بلیط هواپیما

توصیه‌هایی برای یک سفر خوب به آنتالیا و کوش‌آداسی

آنتالیا

آنتالیا و کوش‌آداسی این روزها به یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری تفریحی ایرانیان تبدیل شده اند. تعداد زیادی از شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی در زمینه اعزام تور و مسافر به این دو شهر فعالیت می‌کنند. یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در ارائه خدمات تور آنتالیا و کوش‌آداسی، آژانس الی‌گشت است. حمید قلی‌زاده، نماینده و تورلیدر این شرکت در ترکیه، توضیحات و توصیه‌هایی را برای تجربه یک سفر خوب به این دو شهر ارائه داده است.

اول تفریح و آرامش، بعد خرید و تاریخ

اگر انگیزه اصلی شما از سفر، تفریح و رسیدن به آرامش است، شهرهای آنتالیا و کوش‌آداسی هر دو گزینه‌های مناسبی هستند؛ البته در صورتی‌که بیشتر قصد تفریح و در کنار آن کمی هم خرید دارید بهتر است به آنتالیا بروید و اگر می‌خواهید چند روزی را فقط استراحت کنید و به آرامش برسید، کوش‌آداسی انتخاب بهتری برای شماست.

معمولا کسانی که به شهر آنتالیا سفر می‌کنند کمتر از استانبول قصد خرید دارند اما به هر حال مراکز خرید خوبی در این شهر ساخته‌ شده‌اند و ایرانیان معمولا از مراجعه به آنها صرف نظر نمی‌کنند. به همین دلیل بیشتر هموطنان ما تمایل دارند در مرکز شهر و در نزدیکی مراکز خرید هتل بگیرند.

آنتالیا شهری با قدمت تاریخی طولانی است و آثاری از دوره‌های مختلف در آن وجود دارد اما متاسفانه تعداد کمی از مسافران ایرانی به بازدید این آثار می‌روند. اگر به این شهر سفر کردید، دیدن آثار زیبای تاریخی آن را فراموش نکنید.

خطوط هوایی ایرانی پرواز مستقیم به آنتالیا ندارند و اگر این خطوط را برای سفر انتخاب کردید، ابتدا در فرودگاهی در نزدیکی این شهر از هواپیما پیاده و سپس با اتوبوس به آنتالیا ترانسفر می‌شوید. در صورت تمایل می‌توانید با پروازهای ترک به صورت مستقیم به آنتالیا سفر کنید. البته هواپیماهای این خطوط نیز برای سوخت‌گیری، مدت کوتاهی را در فرودگاه شهر دیگری توقف می‌کنند.

کوش‌آداسی، شهر کوچکی است و خرید در آن به دلیل قیمت زیاد و تنوع کم اجناس، توجیه چندانی ندارد. در اطراف این شهر نیز آثار تاریخی زیبایی را می‌توان دید.

کوش‌آداسی در نزدیکی شهر ازمیر واقع شده است. پرواز مستقیم از ایران به این شهر وجود ندارد و در صورت تمایل برای سفر به کوش‌آداسی باید ابتدا به ازمیر بروید و از آنجا با اتوبوس به این شهر منتقل می‌شوید.

بیشتر روزهای سال در این دو شهر آفتابی است. به ویژه در آنتالیا، بافت فرهنگی و جمعیتی در فصل‌های گرم و سرد تفاوت می‌کنند چرا که این شهر در فصل‌های گرم پذیرای گردشگران بیشتری است. گردشگری یکی از منابع اصلی درآمد آنتالیاست.

بافت بومی خود آنتالیا در زمستان بیشتر دیده می‌شوند؛ مردمان این شهر زندگی روستایی و سنتی‌ای دارند و از جمله منابع مهم کسب درآمد و امرار معاش آنها کشاورزی است.

با چشم باز به سفر بروید

  • در یک حالت نادر، هتل‌های این دو شهر بسته کامل صبحانه، ناهار و شام را به مسافران ارئه می‌کنند در حالی که در بیشتر هتل‌های جهان تنها صبحانه روی رزور هتل قرار دارد.
  • اجناس موجود در بازارهای آنتالیا نسبت به استانبول تا حدودی قیمت بیشتر و تنوع بسیار کمتری دارند. البته در برخی بازه‌های زمانی نیز جشنواره‌های حراج در این شهر برگزار می‌شوند که قیمت‌ها را مناسب‌تر می‌کنند. در مراکز خرید بزرگ و فروشگاه‌های متعلق به برندهای شناخته شده، امکان چانه‌زنی و گرفتن تخفیف وجود ندارد اما در بازارهای روزی که مردم بومی با مجوز مسئولان دولتی برگزار می‌کنند، می‌توانید چانه بزنید. در این بازارها صنایع دستی زیبایی عرضه می‌شوند.

 

  • در آنتالیا و کوش‌آداسی برخلاف استانبول، سواحل خاصی برای استفاده گردشگران وجود دارد. به همین دلیل اگر علاقه‌مند به شنا و حضور در ساحل هستید یکی از این دو شهر را انتخاب کنید. سواحل موجود در آنتالیا متعلق به دریای مدیترانه هستند و سواحل کوشی‌آداسی در کنار دریای اژه قرار دارند. دریای مدیترانه، آب سبک‌تری نسبت به اژه دارد و از زیبایی و شهرت بیشتری نیز برخوردار است به همین دلیل بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.
  • پکیج‌های سفر به آنتالیا یا کوش‌آداسی معمولا یک هفته‌ای تعریف می‌شوند.
لذت تفریح در آنتالیا + ویدئو
لذت تفریح در آنتالیا + ویدئو
هزینه های سفر به آنتالیا چقدر است؟
هزینه های سفر به آنتالیا چقدر است؟
یک روز هیجانی در پارک کارالیوگلوی آنتالیا
یک روز هیجانی در پارک کارالیوگلوی آنتالیا
برای ماه عسل بدروم بهتر است یا آنتالیا؟
برای ماه عسل بدروم بهتر است یا آنتالیا؟