نکات سفر به لیسبون

تور لیسبون پایتخت پرتغال

لیسبون گنج زیبایی است که در میان هفت تپه ساخته شده است. در تور لیسبون شما به شهری ساحلی با ساختمان های رنگارنگ، پر از کافه‌های دلنشین و موسیقی پرتغالی فادو وارد خواهید شد. در اینجا شما عاشق قدم زدن درکوچه های سنگ فرش و دنج و همچنین گشت و گذار در خیابان هایی با سبک خاص اروپایی خواهید شد. در مقایسه با دیگر شهرهای اروپای غربی، لیسبون از نظر هزینه بسیار معقول تر می باشد. خورد و خوراک و اقامت در لیسبون مقرون به صرفه است و همچنین برای دیدن جاذبه ها پول کمتری را در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی خواهید پرداخت. حتی اگر بودجه تان رو به اتمام بود، می توانید در سواحل زیبای این شهر اوقات خوشی را سپری کنید. با الی گشت باشید تا اطلاعات مفیدی درباره تور لیسبون به دست آورید.

لیسبون

روزانه چقدر هزینه برای تور لیسبون نیاز است؟

مطالب مرتبط:
۸ ساحل معروف پرتغالی
ماجراجویی در لیسبون فقط با ۱۰ یورو!

برای آن هایی که به عنوان یک کوله گرد به لیسبون می آیند، روزانه چیزی حدود ۲۵ تا ۴۰ یورو انتظار می رود که باید هزینه کنند. شما می توانید با مدیریت هزینه ها حتی این مبلغ را کاهش دهید یا وقتی دیدنی های بیشتری را می خواهید تجربه کنید، بهتر است مبلغ بیشتری را در نظر بگیرید. همچنین اگر شما پکیج کامل خریداری کرده باشید، این هزینه بسته به نوع تور، کیفیت هتل و میزان خدمات تور لیسبون متفاوت خواهد بود.

لیسبون پرتغال

چه زمانی برای تور لیسبون مناسب است؟

می شود گفت که لیسبون در بیشتر ماه‌های سال هوای دلنشینی دارد. زمستان های لیسبون معتدل و در تابستان گرمای هوا آزاردهنده نخواهد بود. در فصل گرم همچنین می توانید از ساحل استفاده کنید. به هر حال از نگاه گردشگران بهترین ماه های تور لیسبون ماه اسفند تا اواسط خرداد و همچنین شهریور و مهر می باشد. انتخاب این ماه ها بیشتر به دلیل هوای خوب و گردشگران کم تر است.

در تابستان هوا کمی گرم تر خواهد بود و در این فصل به خاطر گردشگری ساحلی افراد بیشتری به لیسبون می آیند و در نتیجه شهر شلوغ تر از حد معمول خواهد بود. همچنین در مرداد ماه تعداد بومیانی که به ساحل می آیند نیز به مراتب افزایش پیدا می کند.

در زمستان شما هوای خیلی سردی را تجربه نخواهید کرد. با این حال زمستان بارانی ترین فصل لیسبون می باشد. پس اگر می‌خواهید در فصل سرد به تور لیسبون بروید، بهتر است با خود بارانی و چتر به همراه داشته باشید.

تور لیسبون

برای دیدن شهر لیسبون چند روز نیاز است؟

معمولا در تور پرتغال شما چیزی حدود ۲ الی ۴ روز را در لیسبون خواهید گذراند. شما می توانید تمام جاذبه های شهر را در سه روز کامل بازدید کنید اما اگر می خواهید که سفرتان جنبه تفریحی و ساحلی نیز داشته باشد، می توانید یک یا دو روز به آن اضافه کنید. تورهای پیاده روی در جاذبه های لیسبون برای شما مهیاست.

لیسبون ترولی

نکات مثبت تور لیسبون

هوای دلچسب: یکی از موارد خوب در مورد لیسبون، هوای دلنشین‌اش می باشد. تابستان ها گرم و آفتابی و زمستان ها خنک و معتل می باشد.

حمل و نقل ارزان: لیسبون حمل و نقل عمومی بسیار خوب و به صرفه ای دارد. توسط راهنماها و وسایل نقلیه عمومی شما تقریبا به هیچ گونه مشکلی نخواهید خورد.

شب‌ زنده داری: لیسبون به‌ خاطر مردم شب زنده دار و رستوران های معروف شبانه اش بسیار معروف می باشد. تفریحات لیسبون به قدری متنوع است که می توان گفت که برای هر سلیقه ای چیزی پیدا خواهد شد.

ساحل: شما در هرجای لیسبون که باشید به راحتی می توانید با مترو یا قطار به ساحل برسید.

غذای مقرون به صرفه: در کل می شود گفت که در تور لیسبون شما انواع مختلف غذا را مخصوصا غذای دریایی تجربه خواهید کرد و البته نکته مهم این است که خورد و خوراک در آن جا ارزان می باشد.

سنگ فرش و دیوارهای رنگی: لیسبون پر از خیابان و کوچه های سنگ فرشی است که همه مردم از آن لذت می برند. همچنین دیوار خانه ها همگی رنگارنگ هستند به طوری که حس بسیار شادی در میان این کوچه ها خواهید پیدا کرد.

لیسبون پایتخت پرتغال

نکاتی که در لیسبون باید به آن توجه کنید

جیب برها: با اینکه امروزه تعداد جیب برها در لیسبون به حداقل رسیده است اما بهتر است که تا آنجا که می توانید مخصوصا در شب حواستان به وسایل‌تان باشد.

ساعت کار رستوران ها: در لیسبون مثل بیشتر کشورهای جنوبی اروپا، رستوران ها حدود ساعت ۳ ظهر بسته می شوند و دوباره در ساعت ۸ شب باز خواهند شد. البته شما همیشه می توانید در فست فودها یا رستوران های زنجیره ای غذا میل کنید.

ساحلی در لیسبون

محله های محبوب لیسبون

محله بایرو آلتو

محله بایرو آلتو، در بالای یکی از هفت تپه لیسبون قرار دارد پس بهتر است برای رفتن به آن جا از ترولی یا مینی بوس استفاده کنید. در این منطقه ساختمان هایی وجود دارند که از زلزله بزرگی در امان مانده اند. پس می توان گفت که قدیمی ترین ساختمان های لیسبون را در اینجا خواهید یافت.

محله چیادو

چیادو محله ای است که مردم محلی و گردشگران برای خرید به آن جا می روند. پس اگر می خواهید کمی برای خودتان خرید کنید رفتن به چیادو را فراموش نکنید.

در دو محله بالا می توانید از جاذبه هایی نظیر کلیسا و موزه سائوکورا، موزه باستان شناسی کارمو، موزه ملی هنر معاصر و موزه وودی کیدو دیدن کنید.

نمایی از لیسبون

آلفاما

آلفاما قدیمی ترین محله ایست که می توانید در تور لیسبون ببینید. این محله پر از آثار قرون وسطی و کوچه هاییست که محله ماهیگیران محسوب می‌شوند. این محله بسیار دوست داشتنی پر از کافه و رستوران است.

جاذبه های این محله شامل قلعه سنت جورج و کلیسای لیسبون، خانه سنگ های نجیب و موزه فدو است.

بایکسا

بایکسا منطقه تجاری لیسبون است که بعد از زلزله بزرگ به طور کامل بازسازی شد. به همین دلیل این محله با دیگر محله ها کمی متفاوت است. برای دیدن مناظر دیدنی به آرکودا روئا آگوستا بروید و در بلوارهای زیبایش قدم بزنید.

دیدنی های محله بایکسا، میدان تجاری، آسانسور سانتا خوستا و میدان روسیو می‌باشند

منبع: thesavvybackpacker.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code