بلیط هواپیما

۷ جاذبه تاریخی معروف در لیسبون

جاذبه های توریستی لیسبون 

جاذبه های تاریخی لیسبون بسیار متنوع و متعدد است و چشم انداز سواحل این شهر به سمت اقیانوس اطلس از نکات بارز سفر به این کشور اروپایی محسوب می شود.  این شهر اروپایی پایتخت کشور پرتغال است و  معروف است به رنگ پرتقالی که در ساختمان های این شهر از آن بهره برده شده است. در این بخش تلاش شده است تا شما را با تعدادی از آثار باستانی این شهر آشنا کنیم. با الی گشت همراه شوید:

Lisbon-of-Portugal

بنای مقدس ژرومینوس | Jeronimos Monastery

مطالب مرتبط:
سائو جرگه، قلعه تاریخی لیسبون+ تصویر
کلیسای استرلا باسیلیکا در لیسبون+ تصویر

این صومعه شکوهمند که به سبک  معماری مانوئلینی است در قرن پانزدهم به احترام و یادبود واسکو دو گاما و به افتخار کشف کشور هندوستان بوسیله این سیاح پرتقالی ساخته شده است. جاذبه اصلی این مکان به کلیسای سبک گوتیک آن مربوط می شود. در این کلیسا به سمت صومعه ایی بزرگ گشوده می شود که در آن پیکر شخصیت های معروف کشور پرتقال دفن شده اند.

آدرس: پراسا دو امپریو (میدان امپراطوری)

تلفن تماس: ۰۰۳۴ ۳۶۲ ۲۱ ۳۵۱ ۰۰
ساعات کاری: یکشنبه-سه شنبه از ۱۰ صبح تا ۵ عصر (در فصل تابستان تا ۶ عصر). دوشنبه ها موزه تعطیل است.

قیمت بلیط: ۱۰ یورو است، ولی اولین یکشنبه هر ماه بازدید از آن مجانی است.

portugal

قلعه سائو جورج | São Jorge Castle

خیابان های پیچ در پیچ قرون وسطایی قدیمی ترین منطقه لیسبون که به آلفاما شهرت دارد تا تپه های شهر ادامه پیدا می کند. قدمت رنگ پرتقالی که در دیوارهای این قلعه قدیمی بکار رفته است به قرن ششم میلادی بر می گردد. این قلعه را میتوان تقریبا از هر خیابانی در این شهر رویت کرد.

تلفن تماس: ۰۶۲۰ ۸۸۰ ۲۱ ۳۵۱ ۰۰

ساعات کاری: هر روز از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب

ورودیه: ۸،۵۰ یورو

castello-de-sao-jorge

تراموا شماره ۲۸ | Tramway No. 28

بهترین روش برای اینکه بتوان از تعدادی از  اماکن  گردشگری شهر لیسبون دیدن کنیم این است که سوار تراموای شماره ۲۸ خطوط مترو این شهر شویم  تا  ما را همراه خود به دیدار قشنگ ترین و تاریخی ترین خیابان های  لیسبون هدایت کند. این سفر سیاحتی داخل شهری از مرکز شهر بایرو آلتو آغاز می گردد. این تراموا در مسیر حرکت خود در مراکز خرید مناطقی چون  بایشو  و شیائو تردد می کند. آلفاما و گراسا نیز از جمله مناطق دیگر شهر است که این ترموا  از آنها عبور می کند. در تپه های این مناطق می توان آثار کلیساها و قلعه های قدیمی را به وضوح مشاهده کرد. این قطار از محله پراسا لویی دو کامو هر ۱۵ دقیقه یک مرتبه به سمت گراسا حرکت میکند. کرایه مسیر ۲،۸۵ یورو می باشد.

Lisbon Tramway

قلعه ار دو بلم | Belém Tower

این قلعه که نمادی از لیسبون در دوران دریانودری این سرزمین است و اثری مربوط به دوران گوتیک و امپراطوری روم شرقی محسوب می شود در دهانه رود تژو قرار دارد که روزگاری از بندر شهر در مقابل هجوم بیگانگان حفاظت می کرده است. برای دسترسی به این قلعه پلی چوبی روی آب ساخته شده است که آن را به خشکی متصل می کند. در ضمن هنگام ساختن برج از سنگ استفاده شده است و از نکات جالب این قلعه داشتن چشم اندازی مناسب و مهیا به سوی اقیانوس اطلس است.

تلفن تماس: ۰۰۳۴ ۳۶۲ ۲۱ ۳۵۱ ۰۰

ساعات بازدید: یکشنبه الی سه شنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۶ عصر است ولی در فصل زمستان ساعات بازدید نهایتا تا ۵ عصر می باشد.

ورودیه: ۶ یورو

belem-tower

موزه کالوست گولبنکیان | Calouste Gulbenkian Museum

کالوست گولبنکیان یکی از بزرگترین انساندوست های قرن بیستم بود که تباری ارمنی داشت. وی  بسیاری از آثار هنری خود و مجموعه های هنری خودش را برای شهر لیسبون به یادگار گذاشت. این موزه که به احترام و یاد و خاطره این هنرمند ارمنی به نام وی بنا نهاده شده است میزبان کلکسیون های آثار هنری به غایت حماسی در اروپا است. گلدان های یونانی بسیار ارزشمند، ظروف چینی قدیمی و نقاشی هایی از هنرمندانی چون رامبرانت، مونه و فن دیک از جمله این آثار است که در این موزه گردآوری شده است.

آدرس: خیابان آونیدا دو برنا ۴۵ ای

شماره تماس: ۳۴۶۱ ۷۸۲ ۲۱ ۳۵۱ ۰۰

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۶ عصر می باشد. روزهای پنج شنبه و تعطیلات بسته است.

ورودیه: از ۵ یورو شروع می شود و متناسب با نوع نمایشگاه متغیر است.

Gulbenkian-Portugal

سینترا | Sintra

شهر کوهپایه ایی و اعیانی نشین سینترا که در غرب لیسبون قرار گرفته است جایی است که کاخ های افسانه ایی که در داستانها سراغشان را می گرفتیم در خود جای داده است. وجود باغ های مملو از گلهای رنگارنگ و زینتی بهمراه جنگلهای وحشی به جذابیت های این شهر کوچک می فزاید. برای رفتن به سینترا باید از ایستگاه رسیو رفت که قطار آن هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می رود و حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد تا به سینترا برسد. قیمت بلیط آن ۲،۱۵ یورو است.

Sintra

کاشکای / استوریل | Cascais / Estoril

این شهرهای ساحلی و همسایه، بهترین امکان را برای گرفتن حمام آفتاب و شنا کردن در دریا را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. هر یک از این شهرها ارزش آن را دارد تا حداقل یکبار به آنجا برویم. بهترین سواحل این منطقه آدراگا، گوئینشو و گراند نامیده می شوند که در طول یک مسیرساحلی قرار دارند. چنانچه با قطار قصد رفتن به این سواحل زیبا را داشته باشید، باید در ایستگاه کای دو سدره سوار قطار شویم که هر ۲۰ دقیقه ایستگاه را ترک میکند و با کاشکای و استوریل ۴۰ دقیقه  فاصله دارد. قیمت بلیط این  قطار ۲،۱۵ یورو است.

منبع: telegraph.co.uk

پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
۵ کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید
۵ کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید
تفریحات جالب در بالی
تفریحات جالب در بالی
معرفی تورهای بازدید از بی نظیرترین حیوانات حیات وحش هند!
معرفی تورهای بازدید از بی نظیرترین حیوانات حیات وحش هند!