برای سفر به سریلانکا

بهترن زمان سفر به سریلانکا بستگی به منطقه ای دارد که می خواهید به آنجا سفر کنید. ماه دسامبر تا مارچ بهترین ماه ها برای گردشگری و سفر به این کشور است(هایلند، ساحل غربی و ساحل جنوبی) و ماه می تا سپتامبر برای بازدید از سواحل شرقی مناسب است.

مکان های اقامتی در سریلانکا

در سریلانکا، محل های اقامتی برای ماندن و هتل ها از آن چیزهایی است که اصلا لازم نیست نگرانش باشید. چه به دنبال جای اقتصادی باشید و چه جایی لوکس و گران قیمت.

حالا به معرفی تعدادی از بهترین جاذبه های توریستی سریلانکا که از بایدهای بازدید از سریلانکاست می پردازیم:

yala international park

۱-پارک ملی Yala: سفر به سریلانکا بدون بازدید از پارک ملی یالا مطمئنا پشیمانی بزرگی را برای دوستداران حیات وحش در پی دارد. دیدن گروه بزرگ فیل هایی که با خرطوم های بلندشان آب بازی می کنند و روی هم آب می پاشند و گربه های وحشی ای که در بین شاخ و برگ درختان خانه کرده اند و لم داده اند واقعا جالب است. یکی از انتخابهای خوبی که در این پارک پیش رو دارید این است که می توانید سافاری طبیعت گردی را در آن تجربه کنید. همچنین می توانید در یالا کمپ بزنید و شب را زیر نور ستاره های درخشان سپری کنید. یالا بهترین فرصت تان برای عکاسی در حیات وحش خواهد بود.

nuwara eliya

۲-نووارا الیا(Nuwara Eliya): نووارا الیا یکی دیگر از جاهای دیدنی سریلانکاست که بیشتر بخاطر مزرعه های سرسبز چایی و منظره ی فوق العاده زیبا، تپه های بلند و شیب دار سبز و قطاری که انگار از فیلم های هری پاتر بیرون آمده شهرت دارد. اگر این منطقه را بهشت سریلانکا بنامیم اغراق نیست.

sigiriya by air

۳-سیگیریا (Sigirya): سیگیریا یا “کوه خاطرات” یکی از میراث های جهانی و یکی از شگفت انگیزترین مکان های دیدنی در سریلانکا است. در نگاه اول اینطور به نظر می رسد که این صخره ی بزرگ بطور ناگهانی از ناکجا سر درآورده و از هر چیزی که در اطرافش است بسیار بلندتر است. برای رسیدن به بالای صخره باید کوه پیمایی کنید اما همینکه به بالا رسیدید با منظره ای واقعا زیبا از اطراف و قلعه ی سیگیریا روبرو می شوید. این مکان جایی است که واقعا ارزش دیدن دارد و به هر قیمتی نباید از دست بدهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code