بلیط هواپیما

۱۵ جاذبه برتر آتن که هر گردشگری باید ببیند

جاذبه های توریستی آتن

آتن شهر باستانی و رویایی، شهری که به صورت پراکنده در طول هفت تپه بنا شده است و به وسیله ی کوه های چشمگیری در اطراف احاطه شده است. بیشتر از ۳۰۰۰ سال است که در این شهر سکونت می شود و آن را زادگاه دموکراسی می دانند. مرکز این شهر از نظر مساحت واقعا بزرگ است، این شهر افسانه ای معجونی جذاب از جاذبه های تاریخی و مدرن است. آتن بیشتر به واسطه ی مکان های باستانی و بناهای یادبودش شهرت دارد با این حال این شهر فقط در این ها خلاصه نمی شود. اگر دنبال فرهنگ جالب و شب های پر هیاهو هستید، آتن جایی است که باید به آن سفر کنید. الی گشت نیم نگاهی به تعدادی از بهترین جاذبه های توریستی آتن می اندازد.

تئاتر دیونیسوس | Theatre of Dionysus

اگر از آن دسته از افرادی هستید که دیوانه ی تئاتر و هنر هستند، نباید بازدید از تئاتر دیونیسوس را از دست بدهید که قدیمی ترین تئاتر آتن است. بسیاری از تراژدی ها و کمدی های معروف یونان در روی استیج این تئاتر رقم خورده اند. ساختمان این تئاتر ۶ قرن قبل از میلاد مسیح ساخته شده و در صخره ای در آکروپلیس کنده کاری شده است و جالب این که این تئاتر می تواند ۱۷۰۰۰ نفر را هم در خود جا دهد!

تئاتر دیونیسوس آتن

بیزانتین و موزه مسیحیت | Christian Museum

مطالب مرتبط:
سفر به آتن، یادگار شکوه و عظمت یونان باستان
شاید باور نکنید اما این تفریحات در آتن رایگان است!

یکی از جاذبه های توریستی آتن و از مهم ترین موزه های شهر آتن موزه مسیحیت است که در واقع مربوط به مسیحیان ارتدوکس است. این موزه شامل آثار تاریخی پر ارزشی از دوره های زمانی مختلف آتن است که یکی از آن ها مربوط به دوره بیزانتین، قرون وسطی و اوایل دوران مسیحیت است. بعضی از اشیایی که در این موزه نگهداری می شوند مثل کوزه ها و بعضی از دست نوشته ها از کمیاب ترین آثار در نوع خود در تاریخ هستند.

موزه مسیحیت آتن

بازار رمی | Roman Agora

بازار رم در اوایل مسیحیت ساخته شده است و بخشی از امپراطوری رم است. بازار جدید در واقع یک بازار بزرگ در فضای باز بوده است که به وسیله ی ستون های بلندی احاطه شده است و مغازه ها در فضای داخلی این ستون ها بوده اند.

بازار رومی آتن

تپه ی فیلوپاپوس | Philopappos Hill

ممکن است که آکروپلیس مهم ترین تپه ی آتن باشد ولی فیلوپاپوس هم دست کمی از آن ندارد و این تپه هم تاریخی طولانی دارد. در مورد اسم این تپه دو باور وجود دارد که یکی از آن ها اشاره به همان نام بودن این تپه با اسم یکی از سناتورهای آتن دارد که فردی خیرخواه بوده است. این تپه در ارتفاع ۱۴۷ متری است و بالای آن می توان چشم انداز زیبایی به آکروپلیس و شهر داشت.

تپه ی فیلوپاپوس آتن

سازه آتن | Athena Nike

کلمه ی Nike در زبان یونانی به معنای «پیروزی» است. این سازه در واقع جایی بوده است که در آن آتنی ها برای پیروزی در جنگ دعا می کرده اند. قدمت این سازه به سال ۴۲۰ قبل از میلاد مسیح برمی گردد، این سازه در قرن هفدهم تخریب شد ولی بعد از آن بازسازی شد. سازه ی آتن مطمئنا یکی از باورنکردنی ترین مناطق آتن و از اصلی ترین جاذبه های توریستی این شهر است.

سازه آتن

آنافیوتیکا | Anafiotika

فقط خرابه های تاریخی نیستند که در آتن ارزش دیدن دارند، در کنار این ها پیشنهاد می کنیم از آنافیوتیکا که محله ای بسیار قدیمی و باستانی در آتن هست هم دیدن کنید. این منطقه در پایین آکروپلیس و در شمال منطقه ی تاریخی پلاکا قرار دارد. بسیاری از خانه های این منطقه در دهه ی ۱۹۵۰ در جریان حفاری های باستانی خراب شدند ولی ۴۵ تا از خانه های اصلی باقی مانده است.

آنافیوتیکا آتن

موزه آکروپلیس جدید | Acropolis Museum

یکی دیگر از جاذبه های توریستی آتن که در حین اقامت در آتن نباید از دست بدهید موزه آتن است که در واقع مجموعه ی بزرگی از معماری یونان را در خود دارد. این موزه ۵ طبقه دارد و به طور کلی ۴۰۰۰ اثر پر ارزش را در خود جا داده است.

موزه آکروپلیس آتن

میدان سینتاگما | Syntagma Square

مطمئنا یکی از جاهایی که برای همه ی گردشگرها در آتن جالب است، میدان سینتاگما است. جالب ترین چیزی که در مورد این میدان وجود دارد لحظه ی عوض شدن گاردهای حفاظتی است که در جلوی مقبره ی سرباز بینام رژه می روند.

میدان سینتاگما آتن

سازه زئوس | Olympian Zeus

سازه زئوس به عنوان بزرگ ترین سازه یونان شناخته می شود و یک مجموعه ی باستانی است که ساخته شدنش ۷ قرن به طول انجامیده است! این سازه در واقع در سال ۵۱۵ قبل از میلاد مسیح به دستور Peisistratos شروع به ساخته شدن شد با این حال مدتی بعد از آن به دلایلی متوقف شد تا این که در سال ۱۷۵ بعد از میلاد دوباره تکمیل شدن آن ادامه پیدا کرد. البته بعد از این، چند بار دیگر هم در ساخت آن تاخیرهایی چند ساله به وجود آمد تا اینکه دست آخر ساخته و به زئوس تقدیم شد. امروزه این بنا مانند یادآوری از تاریخ یونان است با این حال از ۱۰۴ ستون آن فقط ۱۵ تا باقی مانده است، طول هر کدام از این ستون ها ۱۷ متر است. در فهرست جاذبه های توریستی آتن این یکی را اصلا از دست ندهید.

سازه زئوس آتن

ارختئوم | Erechtheum

ارختئوم سازه ای بی نهایت شگفت انگیز و خیره کننده از مرمر خالص است که در آکروپلیس قرار دارد و یکی از قطعات افسانه ای معماری یونان است. ساخت این بنا به سال ۳۵۲۱ قبل از میلاد مسیح برمی گردد و در کنار تاریخ آن، ۶ بانویی که در ظاهر این بنا هستند و انگار بخشی از این بنا را نگه داشته اند واقعا خارق العاده است.

ارختئوم در آتن

بازار باستانی | Ancient Agora

این بازار باستانی در شمال غربی آکروپلیس واقع شده است و زمانی بازار پر رونق آتن بوده است  و جدای از این جایی برای تجمع افراد برای صحبت در مورد موضوعات مختلف اجتماعی، تجاری و … در آن زمان هم بوده است.

بازار باستانی آتن

موزه باستان شناسی ملی | National Archaeological Museum

موزه باستان شناسی ملی هم چندمین مورد از فهرست جاذبه های توریستی آتن است که در آن آثاری از عهد عتیق به معرض نمایش گذاشته شده است. این موزه همچنین صنایع دستی ای هم دارد که قدمت بعضی از آن ها به دوران نئولیتیک می رسد.

موزه باستان شناسی ملی آتن

پلاکا | Plaka

یکی دیگر از جاذبه های توریستی آتن منطقه ی پلاکا است که در نزدیکی آکروپلیس قرار دارد و دهکده ای جزیره مانند و جایی عالی برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره ی فرهنگ رومی ها است. پلاکا منطقه ی بسیار خاص و دیدنی با کافه های فراوان، درخت های کهن، باغ های فراوان و کوچه پس کوچه های باریک سنگی است و غذاهایش بسیار معروف است.

پلاکا در آتن

پارتنون | Parthenon

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های توریستی آتن و از معروف ترین سازه های آتن و کشور یونان، پارتنون است که نیاز به یادآوری اهمیت تاریخی آن نیست. این بنا با ابهت در بالای آکروپلیس قرار دارد و معماری با شکوهی دارد که می توان ساعت ها به آن خیره شد و در مورد جزییات آن حرف زد. ظاهرا پارتنون در سال ۴۳۸ قبل از میلاد مسیح تکمیل شده است و امروزه نمادی از یونان است.

پارتنون در آتن

آکروپلیس | Acropolis

هیچ سفری به آتن بدون دیدن آکروپلیس کامل نمی شود، معروف ترین تپه در پایتخت یونان. غیر ممکن است کسی به آتن سفر کند و از آکروپلیس دیدن نکند چرا که بسیاری از خرابه های مشهور آتن در این جا قرار دارند. با این که آکروپلیس فقط ۱۵۶ متر ارتفاع دارد، بلندترین و مرتفع ترین نقطه در روح فرهنگی یونان را دارد. تمام بناهایی که در آکروپلیس قرار دارند ترکیبی خلاقانه و بی همتا از معماری و طبیعت هستند.

آکروپلیس در آتن

منبع: touropia.com

میدان سینتاگما، مهمترین میدان آتن
میدان سینتاگما، مهمترین میدان آتن
معرفی شهر زیبای آتن در یونان
معرفی شهر زیبای آتن در یونان
معرفی هتل ۵ ستاره دیوانی کاراول در آتن
معرفی هتل ۵ ستاره دیوانی کاراول در آتن
جاذبه های دیدنی آتن که نباید از دست داد
جاذبه های دیدنی آتن که نباید از دست داد