alexaa

تفریحات متفاوت دبی

تفریحات دبی

دبی شهر بزرگ ست و آنقدر رکوردهای جهان را به نام خودش ثبت کرده که شاید رکوردار بیشترین رکوردهای جهان هم باشد! اما به غیر از آسمان خراش های بلند و خیابانهای تمیز، خیلی جاذبه ها و تفریحات دیگر را هم می توانیم در دبی پیدا کنیم، وقتی به دبی نگاه میکنیم آنقدر تفریحات مختلف دارد که انگار یک پارک  تفریحی برای آدم بزرگ هاست، اگر در سفر خود به این شهردنبال چیزی متفاوت می گردید جاذبه های غیر منتظره ای انتظار شما را می کشند، می خواهیم از تفریحات متفاوت در این شهر بگوییم، با  الی گشت همراه باشید

مطالب مرتبط:
فواره دبی، بزرگترین فواره موزیکال جهان
محله بستکیه، میراث ایرانی ها برای دبی
دبی

بازید از قسمت قدیمی شهر و خوردن یک میان وعده خوشمزه با یک فرد امارتی

ممکن است در شهری که از ۷۱ کشور مختلف جمعیت دارد و پر از ساختمان های شیشه ای و مدرن است احساس کنید سنت یا هویت ملی وجود ندارد اما اگر بدانید که به کجا بروید می توانید آن را هم در دبی پیدا کنید. به بر دبی بروید و در محله تاریخی الفهیدی کنار خور دبی بنشینید، در آن جا می توانید خانه های مرمت شده اواسط قرن نوزدهم را ببینید، خانه هایی که کاملا برعکس ساخت و سازها معمول در دبی امروز هستند، رنگ همه این خانه های کوچک، قهوه ای خاکی ست و پنجره های کم و درهای چوبی دارند، هر کدام برای خود یک بادگیر مخصوص دارند که از آن برای خنک کردن ساختمان استفاده می کردند و یک نوع سیستم تهویه طبیعی بود. در کوچه های تنگ و باریک گردش کنید، این کوچه ها خیلی خلوت هستند، ساکنان دبی معمولا دلیلی برای آمدن به این محل ندارند به همین دلیل شاید حس کنید در شهر ارواح قدم می زنید اما این منطقه گالری ها، مغازه های جدید و کافه های مختلف هم دارد، می توانید به مرکز شیخ محمد بروید و با خوردن یک صبحانه خوشمزه سنتی با فرهنگ این شهر بیشتر آشنا شوید.

مرکز شیخ محمد

به دیره بروید و فلافل بخورید

با ملیت های مختلفی که در دبی زندگی می کنند طبیعی است که در این شهر غذاهای بین المللی مختلفی سرو شود اما بهترین غذاها فقط در رستوران های هتل های لوکس پیدا نمی شود بلکه آن ها را می توانید در منطقه دیره هم پیدا کنید. دیره از محله های قدیمی دبی است و بیشتر افراد آن جا را هندی ها، پاکستانی ها، سومالیایی ها و حتی فیلیپینی ها تشکیل می دهند. در این محل غذاهای خاورمیانه ای را امتحان کنید و طعم فلافل های تند و تازه فلسطینی را بچشید این خوشمزه ترین راه برای فهمیدن تنوع در این شهر است.

فلافل

به خیابان  السرکال بروید و خلاق شوید

تعجب آور است که در منطقه ای صنعتی مثل القوز می توانید خلاق ترین افراد هنری را پیدا کنید، خیابان السرکال قطب هنری و طراحی دبی است. جاهایی که قبلا از آن ها به عنوان کارخانه سنگ مرمر استفاده می شد الان به گالری هایی تبدیل شدند که در آن ها آثار هنری ستاره های منطقه خاورمیانه نمایش داده می شود. به غیراز این گالری ها، در این محل مغازه های رنگارنگ  و حتی کارخانه شکلات سازی هم وجود دارد که در آن جا می توانید تهیه کردن و بسته بندی شکلات های خوشمزه را نگاه کنید. همیشه نمایشگاه های مختلفی در این خیابان برگزار می شود اما حتی اگر رویداد خاصی هم اتفاق نیفتاده باشد اگر صبح برای گشت و گذار به این خیابان بروید خیلی چیزهای جالبی پیدا می کنید.

منبع: roughguides.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد