بلیط هواپیما

۱۶ مورد از جاذبه های ایسلند (بخش اول)

جاذبه های ایسلند

ایسلند، جزیره آتش و یخ، تبدیل به یکی از بهترین مقاصد جهان شده است، نه تنها با ماجراهای هیجان انگیز، بلکه دوستداران طبیعت در آن به دنبال چیزی متفاوت هستند. جاذبه ایسلند را می توان شامل آتشفشان های فعال، چشمه های آب گرم، یخچال ها، زمینه یخ و فجر ها در نظر گرفت. برای این کشور کم جمعیت که در دامنه قطب شمال قرار دارد، در بالای یکی از فعال ترین  مناطق آتشفشانی جهان واقع شده است . در واقع، آتشفشان ها و دیگر فعالیت های لرزه ای به طور منظم بخش هایی از کشور را ویران می کنند. اخیرا در سال ۱۹۶۳، یک جزیره جدید، Surtsey، از ساحل جنوبی دریا ظاهر شد. با این حال، ساکنین ایسلندی این ضعف زمین شناسی را به نفع خود تبدیل کرده و از انرژی زمین برای گرم کردن خانه و کسب و کار و افزایش رفاه خود استفاده می کنند. در ادامه به بررسی یک به یک جاذبه هاب ایسلند می پردازیم.

جاذبه های ایسلند

۱- مشاهده نهنگ، ریکیاویک 

مطالب مرتبط :
واقعیت های جالب درباره ایسلند که باورش سخت است!
ایسلند را متفاوت ببینید

مهم نیست که در چه زمانی شما قصد سفر کردید ، تماشای نهنگ ها در تمام طول سال میسر است ، گرچه تابستان محبوب ترین زمان برای دیدن این غول های مهربان است. در طول ماه های گرمتر، گردش ها در روز و شب، حتی تماشای نهنگ ها در روشنایی نیمه شب، اجرا می شود. مجریان تور می گویند با توجه به زمان سال، احتمال ۸۰-۹۵٪ این موجودات باشکوه وجود دارد. از همه مهمتر، محل اجرای آن  در اغلب موارد درست در نزدیکی قایق ها اتفاق می افتد، بنابراین شما به راحتی می توانید روی یک صندلی از دیدن یکی الهام بخش ترین مناظردر طبیعت لذت ببرید. دیگر تورهای اقیانوس نیز در دسترس هستند، مانند تماشای پرندگان و بازدید از جزیره.

مشاهده نهنگ در ایسلند

۲-  دریاچه آبی گرینداویک | Grindavík

فقط ۴۰ دقیقه از ریکیاویک رانندگی می کنید. این بیشترین شباهت را به چشمه آب گرم دارد و در بالای لیست انتخاب های بازدید کنندگان است. در اینجا، حمام طبیعی را در آب رنگ پریده در سایه یک نیروگاه خواهید یافت. کل صنعت مارماهی به رنگ آبی در اطراف این جاذبه رشد کرده است، زیرا اولین بار در سال ۱۹۷۶ مردم محلی آن را تجربه کردند. آب از چشمه های آب زیرزمینی به ۳۷-۳۹ درجه سانتیگراد می رسد و گفته می شود که برای سلامتی و پوست بسیار مفید است. ایسلندی ها در مورد هر چیزی سخت کوشش می کنند، این مورد را نیز از دست ندهید که به غیر از حمام کردن در یک محیط منحصر به فرد، یک فروشگاه محصولات مراقبت از پوست، مجموعه ای از درمان ها با آبگرم و مکان هایی برای خوردن و نوشیدن وجود دارد. بدون دیدن این جاذبه به ایسلند سفر نکنید.

دریاچه آبی ایسلند

۳- چشمه های آب گرم دیدنی

یک رانندگی آسان ۵۰ دقیقه ای از ریکیاویک، چشمهStrokkur  (که بعدها به همه چشمه ها گفته می شد) محبوب ترین چشمه به حالت فواره در کشور و مشهور در سراسر جهان است. این چشمه آب گرم بسیار فعال درمنطقه جنوب غربی ایسلند در کنار رودخانه Hvíta واقع شده است و یک توقف دوست داشتنی و دلخواه در کنار آنچه که به عنوان دایره طلایی شناخته می شود، است. چاله های جوش گلی و حدود ۱۰۰ چشمه آب گرم کوچک دیگر در حال حاضر در حال بررسی هستند. هر چند دقیقه استراکر ، ۳۰ ​​متر آب را به هوا پرتاب می کند . از مرکز Geysir  تازه تاسیس شده که برای دریافت اطلاعات بصورت نمایشگاه ها و سخنرانی های آموزنده در طول سال است ، دیدن کنید . یک تجربه قابل توجه این است که حفره  Geysir  یا نان “چشمه آب گرم”، نان گندمی که در زیر زمین و در ۲۴ ساعت پخته می شود. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در جوشاندن تخم مرغ در چشمه آب گرم و یا پختن نان به سرآشپز کمک کنند.

چشمه های آب گرم ایسلند

۴- روشنایی شمالی آرورا بوریلیس | Aurora Borealis

چراغ های شمالی یا Aurora Borealis یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در ایسلند است. Auroras به باد خورشیدی ، جریان یونهای تابشی از خورشید مرتبط است . این ذرات در میدان مغناطیسی زمین نفوذ کرده و با مولکولهای جو برخورد می کنند و موجب انفجار انرژی می شوند که به عنوان حلقه های بزرگ در اطراف قطب ها ظاهر می شود. این نمایش نور طبیعی دیدنی و جذاب در مکان های دور افتاده بسیار جذاب است و در زمان افزایش فعالیت خورشید فوق العاده دیدنی است. البته هیچ تضمینی برای دیدن چراغ ها وجود ندارد. شرایط جو و آب و هوا باید همکاری کنند، و آسمان ها باید یک صاف باشد. با آنچه که گفته شد ، اگر شما خوش شانس باشید ، چراغ های شمالی را می توانید در اکثر نقاط و در سراسر ایسلند از حدود اواخر سپتامبر تا آغاز ماه آوریل مشاهده کنید .

نورشمالی ایسلند

۵- لاندمنالاوگار | Landmannalaugar

در جنوب ایسلند، ۱۸۰ کیلومتر از ریکیاویک، پارک ملی Landmannalaugar، یکی از محبوب ترین مقصد گردشگری ایسلند است. ویژگی های اصلی این چشم انداز عرفانی، کوه های ریوولیت چند منظوره ، آتشفشان Hekla و میدان های گدازه ای گسترده است. پیاده روی و اسب سواری فعالیت های محبوب در اینجا است، و گردشها  از چند ساعت تا چند روز متغیر است. شما می توانید از ژوئن تا اواخر سپتامبر بازدید کنید، بعد از آن جاده بسته می شود . یک کلبه کوه (Landmannalaugar Hut) با امکانات اساسی ۷۵ نفره. طبیعت خام، مناظر ناهموار و دیدگاه های بسیار دیدنی را منتظر باشید.

کوه های ایسلند

۶- آتشفشان میلیفل | Maelifell و پارک یخچال میردالسجوکول | Myrdalsjökull

در جنوب Landmannalaugar ، پارک Glacier Myrdalsjökull قرار دارد که از لحاظ ایمنی تنها در طول تابستان قابل بازدید است. مقدار زیادی از باران منطقه را خیس می کند ، به ویژه در زمستان، زمانی که جاده ها می توانند به شدت آسیب باشند . آتشفشان مئلیفل، جواهر بی نظیر در تاج این چشم انداز وحشی و ناهموار یخبندان است. شکل مخروطی کامل Maelifell را شبیه یک آتشفشان کلاسیک کرده است، اما در طول فصل گرم، یک پوشش سبز شاداب از خزه به آن ظاهر سوررئال و دنیایی دیگرمی دهد. پارک پر از آتشفشان ها، چشمه های آب گرم، و دیگر بخش های قابل توجه است. به سمت غرب Myrdalsjökull یک یخچال طبیعی کوچکتر، Eyjafjallajökull (جزیره کوه یخی) است. یک راه محبوب و هیجان انگیز برای کشف بوسیله اتومبیل برفی است.

کوه آتشفشان ایسلند

۷-  غار یخ اسکافتافل | Skaftafell  ، پارک ملی واتانجاکول | Vatnajökull

در جنوب کشور، پارک ملی واتناجوکول، سرزمین یخچالهای طبیعی و غارهای یخی باشکوه است که ماجراجویان را از سراسر جهان جذب می کند. پارک ملی بزرگ (یکی از سه جزیره در ایسلند) به چهار بخش تقسیم شده و شامل یخچال Vatnajökull و محیط اطراف آن است. شما تعدادی از مراکز بازدید کننده را پیدا خواهید کرد، افرادی که در غار یخ اسکاتفل وHöfn  در تمام طول سال باز هستند، در حالی که Skriðuklaustur و Jökulsárgljúfur در زمستان بسته می شوند. بهترین زمان برای دیدن غار یخ اسکاتفل در طول زمستان است پس از باران های سنگین، لایه ی بالای یخچال را می شوید و تمیز می کند . اگر در زمان مناسب دیده شود، غار در نور آبی دیدنی شستشو شده است. بازدید کنندگان گروهی از تمام مناطق می توانند در خارج از فصل دیدن کنند.

غار یخ ایسلند

۸- اسکجا کالدرا | Askja Caldera

در منطقه شمال پارک ملی واتناجوکال ، Askja caldera و استخر آب گرم در کوه های Dyngjufjöll برای کسی که بیماری قلبی دارد مناسب نیست . با این حال، اگر می خواهید بگویید که شما در یک آتشفشان زندگی می کنید، این برای شما مناسب است. Askja بزرگ ۵۰ کیلومتر مربع است. محدوده کوهی اطراف آن در طول فعالیت های آتشفشانی تشکیل شده است، و Askja تا حدودی توسط فوران خاکستر سوزانی که از فرو ریختن  سقف محفظه ماگمای آتشفشان مرکزی ایجاد شده است. آب  Viti ، استخر آب گرم و دهانه آتشفشانی، به طور کلی حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است. یک هشدار، آنها به ویژه در هوای مرطوب می توانند بسیار لغزنده باشند.

استخر آب گرم ایسلند

در نتیجه، هوا فوق العاده تمیز است،  چشم انداز ناهموار و پاک برای کشف و ماجراهای فراموش نشدنی مهیا و جزئی از جاذبه های ایسلند است.

منبع : planetware.com

چرا ایسلند پشه و مار ندارد؟!
چرا ایسلند پشه و مار ندارد؟!
تصاویر خیالی از ایسلند که واقعیت دارند!
تصاویر خیالی از ایسلند که واقعیت دارند!
بیشترین پدیده های طبیعی در این سرزمین اتفاق می افتد!
بیشترین پدیده های طبیعی در این سرزمین اتفاق می افتد!
نگاهی به کشور ایسلند
نگاهی به کشور ایسلند