جاذبه های دیدنی شهر گوتنبرگ+ تصویر

جاهای دیدنی گوتنبرگ

در سال های اخیر، گوتنبرگ (دومین شهر بزرگ سوئد) و سواحل غرب طرفداران زیادی در بین غذادوستان پیدا کرده است. غذاهای دریایی در سطح جهانی، رستوران های برنده جایزه، و خط ساحلی با شکوه گردشگران زیادی را به این شهر کشانده است. شهروندان گوتنبرگ بسیار به شهر خود افتخار می کنند و غالبا رقابت شدیدی بین استکهلم در شمال و همتای جنوبی آن وجود دارد. برای آشنایی با جاذبه های گوتنبرگ، الی گشت را همراهی کنید.

گوتنبرگ

جاهای دیدنی گوتنبرگ

مطالب مرتبط:
سوئد و غذاهای خوشمزه اش
واقعیت هایی جالب درباره سوئد

در گوتنبرگ  هر جور غذای دریایی را پیدا می کنید پس چه راهی بهتر از آنکه با غذا خوردن مانند یک محلی به قلب و روح شهر دست یابیم. بازار ماهی کلیسا مانند که به آن کلیسای ماهی می گویند در ۱۸۷۴ ساخته شده و در داخلش ماهی فروشان و رستوران ها زیادی را می بینید که ماهی را برای شما آماده می کنند. در این بازار همه نوع خوراک دریایی تازه که همان روز صید شده وجود دارد بنابراین اگر خودتان غذا تهیه می کنید از آن لذت خواهید برد. اگر نه، میگوهای بیرون بر تهیه کنید و کنار کانال مجاور بنشینید و یا در طبقه بالای رستوران گابریل غذایتان را میل کنید.

بازار ماهی

Magasinkvarteret (کوی خرید)

محله مد روز و شلوغ اطراف ماگاس اینسگاتان در گوتنبرگ مرکزی به عنوان منطقه انبار استفاده می شود و ارزش بازدید را دارد. یک فنجان قهوه و چیزی برای خوردن بردارید و در مغازه ها گشت بزنید. در اینجا تعداد زیادی رستوران لذیذ و سنتی وجود دارد. برای طعم مختص جنوب سوئد، شاه ماهی با پوره سیب زمینی و سس لینگونبری را در Strömmingskluckan امتحان کنید. این منطقه در مرکز شهر و در انتهای کونگسگاتان واقع است. در صورت اقامت در مرکز شهر ساده ترین راه برای رسیدن به آنجا پیاده رفتن است البته می توانید تراموا و یا اتوبوس را به یکی از دو منطقه Grönsakstorget یا دومکیرکان سوار شوید.

هاگا

در غرب این شهر، هاگا یکی از قدیمی ترین محله های گوتنبرگ است و قدمت آن به اواسط قرن ۱۷ باز می گردد. در کنار محله جذاب هاگانیگاتا که در راستای خانه های زیبای چوبی، مغازه بوتیک ها، ها و کافه های دلپذیر قرار دارد قدم بزنید. یکی از بزرگترین نان دارچینی های جهان (Kanelbullar) را در کافه هوسارن (Husaren) امتحان کنید، از آبگرم و رستوران در حمام خانه هاگا بازدید کنید و یا از غذاهای دریایی تازه در رستوران Sjöbaren سوبارن لذت ببرید. شکلات سازهای براتیگام (Bräutigam) را که بیش از ۱۴۰ سال سابقه دارد را از دست ندهید. در منطقه جنوب شرقی، می توانید از اسکانسن کرونان (SkansenKronan) به کل شهر نگاه کنید. با فرارسیدن شب درست بیرون هاگا به پوسترویک بروید تا موسیقی زنده گوش کنید.

هاگا

یونیورسیوم علوم و موزه تاریخ طبیعی

در مرکز گوتنبرگ، یونیورسیوم، بزرگترین مرکز علوم در کشورهای اسکاندیناوی و گشت یک روزه خوب برای تمام خانواده است. آکواریوم های این مرکز در میان بزرگترین آکواریوم های اروپا است در میان جنگل گردش کنید و مارمولک ها، پرندگان و چند گونه از میمون ها را از نزدیک ببینید. مخزن اقیانوس، زیستگاه هشت نوع مختلف از کوسه ها است که یکی از بزرگترین آنها کوسه ببری شنی است. همچنین می توانید مارماهی و اره ماهی ها را ببینید و حتی ماهی چهارگوش غول پیکر را وقتی که به سطح آب می آید لمس کنید. یک نمایشگاه فضا و همچنین آزمایشگاه علوم و جرم و جنایت قانونی وجود دارد.

۶ مکان عجیب و غریب در نورنبرگ آلمان + تصویر
کشوری که آنتونی بوردن را کاملاً شوکه کرد
شهرهای جذاب برای مسافرت بهاری
جالب ترین وسایل نقلیه دور دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code