تپه های مغناطیسی هند هر ماشینی را به سمت خود می کشند!!!

در مکان ها و کشورهای مختلف جهان، تپه ها و کوه هایی کشف شده است که از آن ها با نام تپه های مغناطیسی یا کوه های مغناطیسی یاد می شود. در این مجموعه، تپه های مغناطیسی هند را که در شهر له (Leh) واقع شده اند، می توان یکی از جاذبه های گردشگری هند دانست. جاذبه ای دیدنی و البته تجربه ای عجیب و به یاد ماندنی که آبروهایتان را از تعجب بالا می اندازد. این تپه ها یکی از عجایب جهان و از عجایب هند است که گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می کند. مجله الی گشت اگر چه از عجایب و جاذبه های هند مطالب بسیاری را برای خوانندگانش منتشر کرده است؛ با این حال اکنون به معرفی تپه های مغناطیسی هند در شهر له آشنا خواهید شد. اگر برای تور هند ثبت نام کرده اید یا قصد سفر به هند را دارید، برای تجربه این خاصیت عجیب در کوه ها و تپه های هند برنامه ریزی کنید.

تپه های مغناطیسی هند در شهر له

شهر له و تپه های مغناطیسی عجیبش

مطالب مرتبط:
معرفی بهترین جاذبه‌های هند در فصل بهار
بازار گل دادار بمبئی را در سفر به هند حتما ببینید
آیا «گوا» پربازدیدترین مقصد گردشگری در هند است؟

تپه های مغناطیسی هند واقع در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر له و در نزدیکی بزرگراه له –کارگیل (the Leh-Kargil) قرار گرفته است. در این بزرگراه جاده ای کوچک است که پدیده گرانش را به شکل دیگه ای نشان می دهد. وجود این جاذبه برعکس در این جاده، قرار گرفتن تپه های مغناطیسی هند است که حتی وسایل نقلیه ثابت را نیز به سمت بالا می کشد. اتفاقی که برای هر بیننده ای عجیب و غیر قابل باور است. این مکان مشهور به تپه مغناطیسی، در مکانی توریستی در دره ای زیبا واقع شده و حتی مکانی پرطرفدار برای افراد و جوانانی است که به رانندگی در جاده های زیبا، عجیب و با مناظر بی نظیر علاقه مند هستند.

همین موضوع این مکان و جاذبه را به یکی از پر بیننده ترین و بازدیدترین جاذبه های ناحیه لاداخ (Ladakh) می نماید.

اگر با ماشین شخصی یا هر وسیله نقلیه دیگری به این جاده کوهستانی کوچک وارد شدید، خود را برای اثری متفاوت و شگفت آور از نیروی جاذبه روبرو کنید. مکانی که جاذبه زمین در آن برعکس عمل می کند یا اینکه می توان از آن به آهنرباهایی بسیار بزرگ اشاره کرد که خصوصیاتی عجیب را برملا می کند.

تپه های مغناطیسی هند

درباره تپه های مغناطیسی هند در لاداخ

دنیای عجیب و غریبی که در آن زندگی می کنیم، پر است از نظریه های عجیب و غریب که طبیعت بسیاری از آن ها را برملا و پشتیبانی می کند. همه آن ها یک منطق علمی و دلیلی مستحکم را پیشنهاد می کنند و از استدلالی قوی پیروی می کنند. پس نمی توان برای آن به خرافات مردم عامه یا گذشتگان رجوع کرد. برای هر اتفاق و عملی توجیح علمی می توان یافت.

با این وجود مردمان عامه براساس تفکر گذشتگان و دانش قدیمی آن ها تصور می کردند که تپه های مغناطیسی هند در حقیقت “جاده ای مغناطیسی است که یک راست به بهشت می رود.” تفکری که در نتیجه اطلاع نداشتن از دانش مغناطیسی و آهنربایی به وجود آمده و شکل گرفته است. در اینجا شاید جالب باشد که نگاهی به هر یک از این باورها و نظریه ها پیرامون این تپه ها بیندازیم و برایتان تفکر گذشتگان را بیشتر معرفی کنیم.

خرافات پیرامون تپه های مغناطیسی له

روستاییان ساکن لاداخ معتقدند که زمانی در گذشته، جاده ای وجود داشته است که مردم را به سمت بهشت راهنمایی می کرد و می برد. کسانی که به درستی سزاوار بودند و به نیک سیرت بودند، در این جاده مستقیم به سمت بهشت هدایت می شدند و حرکت می کردند. اما کسانی که درست کردار یا درست سیرت نبودند، هرگز نمی توانستند این کار را انجام دهند.

درباره تپه های مغناطیسی هند در لاداخ

نظریه نیروی مغناطیسی

بعدها یک نظریه معقول گفته شد. نظریه ای که البته مشهورتر و قابل پذیرش تر است. این تئوری بیان می کند که یک نیروی مغناطیسی قوی وجود دارد که از سمت تپه ها می آید. همین نیوری مغناطیسی قوی باعث می شود که وسایل نقلیه ای را که در محدوده آن قرار می گیرند به سمت آن جذب و کشیده شوند.

این اتفاق های عجیب و غریب که در بزرگراه له -کارل نام بردیم، توسط تمام گردشگرانی که از سراسر جهان به این منطقه سفر کرده اند امتحان شده است. بنابراین افراد بسیاری را می توان پیدا کرد که وجود چنین خصوصیتی را در تپه های مغناطیسی هند شهادت بدهند.

به عنوان یک حقیقت و اتفاق در این باره همچنین می بایست به خطوط هوایی هندوستان رجوع کرد. نیروی هوایی هند به خاطر اینکه به دلیل تداخل های مغناطیسی در این منطقه هواپیماهایش انحراف پیدا می کرد یا به مشکل برمی خورد، دستور داده است که از روی این ناحیه به هیچ عنوان پرواز نداشته باشند.

بسیاری از هواپیماهایی که در گذشته از بالای تپه های مغناطیسی می گذشتند دچار اختلالات مغناطیسی در رادار خود شده و تحت تاثیر نیروی مغناطیسی تپه ها قرار می گرفتند.

نظریه تپه های مغناطیسی هند

نظریه خطای چشم

یکی دیگر از نظریه هایی که در رابطه با تپه های مغناطیسی هند در منطقه لاداخ و شهر له عنوان شده است به نظریه خطای چشم معروف است. نظریه ای که به طور گسترده پذیرفته شده است و می گوید که این تپه ها هیچ منبع نیروی مغناطیسی ندارند؛ بلکه فقط یک توهم ایجاد شده از انعکاس نور است که باعث می شود جاده ای که به سمت تپه های مغناطیسی هند پایین می رود را شیب دار نبینید. همین شیب هم باعث حرکت اجسامی مانند وسایل نقلیه به سمت کوه های مغناطیسی لاداخ می شود.

این نظریه عنوان می کند که شیب این جاده ها منفی است اما به چشم ما انسان ها، دارای شیبی مثبت و به سمت بالا دیده می شوند. بنابراین، هنگامی که وسیله نقلیه ای را در حال حرکت به سمت بالا در این جاده می بینید، در واقع آن ماشین به سمت پایین در حال حرکت است.

در هر صورت یکی از شگفت آورترین اتفاقات دنیا در میان این تپه ها رخ می دهند. اتفاقی که هر گردشگری دلش می خواهد آن را تجربه کرده  از نزدیک ببیند.

اینکه کدام یک از این باورها و نظریه ها درست اما و حقیقت کدام یک از آن هاست، دقیقا مشخص نشده است. خیلی از افراد این گفته ها را با دلایلی که به نظر منطقی و علمی می آیند، رد می کنند. شاید اگر به هند سفر کنید و به دیدن تپه های مغناطیسی هند بروید، شما بتوانید جواب این سوال را پیدا کنید. سوالی که دلیل و توجیهی برای حرکت وسایل نقلیه و ماشین ها به سمت تپه ها را توجیه نماید!

نظریه خطای چشم در تپه های مغناطیسی هند

مکان تپه های مغناطیسی هند

شاید بهتر باشد که بیشتر راجع به خصوصیات این تپه ها بگوییم. به هر حال توجه به هر ویژگی می تواند برای مشخص شدن واقعیت وجودی این تپه های مغناطیسی هند مهم باشد. این تپه ها، در ارتفاع ۱۴۰۰۰ فوتی (یعنی ارتفاعی حدود ۴۲۶۷ متری) و در بزرگراه ملی له – کارگیل – بالتیک در منطقه ترانزیتی هیمالیا واقع شده است. رودخانه سیندو (Sindhu river) در سمت شرقی تپه مغناطیسی جریان دارد و یک قاب تصویری کامل وو بی نظیری از مناظر اطراف را برای شما به نمایش گذاشته است.

خوشبختانه و به موهبت زیبایی های شگفت انگیز طبیعت ناحیه و توانایی اسرار آمیز مغناطیسی تپه ها، جاده مغناطیسی در  لاداخ تبدیل به مکانی شده است که مسافران بسیاری را به خود جذب می کند. مسافران و گردشگرانی که برای تجربه پدیده ای عجیب و غریب که در اینجا اتفاق می افتد، برای لحظاتی در این جاده متوقف می شوند.

مکان تپه های مغناطیسی هند

تابلو علامت زرد رنگی که چند متر دورتر از تپه های مغناطیسی هند در کنار این جاده نصب شده است، راهنمایی های لازم را به مسافران و گردشگران می کند. به عنوان مثال، در این تابلو به شما گفته شده است که وسیله نقلیه خود را باید روی دنده خلاص در این ناحیه پارک کنید. در نهایت می توانید شاهد حرکت آهسته ماشین در جاده باشید.

از این مکان ست که خودرو با سرعتی نزدیک به ۲۰ کیلومتر در ساعت شروع به حرکت می کند!

در حال حاضر، اگر در شبکه های اجتماعی بگردید می توانید فیلم های متعددی که توسط گردشگران کنجکاو از این اتفاق ضبط شده است را پیدا کرده و تماشا کنید. این گردشگران خاصیت تپه های مغناطیسی هند را به صورت آنلاین برای همگان قابل مشاهده نموده اند! در هر صورت حتی با تماشای این فیلم ها نیز، ماهیت و وجود این اتفاق برملا می شود. باید از خود پرسید که حرکت وسایل نقلیه آیا به دلیل وجود مغناطیسی قوی در تپه هاست؟ یا اینکه فقط یک توهم هیجان انگیز و خطای چشمی بی نظیر است؟ بیایید به هر دو این نظریه ها، با شگفتی نگاه کنیم!

تئوری تپه های مغناطیسی هند

چطور خود را به تپه های مغناطیسی لاداخ برسانید؟

  • سفر با هواپیما

تپه های مغناطیسی هند در فاصله ۳۲ کیلومتری از فرودگاه بین المللی شهر له واقع شده است. این فرودگاه نزدیکترین پایگاه هوایی به این مکان است و ارتباط خوبی با دیگر فرودگاه های هند دارد. به راحتی از دیگر شهرهای هندوستان، برای این فرودگاه پرواز بگیرید. در نهایت هم از فرودگاه می توانید یک تاکسی برای رسیدن به تپه های مغناطیسی لاداخ واقع در بزرگراه ملی له – کارگیل – بالتیک کرایه کنید.

  • سفر با قطار

نزدیکترین ایستگاه قطار به این منطقه در فاصله ۷۰۰ کیلومتری له لاداخ واقع شده و ایستگاه جاموتاوی (Jammutawi) نام دارد. این ایستگاه با شهرهای معروفی مانند دهلی و دیگر شهرهای معروف هند مرتبط بوده و دسترسی شما را به یکی از جاذبه های هند آسان می کند. از ایستگاه قطار هم تاکسی برای کرایه یافت می شود.

  • سفر جاده ای

اگر از سمت دهلی به این ناحیه می آیید، دسترسی بسیاری آسانی خواهید داشت. خود را به هیماچال پرادش (Himachal Pradesh) و در نهایت به له لاداخ (Leh Ladakh) برسانید. اگر وسیله شخصی دارید، از مسیر مانالی با ۴۹۰ کیلومتر راه خود را به له لاداخ برسانید.

منبع: traveltriangle.com

حسن آباد، میدانی به سبک اروپایی در تهران
پارک سیفیه، با قدمتی از دوره قاجار در همدان
برای دیدن این جاذبه های نپال باید دوبار سفر کنید!
بیگ بن، بزرگترین برج ساعت دنیا در لندن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code