بلیط هواپیما

فرانکفورت را بدون دیدن این جاذبه ها ترک نکنید

جاذبه های فرانکفورت

امپراطوری قدیمی فرانکفورت، که روی رودخانه ماین (Main) قرار گرفته است، در گذشته به نام فرانکفورت آم ماین شناخته می شد. به لطف موقعیت قرار گیری این شهر، فرانکفورت مهم ترین مقصد بازرگانی و تجاری اروپا به شمار می آید. شهر زیبای فرانکفورت، شهری جهانی به حساب می آید که در لیست ۱۰ شهر برتر از نظر کیفیت بالای کار و زندگی قرار دارد. فرانکفورت همچنین مقصد مهمی از نظر فرهنگی و فعالیت های گردشگری محسوب می شود و میزبان رویداد های مهمی است. یکی از این رویداد ها، برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت است که مهم ترین رویداد انتشاراتی در دنیا است. در کنار تمام این ها، در این شهر می توان از دیدن موزه ها، گالری ها و باغ های دیدنی هم لذت برد. با الی گشت همراه باشید.

شهر فرانکفورت

۱- رومربرگ (Römerberg)

مطالب مرتبط: 
راهنمای سفر به فرانکفورت
گردش در شهر مدرن فرانکفورت + ویدیو

در قلب بخش قدیمی شهر فرانکفورت (آلستاد)، میدان بی نظیر و زیبای رومربرگ قرار گرفته است. رومربرگ نه تنها یکی از زیباترین میدان های این شهر به شمار می آید، بلکه با داشتن جاذبه های گردشگری فراوانی مثل خانه ها و مغازه های سبک قدیمی، یکی از پر رفت و آمد ترین نقاط این شهر هم محسوب می شود. کلیسای قرن چهاردهمی سنت لئونارد، کلیسای سنت نیکولاس و تالار شهر جدید (Neues Rathaus)، از جاذبه های دیگر این بخش از شهر هستند. می توانید در  این میدان به موزه تاریخی سر بزنید. در این موزه که قدمت آن به سال ۱۸۷۸ بر می گردد، می توانید کلکسیون هایی مربوط به تاریخ غنی شهر فرانکفورت، از قرون وسطی تا زمان حاضر را ببینید.

رومربرگ

۲- موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ (Senckenberg)

در باغ های سنکنبرگ می توانید موزه ی تاریخ طبیعی سنکنبرگ، یکی از مدرن ترین موزه های تاریخ طبیعی در اروپا را ببینید. موزه تاریخ طبیعی فرانکفورت، دومین موزه بزرگ تاریخ طبیعی آلمان است که در آن می توانید شاهد تنوع زیستی و تکامل موجودات باشید. این موزه بزرگترین نمایشگاه دایناسور ها را در اروپا دارد و در آن می توانید شاهد مجسمه هایی عظیم از دایناسورها باشید. سنکنبرگ همچنین یکی از مقاصد گردشگری محبوب خانواده ها در شهر فرانکفورت است. موزه تاریخ طبیعی سنکنربرگ، تورهای زبان انگلیسی دارد و علاوه بر آن، راهنمای صوتی مجموعه هم را با ۳ یورو می توانید تهیه کنید.

موزه تاریخ طبیعی

۳- موزه هنر مدرن فرانکفورت (MMK)

موزه هنر مدرن فرانکفورت، یکی از مهم ترین گالری های هنر معاصر در اروپا است. این موزه که در سال ۱۹۹۱ در ساختمانی خیره کننده در قلب شهر فرانکفورت ساخته شد، شامل کلکسیون عظیمی از بیش از ۵ هزار اثر هنری از ۴۵۰ هنرمند برجسته می شود. آثار این موزه از سال ۱۹۶۰ تا به حال جمع آوری شده و به نمایش گذاشته شده است. بخشی از این موزه با نام MMK Zollamt، فضایی است که به هنرمندان جدید و ناشناخته اختصاص دارد. در بخش موزه هنر کاربردی فرانکفورت، می توانید شاهد بیش از ۳۰ هزار آیتم هنر کاربردی از هنرمندان اروپایی و آسیایی باشید.

موزه هنر

۴- خانه اپرا (Alte Oper)

خانه ی اپرای فرانکفورت، در سال ۱۸۸۰ به سبک معماری رنسانس ایتالیا ساخته شد. این بنای شگفت انگیز که در قلب میدان اپرای فرانکفورت قرار گرفته است، در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد و در سال ۱۹۸۱ بازسازی هایی روی آن انجام شد. بعد از این تاریخ، خانه اپرای فرانکفورت، به عنوان یکی از مهم ترین مکان های برگزاری کنسرت در این شهر شناخته شد. در سفرتان به فرانکفورت حتما به این میدان سر بزنید و از تماشای چشم انداز ساختمان اپرا در شب لذت ببرید.

خانه اپرا

۵- خانه و موزه ی گوته (Goethehaus)

شهر فرانکفورت محل تولد یکی از بزرگترین نویسندگان آلمانی، یعنی یوهان ولفگانگ فون گوته است و از این نظر به خودش می بالد. خانه ی گوته، جایی است که این نویسنده ی بزرگ و مشهور در سال ۱۷۴۹ در آن متولد شد و تا سال ۱۷۶۵ در آن زندگی کرد. اتاق های زیادی در این خانه برای دیدن وجود دارد. در این موزه می توانید اتاق نویسندگی گوته، دکوراسون دیدنی اتاق غذاخوری و اتاقی که در آن گوته در زمان کودکی اش با تئاتر عروسکی اش بازی می کرد را ببینید. در موزه گوته می توانید گالری ۱۴ اتاقه ی آثار هنری متعلق به دوران زندگی این نویسنده را ببینید. برج ۴۳ متری گوته و مرکز خرید Goethestrasse که شامل بوتیک، گالری های هنری و کافه های مختلفی می شود، از دیگر جاذبه های شهر فرانکفورت هستند که به احترام این نویسنده مشهور نامگذاری شده اند.

خانه گوته

۶- کلیسای جامع سنت بارتولومیو (St. Bartholomew)

کلیسای رومی کاتولیک سنت بارتولومیو با نمای قرمز رنگش، بین قرن های سیزده و پانزدهم به سبک معماری گوتیک ساخته شد. این کلیسا با ارتفاع ۹۵ متری اش، هنوزم توانسته جایگاه خودش را در بین آسمان خراش های مدرن این شهر حفظ کند. این کلیسا، یکی از معدود کلیساهای آلمان است که به عنوان کلیسای امپراطوری ساخته شد. جدا از کنده کاری های زیبای محراب کلیسا، یکی از جاذبه های سنت بارتولومیو، سنگ مقبره ی پادشاه Günter von Schwarzburg است که در سال ۱۳۴۹ در شهر فرانکفورت درگذشت. مهم ترین اثر این کلیسا، مجسمه ی سنت بارتولومیو است.

کلیسای سنت بارتولومیو

۷- باغ پالم (Palmengarten)

باغ پالم به عنوان بزرگترین باغ گیاهشناسی در آلمان، یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری مراسم های مختلف در شهر فرانکفورت است و برترین مجریان و هنرمندان جهان را جذب خودش کرده است. یکی از جذابیت های بازدید از این باغ این است که می توانید در آن نمایشگاه های گیاه شناسی در فضای باز را ببینید که گیاهان در آن بر حسب مکان جغرافیایی شان دسته بندی شده اند. علاوه بر ان می توانید از خانه های سبز دیدن کنید که در آن گونه های مختلفی از گیاهان گرمسیری به نمایش گذاشته شده اند.

باغ پالم

۸- برج اشنهایمر (turm Eschenheimer)

این برج دیدنی که در اوایل قرن ۱۴ ساخته شد، یکی از بهترین آثار باقی مانده از دیوارهای شهر قدیمی فرانکفورت است. با ارتفاع ۴۷ متر، این برج یکی از بناهای دیدنی و خاص این شهر است و همچنان در منطقه دروازه اشنهایمر حکمرانی می کند. در حال حاضر در این برج کافه ها و اتاق های کنفرانسی وجود دارد که توسط افراد محلی استفاده می شوند. در نزدیکی این برج می توانید سری به بورس اوراق بهادار بزنید که قدمت آن به سال ۱۸۷۹ بر می گردد و در نوع خودش، بزرگترین موسسه آلمان به شمار می آید.

برج اشنهایمر

منبع: www.planetware.com

مسیرهای گردشگری آلمان
مسیرهای گردشگری آلمان
این ۷ جاذبه کلن آلمان را ببینید تا خوش شانسی عدد ۷ نصیبتان شود!
این ۷ جاذبه کلن آلمان را ببینید تا خوش شانسی عدد ۷ نصیبتان شود!
قلعه کوکهم، نماد قدرت امپراتوری بر بلندی
قلعه کوکهم، نماد قدرت امپراتوری بر بلندی
معرفی هتل ۳ ستاره سنترو کانتی در کلن
معرفی هتل ۳ ستاره سنترو کانتی در کلن