بلیط هواپیما

جاذبه های دیدنی آدیس آبابا + تصویر

جاذبه های دیدنی آدیس آبابا (Addis Ababa)

به دوستانتان بگویید که می خواهید به آدیس آبابا بروید و مطمئن باشید دوستانتان در جواب می گویند «آدیس کجا؟»! درست است که آدیس آبابا اولین گزینه ی گردشگران ایرانی برای سفر های خارجی نیست اما این هم به آن معنا نیست که شما هم نباید بروید! آدیس آبابا پایتخت کشور اتیوپی با ۳٫۵ میلیون جمعیت جذابیت های زیادی دارد. دوست دارید آن ها را بشناسید؟ با الی گشت همراه شوید:

یک ویژگی خاص آدیس آبابا این است که در مقایسه با بقیه ی شهرهای این منطقه بسیار امن است، اگر چه باید همیشه مراقب کیف قاب ها به خصوص در اماکن شلوغ و عمومی بود اما خبری از خشونت و تروریسم نیست.

آدیس مرکاتو (Addis Mercato)

شاید در بار اول به نظر جایی شلوغ و پر هرج و مرج برسد اما پر از روح و زندگی است و قدم زدن در آن یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در آدیس آبابا انجام دهید. واژه ی مرکاتو از کلمه ی ایتالیایی مارکت به معنای فروشگاه گرفته شده است و آدیس مرکاتو در وقع بزرگترین بازار فضای باز آفریقا محسوب می شود. در این بازار که یکی از جاذبه های دیدنی آدیس آبابا است، بخش های متنوعی وجود دارد که در آن می توانید از لباس گرفته تا خوراک و سوغاتی را پیدا کنید.

آدیس مرکاتو

کلیسای جامع سنت جرج (St. George’s Cathedral)

مطالب مرتبط:
تصاویری شوکه کننده از قبایل دره اومو در اتیوپی
به دنبال شادی در دروازه جهنم، اتیوپی!

کلیسای جامع سنت جرج را می توان بهترین و قوی ترین مرکز عبادت در تمام آدیس آبابا دانست. این کلیسا در بالای تپه ای و مشرف به خیابان Menelik II قرار گرفته است و در کنار آن موزه ای قرار دارد که در آن اشیا و وسایل قدیمی یادگاری از کلیسای کهن، تعدادی دست نوشته ی قدیمی و لباس و صلیب های اتیوپیایی نگهداری می شود.

کلیسای جامع سنت جرج

میدان مسکل (Meskel Square)

میدان مسکل در آدیس آبابا از آن دست میدان هایی است که هر تجمع و اتفاق مهمی که قرار است در شهر بیفتد مثل مراسم ها و یا فستیوال های خاص، در آن جا به وقوع می پیوندد. دیدن این میدان از این جهت مهم است، در غیر اینصورت اگر مراسم خاصی نباشد، کار زیادی در این میدان نخواهید داشت.

میدان مسکل

کلیسای مقدس تثلیث (Holy Trinity Cathedral)

اگرچه کلیسای جامع سنت جرج یکی از معروف ترین ها در آدیس آبابا است اما کلیسای مقدس تثلیث هم مقدس ترین کلیسای ارتدوکس در این شهر است. این کلیسا با در و دیوارهای کنده کاری شده و درختان کاج بلندی که در اطرافش قرار دارد، فورا شما را به یاد یکی از آن سازه های قرون وسطایی می اندازد. در پشت این کلیسا هم موزه ی دیگری قرار دارد که در آن تعدادی از اشیا تاریخی اتیوپی مانند تاج پادشاهی امپراطور قبلی اتیوپی نگهداری می شود.

کلیسای مقدس تثلیث

موزه ملی اتیوپی

در موزه ملی اتیوپی که یکی از بهترین موزه های آدیس آبابا است می توانید اشیا باستانی و صنایع دستی کشور اتیوپی را ببینید و از تنوع وسایل آن لذت ببرید. بنابراین اگر دوست دارید تا کمی با تاریخ و فرهنگ اتیوپی بیشتر آشنا شوید، اینجا واقعا جای خوبی است. در طبقه ی بالایی این موزه هم می توانید متعلقات پادشاه و خانواده ی سلطنتی را ببینید.

موزه ملی اتیوپی

غذاهای اتیوپیایی

خیلی ها به این دلیل سفر به اتیوپی می کنند تا بتوانند طعم غذاهای آن را بچشند. مردم آدیس آبابا عادت دارد با انگشتانشان غذا بخورند، غذای اصلی آن ها نوعی پنکیک اسفنجی است و از دانه های آرد تشکیل شده است. یکی دیگر از ویژگی های اصلی غذاهای اتیوپیایی، استفاده ی بیش از حد مردم این کشور از ادویه ها و سبزیجات است. خوردن غذاهای اتیوپیایی شاید یکی از جاذبه های دیدنی آدیس آبابا نباشد اما قطعا یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در آنجا انجام دهید.

غذاهای اتیوپیایی
اتاق هایی منحصر به فرد در اعماق اقیانوس هند
اتاق هایی منحصر به فرد در اعماق اقیانوس هند
گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
گوش یک فیل در چمدان مسافر؛ معضلی جهانی به نام قاچاق حیوانات
معرفی هتل ۳ ستاره در دیاف در الجزیره
معرفی هتل ۳ ستاره در دیاف در الجزیره
اوباری، دریاچه ای شگفت انگیز در دل کویر لیبی
اوباری، دریاچه ای شگفت انگیز در دل کویر لیبی