۹ جاذبه گردشگری بارسلونا اسپانیا

جاذبه های گردشگری معروف بارسلونا

ساگرادا فامیلیا | Sagrada Familia

در صدر جاذبه های دیدنی بارسلونا، کلیسای زیبا و ارزشمند،‌ ولی هنوز ناتمام ساگرادا فامیلیا قرار دارد که حدود ۱۰۰ سال پیش توسط آنتونی گائودی طراحی شده است. وی به عنوان یکی از بهترین معمارهای دو قرن اخیر دنیا شناخته می شود و ۱۵ سال آخر عمر خود را صرف طراحی این کلیسا کرده بود. ساگرادا فامیلیا معروف‌ترین جاذبه شهر بارسلونا،‌ و البته پربازدیدترین آن ها هم است و سالانه حدود ۳ میلیون نفر از آن بازدید می کنند. بنابراین اگر در فصل های شلوغ سال قصد بازدید از این کلیسا را داشته باشید، باید حدود یک ساعت در صف‌های طولانی منتظر بمانید. البته هر بلیطی که خریداری می‌کنید، در واقع کمک به روند ساخت این کلیسا خواهد بود. مراحل ساخت این کلیسا بسیار طولانی شده است،‌ دلیل آن هم این است که بودجه‌ی ساخت آن همیشه از منابع شخصی تامین می‌شده است.

جاذبه های بارسلونا

آب‌نمای جادویی | Montjuïc

مطالب مرتبط:
معرفی میدان کاتالونیا در بارسلونا
همه چیز درباره منطقه گوتیک بارسلونا

یکی دیگر از جاذبه های بارسلونا که حتماً‌ باید از آن بازدید کنید،‌ آب‌نمای جادویی این شهر است. تماشای این نمایش فوق العاده آب‌ها واقعاً‌ مانند جادو می‌ماند؛ جادویی از نور و موسیقی. این آب‌نما در سال ۱۹۲۹ به عنوان یکی از جاذبه‌ های نمایشگاه جهانی بارسلونا ساخته شد و اکنون تبدیل به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این شهر شده است و سالانه حدود ۲.۵ میلیون گردشگر از آن بازدید می‌کنند. در زمستان، نمایش‌های آب و نور تنها در بعد از ظهرهای جمعه و شنبه برگذار می‌شوند. ولی در غروب‌های تابستانی، نمایش‌های نور و موسیقی از پنجشنبه شروع شده و تا شنبه ادامه دارند. بازدید از این آب‌نما در تمام طول سال رایگان است. ولی توجه داشته باشید که به‌خاطر برگزاری برخی نمایشگاه‌ها،‌ دسترسی به این آب‌نما بعضی اوقات ممکن است امکان پذیر نباشد.

جاذبه های بارسلونا

موزه پیکاسو | Picasso Museum

موزه پیکاسو در منطقه بورن قرار گرفته است. این موزه معروف‌ ترین موزه در شهر بارسلونا است. پیکاسو، هنرمند معروف، در شهر مالاگا که در جنوب اسپانیا قرار دارد به دنیا آمد. ولی خانواده‌ی او در سال ۱۸۹۵ به همراه پیکاسو به بارسلونا آمدند و وی تا سال ۱۹۰۴ در اینجا زندگی کرد. پدر پیکاسو یک معلم هنر بود و اگرچه پیکاسو زمان کودکی خود را در مالاگا گذراند و در این شهر مدرسه رفت، ولی بیشتر آموخته‌های او در بارسلونا شکل گرفته است. در واقع، او خود را یک بارسلونایی می‌دانست. معروف ترین نقاشی‌های پیکاسو در بارسلونا نیستند، ولی در این موزه می توانید حدود ۴۰۰۰ آثر او را مشاهده کنید که سیر تحول او از یک دانش‌آموز و تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین نقاش‌های دنیا را مشاهده کنید.

جاذبه های بارسلونا

خیابان لا رامبلا | La Rambla

لا رامبلا خیابانی در مرکز شهر بارسلونا است. شاعر اسپانیایی، فدریکو گارسیا لورکا می‌گوید که «این تنها خیابان جهان است که آرزو می‌کنم هیچ‌وقت تمام نشود.» این خیابان ۱.۲ کیلومتری از میدان مرکز بارسلونا شروع می‌شود و تا بنای یادبود کریستوفر کلمبوس ادامه دارد. البته این خیابان به خودی خود شاید جذابیت چندانی نداشته باشد،‌ ولی بازدید از این خیابان به شما کمک می‌کند تا روح شهر بارسلونا را درک کنید. البته بعضی اوقات نام این خیابان را جمع می‌بندند،‌ چراکه این خیابان فرعی‌های مختلفی دارد که هریک نام‌های گوناگون دارند.

جاذبه های بارسلونا

استادیوم نیوکمپ | Camp Nou

نیوکمپ استادیوم رسمی باشگاه بارسلونا اسپانیا است. در روزهایی که قرار نیست در این استادیوم بازی فوتبال انجام شود، می‌توانید از این استادیوم و موزه‌ی داخل آن دیدن کنید. بازدید از این مجموعه یکی از محبوب‌ترین تفریحات گردشگران در بارسلونا است و هرساله چند میلیون نفر از این استادیوم دیدن می‌کنند. باشگاه بارسلونا با ستارگان معروفی که همواره در باشگاه خود داشته، یکی از محبوب‌ترین و پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال جهان است. در این استادیوم یکی از بزرگترین فروشگاه‌های نایک در اروپا هم وجود دارد که محصولات مربوط به این باشگاه را می‌فروشند. اگر شما هم یکی از طرفداران این تیم می‌باشید، بازدید از نیوکمپ را هرگز از دست ندهید.

جاذبه های بارسلونا

گوتیک کوآرتر | Gothic Quarter

این محله همان شهر قدیمی بارسلونا است که قدمت آن به قرون وسطی باز می‌گردد. این منطقه در حول شهر رومی قدیمی بارکینو رشد کرد که قدیمی‌ترین بخش در بارسلونا بود. محله‌ی گوتیک بارسلونا کلیسا، قصر، بازار و موزه‌های فراوانی دارد و بخش‌هایی از دیوارهای قدیمی و رومی باقی مانده در این منطقه را هم می‌توانید مشاهده کنید. اگر از موزه ی این محله بازدید کنید، در آنجا بخش‌هایی از باقی مانده های خانه‌های بارکینو رومی قدیمی و خیابان‌های آن را می‌توانید مشاهده کنید. بازدید از محله‌ی گوتیک کوآرتز رایگان است. ولی توصیه می‌کنیم با پای پیاده از اینجا بازدید کنید و در تورهایی که با اتوبوس شما را می‌برند شرکت نکنید. چراکه بعضی از خیابان‌های این محله بسیار نازک هستند و نمی‌توان با وسیله‌ی نقلیه از آن‌ها رد شد.

جاذبه های بارسلونا

پارک گوئل | Park Güell

این پارک در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و یکی از هنرمندانه‌ترین آثار طراحی شده توسط آنتونی گائودی است. پس هنگام سفر به بارسلونا حتماً‌ از این پارک هم بازدید کنید. این پارک روی تپه‌های ال‌کارمل ساخته شده است، بنابراین لازمه‌ی بازدید از این پارک حدود ۹۰۰ متر پیاده روی به بالای تپه است. اگر هم پیاده‌روی را دوست ندارید، می‌توانید تا ورودی پارک یک تاکسی بگیرید. ایده‌ی اصلی این پارک، ایجاد یک باغ اقامتی خلوت و نیمه خصوصی بود که ۶۰ خانه را در خود جای داده بود. این منطقه در حقیقت یک ایده تجاری از جوزف گوئل بود، اما بعد از فوت او، خانواده‌اش این منطقه را به عنوان یک پارک عمومی وقف کردند.

جاذبه های بارسلونا

خانه‌های مدرن

مدرنیسم یک جنبش فرهنگی کاتالان بود که در این ایالت و به مرکزیت بارسلونا در بین سال های ۱۸۸۸ تا ۱۹۱۱ شکل گرفت. شهرت این جنبش به نمود معماری آن، و به‌خصوص نمودی بود که در آثار آنتونی گائودی داشت. چندین خانه با سبک معماری این چنینی اکنون در شهر بارسلونا قابل مشاهده هستند.

جاذبه های بارسلونا-هتل آکاسیا بارسلونا

تیبیدابو | Tibidabo

بازدید از تیبیدابو هم یکی از کارهایی است که در شهر بارسلونا می‌توانید انجام دهید. این بازدید به‌خصوص برای کودکان خیلی جالب خواهد بود. چراکه چند پارک تفریحی در این منطقه قرار گرفته اند. علاوه بر این،‌ تیبیدابو در ارتفاع ۵۱۲ متری شهر قرار گرفته و همین امر باعث می‌شود که نمای زیبایی از شهر بارسلونا را بتوان از این ارتفاعات مشاهده کرد. کلیسا Sagrat Cor  هم در این منطقه قرار گرفته و در تمام طول سال باز است و می‌توانید به صورت رایگان از آن بازدید کنید. البته این کلیسا چند هفته‌ای در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) معمولاً‌ به علت تعمیرات بسته است.

منبع: barcelonayellow.com

جاذبه های بارسلونا
بهترین موزه های رایگان شهر مادرید در اسپانیا
بهترین موزه های رایگان شهر مادرید در اسپانیا
نکاتی برای داشتن سفری ارزان به اسپانیا
نکاتی برای داشتن سفری ارزان به اسپانیا
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا
۵ جاذبه دیدنی بیلبائو در اسپانیا
جاذبه های گردشگری اسپانیا
جاذبه های گردشگری اسپانیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code