۱۶ مورد از جاذبه های دیدنی ایسلند (بخش دوم)

جاذبه های دیدنی ایسلند

ایسلند که تا حدودی پایین‌تر از مدار قطبی قراردارد، آب‌وهوای سرد و قطبی دارد ولی اما با وجود جبهه‌هایی از هوای معتدل از سرمای شدید آن کاسته است که به جاذبه های دیدنی ایسلند رونق بیشتری داده است. منطقه داخلیش نیز پوشیده از فلاتی است که شامل ماسه‌زارها، کوه‌ها و یخچال‌ها ‌است. بسیاری از رودخانه‌هایی که از این یخچال‌ها سرچشمه می‌گیرند،  با عبور  از زمین‌های پست‌تر به دریا سرازیر می‌شوند . ایسلند از سال ۱۲۶۲ تا ۱۹۱۸ بخشی از پادشاهی نروژ و پس از آن جزئی  از پادشاهی دانمارک بود و در سال ۱۹۱۸ توانست به استقلال برسد . هم اکنون ایسلند کم‌جمعیت‌ترین عضو ناتو محسوب می گردد و تنها کشور از اعضای این سازمان است که ارتش دائمی ندارد. جالب است که اطلاع داشته باشید سفارت دانمارک در تهران امور مربوط به صدور ویزا ایسلند را انجام می دهد.کشور ایسلند عضو اتحاد شینگن نیز می باشد.این جزیره هیجان انگیز به دلیل طبیعت زیبایی که دارد همیشه مورد توجه گردشگران خارجی بوده است .در بخش اول به بررسی ۸ مورد از ۱۶ مورد جاذبه های دیدنی ایسلند پرداختیم و در  ادامه ۸ مورد بعدی آن تشریح می گردد، بنابراین از شماره ۹ شروع می کنیم.

۹-  آبشار دتیفوس | Dettifoss

مطالب مرتبط :
شفق قطبی در ایسلند، توهمی که واقعیت دارد
طبیعت ایسلند شما را شگفت زده می کند!

Dettifoss، در شمال پارک ملی واتناجوکول، واقعا نمونه ای نفس گیر از قدرت طبیعت بی نظیر است. ارتفاعش ۴۵ متر و عرض آن ۱۰۰ متر است، گفته می شود که قوی ترین آبشار در اروپا است . به طور کلی، بهتر است در نزدیکی شرق رودخانه Jökulsa باشید که جاده در آن قسمت بهتر است. در کنار مسیرهای آسان از Dettifoss، Selfoss یک آبشار کوچکتر در حدود یک کیلومتری بالای رودخانه با قطره ای حدود ده متر است. در زیر Dettifoss، آبشار  Hafragilsfoss با ۲۷  متر جهش به یک کوه شیب دار می رسد.  بهتر است به جای راه رفتن ، تا مقصد Hafragilsfoss رانندگی کنید.

آبشار ایسلند

۱۰- کوه کرکجوفل | Kirkjufell 

حدودا دو و نیم ساعت رانندگی در شمال غرب ریکیاویک، شهر کوچکی از Grundarfjördur، یک روستای ماهیگیری جذاب است که در ساحل شمالی شبه جزیره Snaefellsnes واقع شده است. شهر در یک چشم انداز زیبا واقع شده است، در اطراف کوه ها، با Mt. Kirkjufell به عنوان یک نقطه عطف قابل توجه است. در مورد محیط اطراف، شما جریان های کوچک و آبشارها را کشف خواهید کرد. در طول زمستان، Kirkjufell یک مکان عالی برای تماشای نورهای الهام بخش شمالی است. مرکز تاریخچهEyrbyggja   نمایشگاه های تاریخ دریایی Grundarfjördur را برگزار می کند و مرکز اطلاعات کل شبه جزیره است.

کوه ایسلند

۱۱- کلیسای هال گریمسکرکجا | Hallgrímskirkja

این کلیسای دیدنی بصری یکی از جاذبه های برتر ایسلند است و هنگامی که شما آن را می بینید، خواهید فهمید که چرا از برترینها محسوب می گردد . این بلندترین و قابل تشخیص ترین ساختمان در کشور است. که یکی از شگفتی های طبیعی ایسلند ، الهام بخشید طراحی معماری است . به ویژه صعود به بالای برج ۷۳ متری بسیار جالب است. شما به دیدگاه های دیدنی در سراسر شهرستان و چشم انداز اطراف احاطه خواهید داشت. در مقابل کلیسا، مجسمه ای از اسلالر لایفور اریکسون (Leif the Lucky)، اولین اروپایی است که آمریکا را کشف کرده است.

کلیسای ایسلند

۱۲- آبشار گلفوس | Gullfoss 

آبشار غول پیکر Gullfoss در حدود یک و نیم ساعت رانندگی واقع در غرب ریکیاویک قرار دارد. رودخانه Hvítá به یک دره می ریزد ، که از سه پایه تخت ایجاد شده است ، یک جریان آب قدرتمند را تشکیل داده است . گلفوس شامل دو آبشار است، بالای آن قطر ۱۱ متر، در حالی که پایین آبشار ۲۱ متر است. جریان های آب در Gullfoss با سرعت متوسط ​​۱۰۹ متر مکعب در ثانیه در جریان است ، هرچند سیلاب های سنگین یک میزان شگفت آور تقریبا بیست برابر آن را ثبت کرده اند. یک هشدار: هیچ ریل یا مانع وجود ندارد، فقط یک ستون برای لذت بردن از محیط اطراف برای طبیعت در نظر گرفته شده است.

آبشار در ایسلند

۱۳- کوه اسجا | Esja

یک رانندگی ۳۰ دقیقه ای از ریکاوایک، شما را به کوه اسجا در کلیارنس منتقل می کند. کوه ۹۱۴ متر ارتفاع و بسیار محبوب است. حتی برای کوهنورد بی تجربه نیز صعود نسبتا آسان است. دیدگاه های فوق العاده ای از ریکیاویک و چشم انداز اطراف آن و اقیانوس وجود دارد. شما می توانید چندین مسیر را به قله بر اساس سطح انرژی و میزان زمانی که دارید، داشته باشید. از ریکیاویک، به شماره ۱۵ از ایستگاه هلمور به هالالت در Mosfellsbaer بروید ، و سپس به اتوبوس ۵۷ بروید، که شما را به سمت راست Esja می برد. اطمینان حاصل کنید که کتاب مهمان را امضا کنید.

کوه های زیبای ایسلند

۱۴- شهر آکوریری | Akureyri

در شمال کشور، Akureyri در میان کوه ها در طولانی ترین فلات در ایسلند حدود ۴۰ کیلومتری جنوب دایره قطب شمال قرار دارد. با جمعیتی حدود ۱۸،۰۰۰، این بیش از یک شهر است، با این حال همه چیز در این سرزمین پرجمعیت به هم مرتبط است. روزهای تابستانی گاهی اوقات به ۲۵ درجه سانتیگراد می رسند و اگر چه زمستان بارش های سنگین و هوای سرد، آرام و هنوز آب و هوا به طور کلی غالب است . علیرغم خلوتی شهر، زندگی فرهنگی و سرگرمی در اینجا شکوفا می شود و طیف وسیعی از مغازه ها محصولاتی با نام تجاری نام گذاری می شوند. بهترین منطقه اسکی در کشور است. نقاط مورد علاقه نیز شامل موزه Akureyri و موزه هوانوردی بزرگ در فرودگاه Akureyri می باشد.

شهری زیبا در ایسلند

۱۵- برکه مای وان |  Myvatn و طبیعت ریسرو |   Reserve

تقریبا بیش از یک ساعت رانندگی شرقی از Akureyri ،  Myvatn  واقع شده است ، یک منطقه دریاچه معروف به ازدیاد زندگی پرندگان ، پر از جانداران و سطحی بزرگ از آب کم عمق است. تخمین زده شده است که این منطقه حدود ۲۵۰۰ سال پیش با یک فوران گدازه غول پیکر تشکیل شده است. امروزه محیط اطراف به صورت آتشفشانی فعال است و فورانهایی که اخیرا در اواسط دهه ۱۹۸۰ اتفاق افتاده است. چاله های گلی، گودال های سولفوریک و بخشهای بزرگ گدازه، قسمتی از این چشم انداز منحصر به فرد است که هنوز هم در جریان است. نام Myvatn به معنای واقعی کلمه “Midge-water” است، اشاره به مگس ها با خصوصیات منحصر به فرد در اینجا، به ویژه در تابستان، بنابراین مطمئن شوید که برخی از مواد دافع حشرات را بسته بندی کنید. این منطقه نیز بهشت پرنده است.

برکه در ایسلند

۱۶- مشاهدات مروارید (پرلان) | Perlan

در اصل قسمتی از تانک های حرارتی غول پیکر شهر “Perlan”، همانطور که به صورت محلی شناخته می شود، یکی از ساختمان های برجسته ریکیاویک است. این یک مکان غرق در تپه Öskjuhlíð که در آن بیش از ۱۷۶۰۰۰ درخت وجود دارد . تپه بسیار دلپذیر است، مسیرهای دوچرخه سواری و مسیرهای پیاده روی به سمت بالا و پایین نیز وجود دارد . این رصدخانه چشم اندازهای خیره کننده ای بر شهر دارد . همچنین در بخشی از آن یک رستوران مجلل و همچنین مغازه های با ارزش و سوغات است. علاوه بر این، Perlan به طور منظم میزبان کنسرت و نمایشگاه در باغ زمستان است. مشاهده آن یک درمان واقعی است.

مشاهدات مروارید

امیدوارم مطالبی که در این بخش و بخش اول ارائه شد برای شما مفید باشد ، حتی اگر به ایسلند قصد سفر ندارید ، اطلاعات ارائه شده می تواند برای شما جذاب باشد.

منبع : planetware.com

۷ حقیقت منحصر بفرد ایسلند که حیرت زده تان می کند
سفری کوتاه به سرزمین وایکینگ ها + ویدیو
۷ فعالیت ماجراجویانه در ایسلند
بیشترین پدیده های طبیعی در این سرزمین اتفاق می افتد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code