بلیط هواپیما

تفریحات کم هزینه در آمستردام

گشت و گذار در آمستردام می تواند بسیار پرهزینه باشد. به نظر می آید غرق شدن در فرهنگ هلند بدون پول خرج کردن پول زیاد، امکان پذیر نباشد. اما اگر می خواهید واقعا آمستردام را بشناسید و عاشق این شهر شوید هرگز لازم نیست که پول های خود را به هدر دهید. می خواهیم راه های گشت و گذار کم هزینه در این شهر را به شما نشان دهیم، خیلی راه ها برای تفریحات کم هزینه در آمستردام وجود دارد، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
گردشی در اطراف شهر آمستردام
بهاری رویایی با لاله های آمستردام

 یک دوچرخه کرایه کنید و مثل مردم محلی در شهر چرخ بزنید

دوچرخه سواری در شهر آمستردام بهترین راه برای شناخت این شهر است. از آنجاییکه شهر آمستردام چندان بزرگ نیست می توانید با دوچرخه به هر جایی از شهر که دوست داشته باشید بروید. دوچرخه سواری در این شهر تجربه ای بینهایت لذتبخش است چون همه در این شهر دوچرخه سواری می کنند و شهر برای دوچرخه سواری ساخته شده است. کرایه دوچرخه در این شهر قیمت بسیار مناسبی دارد و قیمت کرایه آن برای هر روز حدود ۸ تا ۱۰ یورو است.

دوچذخه سواری

بعد از غروب آفتاب در کنار کانال ها قدم بزنید

آمستردام بعد از غروب آفتاب جذابیتی جادویی پیدا می کند و گردش در این شهر در شب تجربه ای عالی است. اگر خیال دارید که پیاده روی ای طولانی و رمانتیک در کنار کانال های این شهر داشته باشید درخشش نورها در آب باعث می شود که فکر کنید در شهری افسانه ای قرار دارید.

به بازار خیابانی آلبرت کویپ بروید

در آمستردام بازارهای غذای زیادی هست که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید اما به طور کلی بازار آلبرت کویپ بزرگ ترین بازار در آمستردام و اروپا است. بهترین چیز درباره این بازار این است که در همه روزهای هفته به جر یکشنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر باز است که این به معنی این است که در مدتی که در این شهر هستید به راحتی می توانید زمانی را به بازدید از از آن اختصاص دهید.

بازار خیابانی آلبرت کویپ

از غذاهای خیابانی لذت ببرید

با وجود اینکه آمستردام به  طور کلی مقصدی معروف برای غذا خوردن نیست اما غذاهای خیابانی خاص و منحصر بفردی دارد. غذاهای سرخ شده که بر روی آن ها سس های خاص و کره بادام زمینی می ریزند از خوردنی های خوشمزه ای هستند که در هنگام گشت در این شهر می توانید آن ها امتحان کنید.

 در پارک وندل لحظاتی آرامش بخش را تجربه کنید

آمستردام پارک های زیبای زیادی دارد، پارک وندل بزرگ ترین و معروف  ترین پارک کل هلند است و هر سال ۱۰ میلیون نفر بادید کننده دارد. این پارک در سال ۱۸۶۵ باز شد و نام آن از شاعر و نمایش نامه نویس هلندی، جوست وندل، گرفته شده است. پارک در نزدیکی محله موزیم پلین قرار دارد و در آن می توانید مدتی را به دور از هیاهوی شهر استراحت کنید.

پارک وندل

از موزه ریجکس دیدن کنید

موزه ریجکس معروف ترین موزه آمستردام و یکی از آن موزه های اروپاست که حتما باید از آن دیدن کنید. اگر در مدتی که در این شهر هستید فقط وقت دارید که از یک موزه بازدید کنید آن موزه باید موزه ریجکس باشد. هزینه ورودی آن فقط ۱۷٫۵ یورو است.

منبع: wonderslist.com 

معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن پریمیر کوچر در آمستردام
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن پریمیر کوچر در آمستردام
معرفی هتل همپشایر این پرینسگرچت آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل همپشایر این پرینسگرچت آمستردام | ۳ ستاره
معرفی بست وسترن هتل کوتور آمستردام | ۴ ستاره
معرفی بست وسترن هتل کوتور آمستردام | ۴ ستاره
موزه ون گوگ در آمستردام، مجموعه ای از شاهکارهای هنری
موزه ون گوگ در آمستردام، مجموعه ای از شاهکارهای هنری