بلیط هواپیما

بازدید از جاذبه های تفلیس در ۲۴ ساعت!

جاذبه های تفلیس

تفلیس با آثار تاریخی فراوان، تپه های سرسبز، یک رودخانه منحصر به فرد با صخره های شگفت انگیز و مشرف به آن و خانه های جذابی که با بالکن های چوبی ساخته شده اند، شناخته می شود. این شهر برای شما یک تعطیلات شگفت انگیز ایجاد می کند و در این مطلب چگونگی استفاده بهتر از تعطیلات خود در این مقصد جذاب را ارائه خواهیم داد، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در خصوص جاذبه های تفلیس اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

جاذبه های تفلیس
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تفلیس
معرفی بهترین موزه های تفلیس
تئاتر روستاولی تفلیس، مشهورترین سالن نمایش گرجستان!

وقتی که شما از غرب وارد تفلیس می شوید، این پایتخت دوست داشتنی برای شما کاملا جذاب خواهد بود، شما مجسمه ای از پادشاه دیوید (دیوید آقاماش بنلی) را خواهید دید، کسی که از سال ۱۰۸۹ تا زمان مرگش در سال ۱۱۲۵ حکومت می کرد، این مجسمه که خود از جاذبه های تفلیس به شمار می رود، در مسیر بزرگراه قرار دارد، فراتر از آن ساختمان های قدیم شوروی نیز سعی در جلب توجه بیشتر شما دارند. این مجسمه نماد مهم رفاه و قدرت است که با طور تصادفی و در عصر طلایی گرجستان در معرض دید گردشگران قرار گرفته است و ضمنا به عنوان نام فرودگاهKutsai  است که به طور رسمی فرودگاه دیوید آقاماش بنلی شناخته می شود.

این یک نقطه عطف برای این است که تفلیس را یک شهر زیبا، صلح آمیز و شناخته شده در نظر داشته باشیم، هرچند که در حال حاظر گردشگری در عصر طلایی دیگری قرار دارد که پر زرق و برق دار است. به گونه ای که این شهر دارای آثار تاریخی بسیاری به همراه تپه های سرسبزی و رودخانه و خانه های جذاب است با بالکن های چوبی است. اگر شما فقط ۲۴ ساعت آنجا هستید، می توانید یک تور نصف روزه از شهر را تجربه کنید. در تعطیلات، گرجستان یک تور خصوصی نیم روزه تفلیس را با ۲۹ یورو ارائه می دهد که حاوی راهنمایی خصوصی و ورود به کلیه مناظر از جمله کلسیای جامع سامیبا، قلعه ناریکالا و کلیسای سونی است.

جاذبه های شهر تفلیس

هتل های بسیاری در این شهر در دسترس مس یاشد که شامل خدمات و امکانات متنوع رفاهی و تفریحی است. این هتل ها که در آنها بسیاری از هتل های لوکس نیز به چشم می خورد اقامتی آرام و دلنشین را برای شما فراهم می کنند. شما می توانید با پرداخت ۱۰ پوند به ازای هر نفر یا اتاق سینگل را رزرو نمایید. اما وقت شما به اندازه ای پر می شود که ممکن است زمان زیادی برای استراحت و خوابیدن در هتل را نداشته باشید.

جاذبه های شهر تفلیس در گرجستان

شهر قدیمی | Old Town

خیابان های قدیمی سنگ فرش شده در شهر قدیمی که خود از معروف ترین جاذبه های تفلیس است به صورت تو در تو و پیچ خورده با ساختمان های رنگارنگ در کنار خانه های جدید ساخته شده با نمای بازسازی شده و با بالکن های جالببه چشم می خورد. این شهر با معماری کلاسیک روسی و هنر مدرن همخوانی دارد و اثر بصری چشم نوازی را ساخته است. میدان آزادی، با چشم انداز زیبایی از ساختمان های جدید کلاسیک، جایی است که مجسمه لنین در سال ۱۹۹۱ به طور نمادین تکه تکه شده بود تا علامت پایان حکومت شوروی باشد. درخشندگی مجسمه سنت جورج از طلا در بالای یک ستون بلند را به نظاره بنشینید که از میدان عبور قابل رویت است. خیابان روستاولی، خیابان اصلی شهر، در این جا تمام می شود. پارلمان، تئاتر اپرا و باله و موزه ملی در امتداد این خیابان است.

جاذبه های شهر تفلیس گرجستان

مجسمه سنت جورج | St George statue

هرچه بیشتر به مرکز می روید، خیابان ها باریک تر و پیچیده تر می شود، تنها مسجدی در را رویت می کنید که در آن هر دو مذهب مسلمان یعنی شیعه و سنی در فضای داخلی آن که با موزاییک های زیبا ساخته شده است، مشغول دعا هستند. کلیسای سیونی قرن ششمی(که پس از کوه صیون در اورشلیم نامگذاری شده و توسط دیوید در سال ۱۱۱۲ بازسازی شده است) و عبادتگاه بزرگ ۱۸۹۰-۱۹۰۳ توسط یهودیان گرجی از آخالتسیک ساخته شده است. در حقیقت کلیسای جامع طلایی که از صعود به تپه ایلیا در دسترس است، در سمت چپ (طرف دیگر رودخانه) سامبا است که از نظر ارتفاع سومین کلیسای ارتدوکس شرقی در جهان است.

جاذبه های تفلیس گرجستان

سامبا –  کلیسای جامع تثلیث تفلیس | Sameba – Holy Trinity Cathedral of Tbilisi

یک تئاتر عروسکی عجیب و غریب با یک برج ساعت نوری در قلب مرکز وجود دارد که بخشی از تئاتر عروسکی گابریادزه است و فقط چند سال پیش ساخته شد و به نظر می رسد که از یک کتاب داستان گرفته شده است و این هم از جاذبه های تفلیس به شمار می رود. در یک ساعت، یک فرشته عروسک دست و پنجه نرم می کند تا از قله بیرون بیاید و با چکشش زنگ بزند. تلاش کن و گرنه آن را از دست خواهی داد.

نکته: درست در قلب شهر، یک بازار است، جایی که شما در آن به سر می خورید مگر اینکه از شرایط آن باخبر باشید. این جریان به این دلیل است که این ازدحامی برای تجارت در یک تونل زیر میدان جمع می شوند، جایی که حمام های گوگردی به باغ گیاهان متصل است. این تکه کوچک از تونل، چندین مغازه را شامل می شود که سوغاتی های گرجستانی، آثار هنری، عسل و انواع نوشیدنی ها را به فروش می رساند.

جاذبه های تفلیس در گرجستان

بازار میدن | Meidan Bazaar

نگاهی به نقطه بالای تپه سلولاکی کنید، شما می توانید یک مجسمه با ارتفاع ۶۵ پا از مادر گرجستان (کارتلیسدا) که لباس ملی گرجستان را به تن کرده است ببینید. او در سال ۱۹۵۸ برای جشن تولد ۱۵۰۰ سالگی شهر تاسیس شد. او در یک دستش و برای دوستانش یک نوشیدنی و در دست دیگرش یک شمشیر دارد که برای جلوگیری از دشمنان است. بالا رفتن تپه به وسیله ماشین برای رسیدن به این مجسمه که از جاذبه های تفلیس است و لذت بردن از یک چشم انداز پانوراما به شما توصیه می شود. از تپه سلولاکی شما می توانید رودخانه کورا را ببینید، اما بیشتر به این دلیل جذاب است که در آن طرف دیگر چشم انداز به یک گورستان با بیش از ۹۷ هکتار باغ گیاه وجود دارد. چشم انداز های بیشتری از پل صلح وجود دارد. پل مدرن خیره کننده – قطعه ای از آب نبات چشم که شاهکار معمار میشل د لوچچی است و از فولاد و شیشه ای روشن با LED های متعدد ساخته شده است. در طول روز و شب بسیار دوست داشتنی است.

بازار تفلیس در گرجستان

پل صلح | Peace Bridge

این پل با بیش از ۱۵۰ متر (۴۹۰ فوت) از رودخانه مکتوری (کورا) عبور می کند و از اینجا می توانید کلیسای متخی، مجسمه مشهور شهر را ببینید که  در مقابل آن قرار گرفته است، ببینید و قلعه ناریکالا را  که بر روی تپه بین حمام گوگرد و باغ گیاه شناسی واقع شده است را نیز ببینید.

پل صلح تفلیس

قلعه ناریکالا | Narikala Fortress

ناحیه آبانوتوبانی جایی است که حمام ها و سالن های گوگرد وجود دارد و شما می توانید گنبد های قرن ۱۷ را ببینید که از حمام های زیرزمینی تشکیل شده است. این میراث ۲۰۰۰ ساله است که در اطراف آب های گرم معدنی تفلیس واقع شده است. به نظر می رسد که رومی ها نیز در قرن بیست و یکم میلادی در اینجا سکنا گشتند. ۶۰ اسپا وجود دارد، اما امروزه تنها پنج تا از آنها فعال هستند.

تفلیس

باید از موزه ملی دیدن کنید | Must visit the National Museum

موزه ملی در خیابان روستاویلی دارای اشیاء باستانی با شکوه و مجموعه ای از جواهرات طلایی پر زرق و برق از زمان قبل از مسیحی است که به صورت قومی منطقه ای به نظر نمی رسد. در طبقه اول مجموعه ای غمانگیز از جمجمه های  انسان های هلندی که برخی از آنها از ۷۰،۰۰۰۰ سال پیش است. از طبقات بالا بروید و نمایشگاه حکومت شوروی در گرجستان را از سالهای ۱۹۲۱ تا ۱۹۹۱ که دارای نورپردازی و طرح بندی مانند مجموعه سینمایی است، مشاهده کنید.

معرفی بهترین موزه های تفلیس
معرفی بهترین موزه های تفلیس
چگونه در تفلیس رفت و آمد کنیم؟
چگونه در تفلیس رفت و آمد کنیم؟
بهترین رستوران های ارزان اما باکیفیت در تفلیس گرجستان
بهترین رستوران های ارزان اما باکیفیت در تفلیس گرجستان
شور و هیجان در شهربازی تفلیس
شور و هیجان در شهربازی تفلیس