بلیط هواپیما

جاذبه های دیدنی رباط در مراکش + تصویر

جاذبه های گردشگری رباط

رباط (Rabat) پایتخت مراکش شهری است که مهترین موزه ها، قصر پادشاهی، مقبره محمد پنجم و جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده است. رباط شهر زیبایی است که در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد و رود «ابی رقراق» که در غرب آن جریان دارد این شهر را از شهر سلا (Sale) جدا می کند. این شهر نسبت به شهر کازابلانکا جو خیلی آرام تری دارد و بسیاری از گردشگران وقتی از هیاهو و شلوغی دیگر شهرهای مراکش به رباط می روند آرامش این شهر آن ها را غافلگیر می کند. می خواهیم تعدادی از جاذبه های رباط را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

رباط

منطقه کسباح (Kasbah)

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت مراکش و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفر به مراکش

منطقه کسباح یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر است، محله ای کوچک و آرام با کوچه های تو در توی سفید و آبی که در داخل دیواره های قلعه قرن یازدهم به سبک آندلس ساخته شده است. اینجا محلی عالی برای پرسه زدن های بی هدف و عکس انداختن در کوچه های پر پیچ و خم است. اگر به این منطقه رفتید بازدید از Rue el jamma را از دست ندهید در آنجا می توانید مسجد کسباح که قدیمی ترین مسجد رباط است و در سال ۱۱۵۰ ساخته شده را ببینید. اگر دنبال سوژه های ناب برای عکس گرفتن هستید این منطقه چشم اندازه های زیبایی از شهر سلا و اقیانوس اطلس دارد.

منطقه کسباح

برج حسن (Hassan Tower)

یکی از زیباترین جاذبه های شهر رباط برج نیمه کاره حسن است که در آن سال ها به دستور یعقوب المنصور برای مناره یک مسجد باشکوه ساخته شد اما با مرگ او در سال ۱۱۵۰ ساختش متوقف شد و فقط این برج ۴۵ متری از آن باقی ماند. این برج در کنار مقبره محمد پنجم قرار دارد و طرح های زیبا و پیچیده نمای ساختمانش آنچه المنصور در ذهن داشت را به تصویر کشیده است.

برج حسن

مقبره محمد پنجم

مقبره باشکوه پادشاه محمد پنجم در جایی قرار دارد که او به محض اینکه از تبعید به ماداگاسکار به مراکش برگشت هزاران نفر از مردم را در اینجا جمع کرد تا خداوند را به خاطر استقلال کشورشان شکر کنند. این مقبره با شکوه خاصی تزئین شده و دیواره هایی که دراطراف گنبد مرمرش قرار دارند با کاشی کاری های زلیج پوشیده شده اند. مقبره محمد پنجم ویترینی از طراحی های سنتی مراکش است و دیدن از آن برای هرهنردوستی می تواند جالب باشد. غیر مسلمان ها نمی توانند به مسجد کنار این مقبره بروند اما اگر لباسی پوشیده باشند که شانه ها و زانوی آن ها را پوشانده باشد می توانند از بالا این مقبره زیبا را ببینند.

مقبره محمد پنجم

موزه باستان شناسی رباط

این موزه در سال ۱۹۳۲ ساخته و چند سال بعد بزرگ تر شد تا آثاری که از دل خاک بیرون کشیده شده را به نمایش درآورد. در این موزه می توانید بهترین مجموعه های باستانی مراکش را ببینید. در بخش ماقبل تاریخ این موزه بقایای به جا مانده از انسان ها از اواسط دوره پالئولیت تا نوسنگی به نمایش در آمده است. نمایشگاه رومی و هلنیستی آن نوسازی شده و مجموعه برنزش قابل توجه است.

موزه باستان شناسی رباط

منبع: planetware.com

باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی
باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی
از جزایر بهشتی سیشل چه می دانید؟
از جزایر بهشتی سیشل چه می دانید؟
هتل زیردریایی زنگبار تانزانیا که در سال ۲۰۲۰ افتتاح خواهد شد!
هتل زیردریایی زنگبار تانزانیا که در سال ۲۰۲۰ افتتاح خواهد شد!
از عجیب ترین قبیله آفریقایی یعنی قبیله سورما اتیوپی دیدن کنید!
از عجیب ترین قبیله آفریقایی یعنی قبیله سورما اتیوپی دیدن کنید!