۶ جاذبه ی شهر افسانه ای پنوم پن، کامبوج

۶ جاذبه ی برتر پنوم پن، کامبوج

کامبوج هرگز شما را نا امید نمی کند! این کشور افسانه ای با تاریخ غنی و معماری بی نظیرش، حس حضور در سرزمین داستان های اساطیری را القا می کند. کامبوج، کشوری است پر از رنگ و شگفتی و تنوع غذایی ای، که هر سلیقه ای را راضی نگه می دارد. پنوم پن، پایتخت رنگارنگ و شلوغ کامبوج است، که تاریخ و فرهنگ آن را به زیباترین شکل به معرض نمایش گذاشته است.

در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با ۶ جاذبه ی برتر پنوم پن آشنا شویم.

جاذبه های کامبوج

۱-در بازار مرکزی شگفت زده شوید!

مطالب مرتبط:
جاذبه هایی که در اثر صنعت گردشگری در خطر نابودی هستند
آنگکور وات، هزار توی اسرار آمیز کامبوج

بازار های کامبوج نمونه ی خوبی از سبک زندگی و فرهنگ مردم این کشور هستند. هرگز دیدن بازارهای رنگارنگ پنوم پن را از دست ندهید. بازار پیسار تمی (Phsar Thmei) که بزرگترین بازار مرکزی این شهر است، یک ساختمان آرت دکو است که قسمتی از آن، روباز و قسمتی دیگر داخل ساختمان است. از انواع مختلف صنایع دستی و لباس گرفته تا غرفه های متعدد غذای محلی را می توانید در این بازار پیدا کنید. بهتر است گرسنه به این بازار بروید، ممکن نیست بتوانید از خیر امتحان کردن یک عالمه غذای سنتی و خوشمزه ی کامبوجی در آن بگذرید!

بازار مرکزی کامبوج

۲-چشمانتان را به زرق و برق این کاخ عادت بدهید!

در این کاخ سلطنتی همانطور که از نام آن پیداست می توانید تمام آیتم های یک زندگی سلطنتی را ببینید . این کاخ زیبا معمولا به عنوان محل اصلی برگزاری مراسم بزرگ ملی به کار می رود. اگر در نزدیکی  زمان برگزاری یکی از این مراسم ها به کامبوج سفر کنید احتمالا می توانید به دیدن یکی از این مراسم های ملی بروید. از عبادتگاه نقره ی درون این کاخ هم دیدن کنید. نام نقره به این خاطر به این عبادتگا داده شده است که تمام سطح زمین آن از نقره پوشیده شده است.

کاخ سلطنتی

۳-در موزه ی ملی، کامبوج را بیشتر بشناسید

ساختمان موزه ی ملی کامبوج، همانند آثار درونش، یک اثر هنری تمام عیار است. اگر عاشق معماری هستید دیدن موزه ی ملی را حتما در لیست بازدید هایتان قرار بدهید؛‌ساختمان این موزه یکی از زیباترین بناهای شهر پنوم پن است. این موزه مجموعا ۵۰۰۰ اثر از دوران های مختلف تاریخ کامبوج را به معرض نمایش گذاشته است و یکی از بهترین مکان ها برای درک میراث تاریخی این کشور به شمار می آید.

موزه ملی کامبوج

۴-در سیسووات کی (Sisowath Quay) قدم بزنید

این خیابان که درست در کنار رودخانه تونلی ساپ (tonle sap) قرار گرفته استُ در ساعت های پایانی روز و هنگام غروب خورشید یکی از بهترین مناظر شهر را دارد. بیشترِ افراد محلی برای قدم زدن و اجرای هنرهای خیابانی به این منطقه میایند. از میان انواع و اقسام غذاهای خوشمزه ی این خیابان، حتما نودل برنج نام بان کوک ( Num Banh Chok) را امتحان  کنید.

سیسووات کی

۵-در رستوران فریز (Frizz) غذای محلی بپزید!

خودتان را برای یک تجربه ی محلی آماده کنید! به رستووران فریز بروید و مواد غذایی تازه برای غذای مورد نظرتان را تحویل بگیرید و خودتان غذاتان را بپزید. در این رستوران،علاوه بر این که از یک غذای سنتی و خوشمزه ی کامبوجی لذت می برید، هزینه ی کمتری هم بابت غذایتان پرداخت می کنید.

رستوران محلی

۶-در کو داچ (Koh Dach) دوچرخه سواری کنید!

در نزدیکی شهر پنوم پن، بالای رودخانه مکونگ (Mekong)، کو داچ یا جزیره سیلک قرار گرفته است. می توانید با کشتی های خاص این منطقه خودتان را به عرشه ی کو داچ برسانید و از آنجا با دوچرخه جزیره را کشف کنید. علاوه بر دیدن مناظر، از بهترین کارگاه های ابریشم جنوب آسیا بازدید کنید.

کو داچ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد