جاذبه های جدید جهان چه نام دارند؟!!

جاذبه های جدید جهان

اگر چه در دنیا جاذبه های بسیاری وجود دارد اما هر روزه بناهای شگفت انگیز و پارک های موضوعی جدیدی در دنیا ساخته می شود. همچنین مکان های بسیاری وجود دارند که هنوز کشف نشده اند و با پیدا شدن آن ها، تبدیل به یکی از جاذبه های طبیعی جهان می شوند. هر از این ها را می توان به عنوان جاذبه های جدید جهان نام برد و شناخت که الی گشت به سراغ آن ها آمده است. پارک های موضوعی جدید جهان، گالری ها و موزه ها به همراه دیگر بناهای جذاب و دیدنی در دنیا، را می توان از جاذبه های جدید جهان دانست که در اینجا معرفی می شوند. ببینیم در دنیای پیرامونمون و در سال های آینده، جاذبه های جدید جهان چه خواهند بود!

جاذبه های جدید جهان

ساختمان موسیقی البفیلاهارمونی در هامبورگ | Elbphilharmonie

مطالب مرتبط:
تصاویر دیده نشده از جاذبه های غول پیکر جهان!
اولین پارک ملی جهان و جاذبه هایش
بهترین سوغاتی های جهان که در سفر می توان خرید!

این سالن موسیقی و تئاتر ۷ سال دیرتر از برآورد پروژه اش ساخت آن تمام شد و البته ۱۰ برابر بیشتر از حد عادی هزینه ساخت داشت. با این وجود، هم اکنون افتتاح شده و به یکی از بناهای مهم و زیبای مدرن هامبورگ تبدیل شده است. ساختمان موسیقی البفیلاهارمونی از ساختمان های چشمگیر شهر است که نمایی تلفیقی از شیشه و آجر دارد. این ساختمان در کناره رود آلب و در خلیج گراسبروک قرار گرفته است. مردم به طور خلاصه نام آن را الفی نهاده اند. همچنین سالن موسیقی و کنسرت آن یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین سالن های موسیقی جهان است.

ساختمان موسیقی البفیلاهارمونی-جاذبه های جدید جهان

دریای دیزنی در توکیو | DisneySea

ریزورت توکیو دیزنی، یک تجربه جدیدی از دنیای زیر آب ها را به نمایش می گذارد. تجربه ای که از آن به نام دوری / نمو یاد می کند. در این پارک موضوعی دنیای زیر آبی که در اصل بر روی زمین قرار گرفته، بینندگان وارد یک زیردریایی به شکل ماهی می شوند و به صورت فضایی و مجازی در طول اقیانوس حرکت می کنند. بازدید کنندگان می توانند تجربه ای همانند آنچه که در داستان نمو و دوری (پیدا کردن دوری) اتفاق می افتد را داشته باشند.این پارک موضوعی نه تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان نیز بسیار جذاب است.

دریای دیزنی در توکیو-جاذبه های جدید جهان

پاندورا، جهان آواتار در فلوریدا | Pandora: The World of Avatar

پارک حیات وحش دیزنی، یک پارک موضوعی و طبیعتی جدید را ارائه می دهد که جزو جاذبه های جدید جهان است. در این پارک می توانید تجربیاتی همانند فیلم آواتار را داشته باشید. در نتیجه بسیار محبوب خواهد بود. تجربیات جادویی که هرگز تصوش را نمی کردید وارد آن شوید. دنیای که شما را تبدیل به جادوگری می کند که همانند داستان سه جادوگر وارد سفری شبانه می شوید. در طول شب بر روی رودی خروشان و ترسناک به پیش می روید تا اینکه در نهایت به جنگلی بارانی و گرمسیری و پر از درختان و گیاهان درخشان و رویایی می رسید. همانند آنچه که در فیلم آواتار دیده اید.

پاندورا، جهان آواتار در فلوریدا-جاذبه های جدید جهان

خلیج آتشفشان در اورلاندو | Volcano Bay

پارک آبی جدید یونیورسال اورالاندو با حدود بیش از ۲۰۰ بازی و جاذبه از جاذبه های جدید جهان و البته پارک های موضوعی جهان است که تمام سنین را به خود جذب می کند. در این پارک می توانید به سراغ بازی های آبی همانند قایق سواری و البته سرسره های حلزونی و حتی افتادن با توپ های بادی در آب بروید. اوج هیجان و آب بازی را در این پارک می توانید تجربه کنید. آبشار بزرگ آن که از کوهی بلند به پایین می ریزد، نمای پارک را واقعی و خشن جلوه می دهد. تمام امکانات رفاهی و راحتی برای بازدید کنندگان فراهم شده است. از نوشیدنی های خوب و آب میوه های تازه آن هم که نباید گذشت.

خلیج آتشفشان در اورلاندو-جاذبه های جدید جهان

بازسازی مجدد گالری هنری فرنز در شهر هال در انگلستان | The reopened Ferens Art Gallery

یکی از بهترین موزه ها و گالری های انگلستان است که در شهر هال مجدد افتتاح می شود. در این موزه و گالری، می توانید نقاشی های پیترو لورنزتی (Pietro Lorenzetti) مربوط به قرن چهارم ترمیم شده است. نقاشی که از قدیمی ترین نقاشی های کشیده شده با موضوعیت مسیح است. از جالب ترین موضوعاتی که پیرامون این نقاشی در تاریخ وجود دارد، این است که رامبراند، ون دیک و هولبین آن را از کلکسیون سلطنتی قرض گرفتند. این گالری همچنین میزبان آثار نقاش بزرگ دیگری به نام تورنر پرایز (Turner Prize) در امسال خواهد بود. اگر علاقه مند به گالری های نقاشی هستید، به شما پیشنهاد می دهیم که حتما از این گالری موزه دیدن کنید. گالری که می توان آن را در دسته جاذبه های جدید جهان قرار داد.

گالری هنری فرنز-جاذبه های جدید جهان

نمایشگاه جهانی آستانا در قزاقستان | Astana World Expo

این نمایشگاه در ۱۰ جوان تا ۱۰ سپتامبر سال ۲۰۱۷ در قزاقستان برگزار شد و تبدیل به یکی از جاذبه های جدید جهان شد. این نمایشگاه که همیشه در میلان و ایتالیا برگزار می شد، این بار به قزاقستان اجرا شد. ساختمان آن، تبدیل به یکی از جاذبه های جذاب قزاقستان شده است. در آن نمایشگاه که با عنوان “انرژی های آینده” برگزار شد، می توانستید در کارگاه ها و همایش ها شرکت کنید. از تکنولوژی های جدید مطلع شوید و حتی در این زمینه مطلع شوید. کشورهای مختلفی از جمله ایران در این نمایشگاه شرکت داشتند و به معرفی تکنولوژی های جدید و انرژی های پایدار پرداختند. مکان این نمایشگاه هم اکنون به یکی از جاذبه های جدید جهان در قزاقستان تبدیل شده است.

نمایشگاه جهانی آستانا در قزاقستان-جاذبه های جدید جهان

موکاپ در چین | MOCAPE

کوکاپ از جاذبه های جدید جهان و چین است که در ساحل شرقی شهر شنزن واقع شده است. این جاذبه واقع در استان گوانگدونگ چین (Guangdong province) همانند یک باغ چینی سه بعدی طراحی شده است. موزه هنرهای معاصر و نمایشگاهی به نام مخفف موکاپ بسیار تلاش نموده است که همانند معماری و تفکرات چین باستان ساخته شود. نمای شفاف و سیستم نورپردازی داخلی به بازدید کنندگان اجازه خواهد داد که از منظره بی نظیر داخلی و بیرونی به طور همزمان لذت ببرند.

موکاپ در چین-جاذبه های جدید جهان

موزه جنگ جهانی دوم در لهستان | Museum of the Second World War

گدانسک (Gdańsk)، اولین بندری در تاریخ که از آن برای دستگاه جنگی هیتلر تماس گرفته شد، محل موزه جدیدی است که ۲۳۰۰۰ متر مربع مساحت دارد. این موزه بر داستان های زندگی روزمره ای که پیرامون غیرنظامیان و سربازان وجود داشت، تمرکز خواهد کرد و امور سیاسی و نظامی جنگ آن دوران را نشان می دهد. اگر به تاریخ و جنگ جهانی دوم علاقه مند هستید، می توانید به دیدن جدیدترین موزه از جاذبه های جدید جهان در لهستان بروید.

موزه جنگ جهانی دوم در لهستان-جاذبه های جدید جهان

بیت بیروت لبنان | Beit Beirut

این مرکز فرهنگی اولین موزه ملی کشور لبنان است که به جنگ داخلی ۱۵ ساله خود که در سال ۱۹۹۰ به پایان رسید، می پردازد. این موزه از جاذبه های جدید جهان است که در خانه ی زرد بازسازی شده، ساخته شده است.. این خانه تاریخی به تاریخ ۱۹۲۴ میلادی بر می گردد و به عنوان پست کنترل و یک پایگاه نظامی برای تک تیراندازها در طول جنگ داخلی استفاده می شد. موزه، که مقرر بود در پاییز سال ۲۰۱۷ افتتاح شود، با همکاری شورای شهر پاریس و سفارت فرانسه ساخته شده است. بنابراین امیدوار است که به عنوان یک فضای فرهنگی، هنری و همچنین یک مرکز تحقیقاتی عالی برای مراجعه کنندگان و بازدید کنندگانش عمل نماید. این بنای تاریخی بسیار در بیروت شناخته شده و هنرمندان بسیاری آن را سوژه کارهای خود می نمایند.

بیت-بیروت-لبنان-جاذبه های جدید جهان

ساختمان وصله پینه شده V&A، در لندن

یکی از پروژه های جدیدی که در لندن در دست احداث است، نوسازی و سرهم بندی نماهای ۱۰۰ ساله قدیمی است. این پروژه که توسط مسئول پروژه شهرسازی لندن شروع شده، فضایی مناسب و دیدنی را برای گرد هم آیی مردم، به همراه ورودی جدید و البته یک گالری در طبقه ۱- آن به وجود آورده است. نام آن را “نمایش پروژه ساختمانی جاده ای” نام نهاده اند.

با توجه به قسمت های قدیمی لندن که در این پروژه به یکدیگر متصل شده اند، می توان انتظار داشت که این فضا و گالری آن، تبدیل به مقصد بعدی گردشگران شود. مدیران این پروژه تخمین زده اند که در سال ۳٫۴ میلیون نفر بازدید کننده داشته باشند. در اینجا ساختمان هایی از آستون وب و تزئیناتی مربوط به سال ۱۸۷۳ استفاده شده است.

ساختمان وصله پینه شده V&A-جاذبه های جدید جهان

پارک جدید سی بیبیز لند انگلستان | CBeebies Land

از جذاب ترین پارک های موضوعی جهان که در سال جدید در لندن افتتاح خواهد شد، پارک سی بیبیز لند نام دارد. این پارک به مجموعه پارک برج های آلتون Alton Towers park افزوده خواهد شد. از جمله تفریحات هیجان انگیزی که در این پارک وجود دارد، امکان پرواز است. در این پارک کودکان می توانند با بازی گو جترز وروماستار زوم راید (the Go Jetters Vroomster Zoom ride) در اطراف پارک پرواز کنند. همچنین یکی دیگر از جذابیت های آن، نمایش های زنده هتل فورچستر است که با شخصیت های کارتونی اجرا می شود.

پارک جدید سی بیبیز لند انگلستان-جاذبه های جدید جهان

جهان نینجا در فلوریدا و انگلیس

یکی از پارک های موضوعی جهان که برای کودکان بیشتر جذاب و آموزنده است، جهان نیجا در فلوریدا و البته انگلیس است. این دو پارک موضوعی از جاذبه های جدید جهان هستند که کودکان بسیاری را به خود جذب می کنند. کودکان در این پارک، در فعالیت هایی شرکت می کنند که به آن ها اجازه می دهد تا فکر کنند، تحرک داشته باشند و اما همانند یک نینجا اقدام کنند.

منبع: telegraph.co.uk

تجربیاتی که شما را در سفر به مسقط یاری می‌کند
داستان مومیایی زاویر مقدس در گوا
۱۰ مورد از جاذبه های دیدنی شهر بوشهر
آشنایی با روستای داماش گیلان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code