بلیط هواپیما

۱۱ مورد از جاذبه های جزیره جیجو در کره جنوبی

جاذبه های جزیره جیجو

جزیره جیجو در کره جنوبی یک جزیره آتشفشانی است که در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد. این جزیره در گذشته های دور مکانی برای تبعید مجرمان و خیانتکاران بوده است آن هم به این دلیل که فاصله زیادی از کره داشته است و امکان دسترسی به آن وجود نداشت و فقط با قایق باید به آنجا می رفت. اما همین جزیره دور افتاده و غیر قابل دسترس امروزه به یک مکان زیبا و تفریحی تبدیل شده که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و دارای پوشش گیاهی منحصر به فرد با گیاهان بومی و حیات جانوری خاص است که در سال ۲۰۰۷ به عنوان یک میراث طبیعی در یونسکو ثبت شد.

جیجو

غار مانجانگل

مطالب مرتبط:
روستای بوک چون هانوک کره جنوبی را بهتر بشناسید
مدرنیته در تاریخ ۵۰۰۰ ساله کره جنوبی + ویدیو

این غار که یکی از جاذبه های جزیره جیجو است در منطقه‌ای قرار دارد که چندین پدیده‌ی زمین شناسی در آن دیده می شود و  ژِئوپارک جهانی یونسکو است، مساحت این غار ۸ کیلومتر است. حدود ۱ کیلومتر از راه وحشتناک و ترسناک این غار را باید پیاده روی کرد تا به داخل غار رسید. در این غاردر هر گوشه اش خفاش دیده می شود و فضای داخل غار خیلی تاریک و  سرد و لغزنده است و یکی از غارهایی است که از مواد مذاب بوجود آمده است. کسانی که ازتاریکی و جاهای تنگ می ترسند و یا مشکل و ناراحتی قلبی دارند هرگز به این غار مخوف نروند.

جزیره جیجو

صخره‌های پدربزرگ

یکی دیگر از جاذبه های جزیره جیجو صخره های پدر بزرگ است. بر طبق یک حکایت طنز قدیمی که در میان مردم جیجو رایج است در این جزیره سه چیز زیاد است که دو تای آن سنگ و باد است که سنگ ها با فوران گدازه‌ها بوجود آمده اند و نود درصد سطح آن ها از بازالت درست شده اند.  این سنگ‌ها محافظ زمین‌ در برابر طوفان‌های شدید هستند. بیش از ۳۰۰ سال پیش مردم این منطقه برای ترساندن مهاجمان، به سنگ تراشی روی آوردند و سنگ‌های کنده‌ کاری شده ی سفید و سیاهی به نام مجسمه‌ های عظیم فالیک یا صخره‌های پدربزرگ را ساختند که امروزه فقط ۴۵ مجسمه از آن ها باقی مانده است. مجسمه ‌های عظیم فالیک یا صخره‌های پدر بزرگ نماد فرهنگ باستانی جیجو است و افسانه‌های فراوانی درباره آن وجود دارد.

کره جنوبی

زنان غواص

از جمله جاذبه های جزیره جیجو که داستان جالبی دارد همین زنان غواص است. بر طبق داستانی در این زمینه سال‌ها پیش، وقتی مردان جیجو مدت زمان طولانی برای ماهی گیری به دل اقیانوس ها و دریاها می ‌رفتند این زنان وظیفه داشتند برای دیگر اعضای خانواده آذوقه و خوراک تهیه کنند و چون برنج در جیجو رشد مناسبی نداشت زنان خانواده مجبور بودند برای تأمین غذا به دل  دریاها شیرجه بزنند و صدف ابالون، هشت پا، جلبک دریایی، صدف دریایی و ماهی مرکب را صید کنند و برای خانواده بیاورند. امروزه زنان غواص جیجو به غواصی در اعماق دریاها بدون کمک وسیله‌ ی تنفسی در دنیا مشهور هستند. گفتنی است میانگین سن غواصی در جیجو ۶۰ سال است.

صخره های پدر بزرگ

سواحل پر جاذبه و شگفت‌انگیز

ساحلی  سواحل پر جاذبه و شگفت انگیز جیجو یکی از دیدنی ترین جاذبه های جزیره جیجو است. منظره ای رویایی را تصور کنید: با هتل زیبا، استخر، دریای آبی، آسیاب‌های بادی، حرکت شن‌ها روی ساحل، خزندگان سبزرنگ پشت تپه‌های شنی، صخره‌های ساختگی، قایق‌های پدالی، شنا و موج‌ سواری و یک دنیا زیبایی در این ساحل که انسان می خواهد روزها و هفته ها در آن به سر ببرد.

جزایر کره

سرزمین عشق در جزیره جیجو

ما به شما توصیه می کنیم که اگر برای دوران نامزدی یا ماه عسل تان می خواهید به یک جای خاطره انگیز و به یاد ماندنی بروید این سرزمین رویایی را انتخاب کنید. سرزمین عشق یکی از جاذبه های جزیره جیجو است که برای همه مخصوصا کسانی که به دنبال یک سفر پر حس و حال عاشقانه هستند مناسب است.

سرزمین عشق

در جزیره جیجو مسیرهای پیاده‌ روی olle

در زبان محلی olle به معنای مسیر پیچ در پیچ  و پر پیچ و خم است که امروزه این مسیرها در سراسر جزیره جیجو وجود دارد. راستی سریال جواهری در قصر را یادتان می آید؟ آن سریال در این مکان کار فیلم برداریش انجام شد. جاده نزدیک oedolgae منظره هایی را نشان می دهد که در این سریال شما می دیدید. حالا شما در این جزیره علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های جزیره جیجو را می بینید می توانید تصور کنید در یک سریال هم حضور دارید.

کوه آتشفشانی کره

اکسیژن و هوای پاک، آب معدنی جیجو

اکسیژن و هوای پاک و آب معدنی این دو مورد از جاذبه های جزیره جیجو است که خاصیت درمانی دارد و می توانید در استخر شنا کنید یا در اتاق اکسیژن مدتی استراحت کنید و با موسیقی دلخواهتان از خواص درمانی آن لذت ببرید یا از آب چشمه های معدنی جیجو استفاده کنید.

طبیعت کره

جلبک دریایی و سوپ خارپشت دریایی جیجو

حالا بد نیست بعد از کلی پیاده روی و گشتن و دیدن و شنا و استراحت، از غذاهای دریایی خام جیجو یا غذاهای سنتی مثل ماهی کباب شده، قرقاول و گوشت گاو میل کنید اما توصیه می کنیم حتما جلبک دریایی و سوپ خارپشت دریایی جیجو را امتحان کنید مطمئن باشید که ضرر نمی کنید و یک غذای خاطره انگیز خورده اید و بعد از سفر از آن به عنوان یکی از جاذبه های جزیره جیجو برای دوستانتان تعریف می کنید.

آبشار جیجو

طلوع خورشید از دهانه آتشفشان جزیره جیجو

از به یاد ماندنی ترین جاذبه های جزیره جیجو دیدن این منظره شگفت انگیز است که برای دیدن آن باید به قله ای به ارتفاع ۱۸۲ متری رفته و این طلوع زیبا را تماشا کنید. در این مکان پارک هایی زیبا و مناظری دل انگیز وجود دارد.

استخر جیجو

پارک ملی جزیره جیجو

یکی از گردشگاه ها و جاذبه های جزیره جیجو پارک ملی جزیره است که در نوع خود کم نظیر است و توریست ها و گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. و همچنین سر سنگی اژدها یونگدوآم در نزدیکی جیجو یکی دیگر از جاذبه های این جزیره است.

صخره جیجو
شهری به این هوشمندی تا بحال دیده‌اید؟
شهری به این هوشمندی تا بحال دیده‌اید؟
دروازه ارگ سمنان، دروازه ای به جای مانده از ارگی تاریخی
دروازه ارگ سمنان، دروازه ای به جای مانده از ارگی تاریخی
آمریکا را با دیدنی های جذابش بشناسید
آمریکا را با دیدنی های جذابش بشناسید
بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید
بهترین مناطقی که می توانید در تورنتو ببینید