۵ جاذبه دیدنی دبی

برترین جاذبه های دبی

شهر دبی یکی از بهترین مقاصد برای گذراندن تعطیلات است. در شهر برج های بلند و مراکز خرید لوکس، می توانید هیجان انگیز ترین و لوکس ترین تفریحات راتجربه کنید. این شهر برای هر نوع سفری یک مقصد مناسب به حساب می آید. چه قصد یک سفر ماجراجویانه و تنهایی را داشته باشید، چه به همراه خانواده تان به این شهر سفر می کنید، دبی جاذبه های زیادی دارد که باعث می شوند در سفرتان به این شهر حسابی خوش بگذرانید. با الی گشت همراه باشید تا با برترین جاذبه های دبی آشنا شوید.

جاذبه های دبی

۱- برج خلیفه

مطالب مرتبط:
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در دبی
چگونه از فرودگاه دبی به شهر برویم؟

برج ۸۳۰ متری خلیفه، یکی از معروف ترین نماد های شهر دبی است. سفر به دبی بدون بازدید از این برج کامل نمی شود. یکی از بهترین تجربه هایی که می توانید در این شهر داشته باشید، دیدن منظره دبی از طبقه ۱۲۴ ام این برج است. از این ارتفاع می توانید نمای ۳۶۰ ای به تمام شهر داشته باشید. در طرفی از این منظره صحرا و در طرف دیگر آن دریا را می بینید. چه در روز به این برج بروید چه در شب، می توانید از چشم انداز نفس گیر آن لذت ببرید.

برج خلیفه

۲- دبی مال

دبی مال یکی از مهم ترین مراکز خرید دبی است که به برج خلیفه و آکواریوم دبی راه دارد. اگر در کنار یک خرید لذت بخش، به دنبال تجربه های متنوع تری هستید می توانید از سینما، پیست اسکیت و اتاق بازی آن لذت ببرید. در اینجا همچنین رویداد های مختلفی در زمینه هنر و موسیقی هم برگزار می شود. در ژانویه و فوریه هر سال می توانید از فستیوال خرید دبی در این مکان دیدن کنید و یک خرید متفاوت را تجربه کنید.

دبی مال

۳- باستاکیا (Bastakia)

اگر برج های بلند و شهر های مدرن چندان برایتان جذابیت ندارند، می توانید از منطقه باستاکیا یا دبی قدیمی دیدن کنید. قدمت این منطقه به قرن نوزدهم بر می گردد و در آن زمان اینجا اقامتگاه بازرگانان ثروتمند ایرانی بود که برای معامله ی پارچه و مروارید به این شهر می آمدند. این منطقه پر از بادگیر ها و ساختمان های سنگی است.

دبی قدیمی

۴- مسجد جمیرا

مسجد جمیرا یکی از نمونه های زیبای معماری اسلامی است که بسیاری آن را زیباترین مسجد دبی می دانند. زیبایی این مسجد شب ها به اوج خودش می رسد. اگر در شب از این مسجد دیدن کنید، می توانید نمای زیبای آن را در کنار نورپردازی های جذاب شبانه ببینید. هر روز به جز روزهای جمعه، می توانید در تور هایی که برای بازدید از این مسجد برگزار می شود شرکت کنید.

مسجد جمیرا

۵- دیره

دیره بیشتر به سوک یا بازارهای سنتی عربی اش معروف است. این بازار ها در تمام روز مملو از خریدارانی هستند که برای خرید از مغازه های قدیمی و رنگارنگ آن می آیند. جالب است بدانید طلا فروشی این بازار، بزرگترین بازار طلای جهان است. در بازار ادویه آن می توانید از زیره و پاپریکا گرفته تا کندر و سماق، هر ادویه ای که تصور می کنید را در این بازار هیجان انگیز پیدا کنید.

دیره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code