جاذبه‌هایی مخفی در قلب توکیو

Golden-Gai-4

کلان‌شهر مدرن توکیو، پایتخت ژاپن به‌حساب می‌آید و هرساله میزبان تعداد بی‌شماری از مسافران است.

در کمال تعجب، هنوز تعدادی از جاذبه‌های مخفی در این شهر وجود دارند که توسط گردشگران کشف نشده‌اند. در ادامه به بررسی لیستی از جاذبه‌های مخفی و رازآلود شهر توکیو خواهیم پرداخت. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
ژاپن کشوری مرکب از دو فرهنگ سنتی و فوق مدرن
دو هفته ژاپن گردی

کتاب ‌فروشی اویا شوبو (Ohya Shobo)

کتاب ‌فروشی اویا شوبو در میان گردشگران چندان محبوب نیست زیرا تخصص اصلی آن انتشار کتاب‌های درانتظار دوران ادو (Edo) است. اگر از علاقه‌ مندان به تاریخ هستید و یا این‌که به اجناس عتیقه علاقه خاصی دارید، این مکان برای شما جذابیت بالایی خواهد داشت. اویا شوبو مجموعه‌ای بزرگ از کتاب‌های چاپ ‌شده بر روی چوب را در اختیار دارد که تاریخ آن‌ها به قرن‌های ۱۸ و ۱۹ میلادی بازمی‌گردد. در این مکان می‌توانید برای ساعت‌ها غرق در مطالعه نقشه‌ها، کتاب‌ها و آثار باستانی شوید. نسخه‌های چاپ‌ شده بر روی چوب که یکیو ای (ukiyo-e) نام دارند، یکی از هنرهای ژاپنی هستند که زندگی روزمره انسان‌های قرن ۱۷ تا ۱۹ میلادی در ژاپن را به تصویر می‌کشند و مشاهده آن‌ها جذابیت خاصی دارد.

ژاپن، توکیو، چیودا، ۱ کروم ۱ کاندا جینبوچو، کتاب‌فروشی اویا شوبو +۸۱ ۳ ۳۲۹۱ ۰۰۶۲

رستوران بن (Bon)

یافتن یک رستوران ویژه گیاه ‌خواران که بتواند غذای محبوب آنها با نام شوجین ریوری (shojin ryori) را به‌خوبی طبخ کند، شاید چندان آسان نباشد. بااین‌وجود رستوران بن در این زمینه یک متخصص به‌حساب می‌آید. یافتن این رستوران چندان آسان نیست و گردشگران زیادی از وجود آن آگاهی ندارند ولی هنگامی‌که به آن برسید، ناامید نخواهید شد. تنها با رزرو کردن جا در این رستوران می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید و در مراجعه به آن خواهید توانست تا یک وعده غذایی به سبک ژاپنی را تجربه کنید. در این رستوران، میزها در اتاق‌های مجزایی قرار داده ‌شده‌اند و مشتریان باید بر روی تشکچه‌های سنتی ژاپنی به نام تاتامی (tatami) بر روی زمین بنشینند. در برخی از اتاق‌های این رستوران نیز شما می‌توانید بر روی زمین نشسته و یک میز را به روی پای خود کشیده و به صرف غذا مشغول شوید.

یاماچان

این مکان در حقیقت یک محل ویژه برای عرضه نوشیدنی‌های ژاپنی است. مزیت ویژه یاماچان این است که می‌توان با یک‌ بار پرداخت هزینه ورودی، هر میزانی که می‌خواهید از نوشیدنی‌های آن بهره‌مند شوید. به همین دلیل نیز این مکان همیشه پر از افراد محلی است. از دیگر مزایای آن میتوان به این موضوع اشاره کرد که شما می‌توانید در میان نوشیدن خود به بیرون رفته و برای خود غذا خریداری کرده و با غذا مجددا به این مکان بازگردید. البته محیط و دکوراسیون داخلی این محل چندان زیبا نیست و تنها از میز و صندلی‌های چوبی ساده تشکیل شده است.

ژاپن، توکیو، شینجوکو، شماره ۱-۱۲-۱۰- ۲F، یاماچان

یاکی ایمو (Yaki Imo)

یاکی ایمو یک غذای خیابانی است که در توکیوی مدرن امروزی به ‌سرعت در حال فراموش‌ شدن است. این غذا شامل سیب‌ زمینی‌های شیرینی است که در آتش ایجاد شده توسط هیزم پخته می‌شوند. افراد مسن‌تر در ژاپن هنوز صدای دلپذیر گاری‌های عرضه ‌کننده یاکی ایمو را در گوشه و کنار خیابان‌ها به یاد دارند و هنوز صدای فریاد یاکی ایمو، یاکی ایموی فروشندگان در گوش آن‌ها زنگ می‌زند. هنوز می‌توانید در منطقه آکیهابارا (Akihabara) تعدادی از فروشندگان یاکی ایمو را بیابید. حتما این غذای خیابانی سنتی ژاپنی را امتحان کنید، پیش از آن‌که این سنت زیبا در دنیای مدرن امروزی منقرض شود.

راهنمای رایگان توکیو

تور رایگان توکیو در حقیقت یک سازمان غیرانتفاعی است که از سال ۲۰۰۴ میلادی با هدف کمک به گردشگران خارجی جهت کسب تجربه بهتری از فرهنگ و رسوم ژاپنی شروع به کار کرده است. جالب است بدانید تمامی اعضای این سازمان به‌صورت داوطلبانه به فعالیت مشغول هستند. خدمات این سازمان هنوز به ‌اندازه ارزش واقعی آن شناخته شده نیست. شما می‌توانید دوچرخه کرایه کرده و یا به‌صورت پیاده به تور آن‌ها ملحق بشوید که البته کاملا رایگان خواهد بود. تعداد بیش از ۳۵۰ راهنمای داوطلب در این مرکز مشغول به فعالیت هستند که در کنار زبان ژاپنی، حداقل یک زبان دیگر را بلد هستند. این راهنماها بسیار آگاه و با اطلاعات هستند و رفتاری شاد داشته و به‌خوبی به شما کمک می‌کنند. آن‌ها همه‌چیز را از فرهنگ عامی ژاپن، انیمه‌ها (پویانمایی‌های ویژه سبک ژاپنی) و فروشگاه‌های مد روز گرفته تا غذاهای ملی و فرهنگ و مذهب مردم ژاپن برای شما توضیح می‌دهند.

خانه روستایی قدیمی در باغ جیدایوبوری (Jidayubori)

خانه قدیمی در باغ جیدایوبوری در ستاگایا (Setagaya) واقع شده است و شامل یک گروه از خانه‌های روستایی قدیمی و سنتی ژاپنی است که تاریخ ساخت آن‌ها به دوران ادو بازمی‌گردد. تمامی اعضای این مکان خاص یعنی خانه‌های روستایی، خانه‌های آبی گچی، سرپناه‌ها و کلبه‌های آتش ‌نشانی آن از مکان دیگری به جیدایوبوری انتقال یافته و در این باغ بازسازی شده‌اند. این باغ توسط یک زوج مسن مهربان اداره می‌شود که از اواسط قرن بیستم در خانه روستایی اصلی این باغ زندگی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات و جزئیات فراوانی درباره خانه‌های روستایی و سبک زندگی سنتی مردم ژاپن به شما ارائه کنند. مردم معمولا این مکان را به‌صورت تصادفی در مسیر رفتن به موزه و کتابخانه سیکادو (Seikado) می‌یابند. گردش در این باغ رایگان است.

توکیو- ستاگایا کو- شماره ۵-۲۷-۱۴ کیتامی (Kitami)- خانه روستایی قدیمی در باغ جیدایوبوری +۸۱ ۳ ۳۴۱۷ ۸۴۹۲

مزرعه کویزومی بوکوجو (Koizumi Bokujo)

مزرعه کویزومی بوکوجو تنها مزرعه احشام زنده در منطقه شماره ۲۳ توکیو است. کویزومی بوکوجو در قلب اویزومه گاکوئن (Oizumi Gakuen) واقع شده است و توسط خانواده‌ای که از سال ۱۹۶۸ آن را خریده‌اند، اداره می‌شود. این مزرعه خانه بیش از ۴۰ گاو هلشتاین (Holstein) و بیشتر از ۲۰۴ مترمربع مساحت دارد. این مزرعه یکی از مکان‌های ویژه در میان جامعه صنایع لبنی توکیو به‌حساب می‌آید و کودکان می‌توانند در آن موارد زیادی درباره طبیعت را فرابگیرند. گردشگران در این مزرعه می‌توانند به گاوها غذا داده و یا آن‌ها را بدوشند. همچنین می‌توان بستنی‌های خوشمزه‌ای را از فروشگاه موجود در این مزرعه خریداری کرد.

تور ارواح در توکیو

تور ارواح در توکیو بدون شک به‌اندازه لیاقت خود با توجه روبرو نشده است. این تور می‌تواند برای شما یکی از غنی ‌ترین تجربیات فرهنگی ممکن قابل دسترسی در توکیو باشد. کسانی که با ترس میانه خوبی دارند، می‌توانند یکی از شش تور موجود را انتخاب کنند. نام این شش تور به ترتیب زیر است: تور ارواح و اجنه در توکیوی قدیمی، پیاده‌ روی ارواح در خیابان پشتی، خون سامورایی، شیاطین منطقه قرمز، راز قبرستان و لباس روز. راهنماهای این تورها دارای اطلاعات بالایی بوده و به زبان‌های مختلفی صحبت می‌کنند. آن‌ها نه‌تنها داستان‌های ترسناک ارواح را برای شما تعریف خواهند کرد بلکه شما را به راه‌ها و بخش‌های دورافتاده شهر نیز می‌برند.

گلدن گای (Golden Gai)

گلدن گای در شینجوکو (Shinjuku) هم به خاطر داشتن یک معماری منحصربه ‌فرد و هم به خاطر داشتن محیطی شلوغ در شب‌ها مشهور است بااین‌وجود گردشگران خارجی کمی به این مکان می‌روند. گلدن گای در فاصله چند دقیقه پیاده ‌روی در سمت شرقی ایستگاه شینجوکو قرار دارد. در حقیقت گلدن گای از شبکه‌ای متشکل از ۶ خیابان باریک به وجود آمده است که توسط گذرگاه‌هایی کوچک به یکدیگر متصل هستند. در این مکان بیش از ۲۰۰ کافه و رستوران قرار دارند که غذاها و نوشیدنی‌ها و تفریحات ژاپنی را با تنوع بالایی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

کافه چمپیون

این مکان ویژه که در گلدن گای قرار دارد، یکی از مکان‌های بسیار محبوب برای سپری کردن زمان توسط ژاپنی‌ها است که در آن دائما آهنگ‌های ژاپنی کارائوکه (پخش آهنگ یک خواننده مشهور بدون صدای او و خواندن افراد عادی به‌جای خواننده به‌صورت زنده) پخش می‌شود. این محل در حقیقت یک کافه ژاپنی است که حس و حالی بین ‌المللی دارد. افراد محلی از نقاط مختلفی به این کافه می‌آیند زیرا قیمت‌های آن مناسب بوده و همچنین محیط این کافه بسیار دلپذیر و صمیمی است. البته موسیقی در این کافه در برخی از موارد می‌تواند بیش ‌ازحد بلند به نظر برسد و از دیگر معایب آن نیز می‌توان به مجاز بودن مصرف دخانیات در محیط کافه اشاره کرد که می‌تواند برای برخی از افراد نامطلوب باشد. این مکان مشتریان بین ‌المللی دارد ولی شناخته شده بودن آن به‌هیچ‌عنوان در حد خدمات و کیفیت آن بالا نیست پس اگر به توکیو سفر می‌کنید شاید بخواهید این کافه را نیز در میان گزینه‌های خود در نظر بگیرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code