بلیط هواپیما

جاذبه های دیدنی مونترال + تصویر

جاذبه های دیدنی مونترال

مونترال شهری با تاریخچه ای طولانی که موزه ها، پارک ها و جاذبه های گردشگری، آن را به یکی از زیباترین، هیجان انگیزترین و متنوع ترین شهرهای کانادا تبدیل کرده است. مونترال دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان جهان و بزرگ ترین شهر استان کبک در کاناداست. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با جاذبه های مونترال بیشتر آشنا شوید.

مونترال

پارک مونت رویال (Mont Royal)

مطالب مرتبط:
زمستانی رویایی در مونترال
کانادا را با این جاذبه ها بهتر از همیشه بشناسید

پارکی که در ارتفاع ۲۳۳ متری قرار دارد و ریه ی سبز شهر است. در مسیر گردش در این پارک سرسبز به بناهای یادبود کسانی مثل «ژاک کارتیه» و «پادشاه جورج ششم» برمی خورید و زمانی را در کنار دریاچه ی دوست داشتنی «بیور» می گذرانید. می توانید به دامنه های غربی پارک بروید جایی که سالیان سال قبایل مختلف در آن زندگی می کردند.  در بلندترین قسمت این پارک چشم اندازی پانارومایی از شهر می بینید، چشم اندازی که در روزهای آفتابی حتی کوه های «ادیراندک» آمریکا را هم به نمایش در می آورود.

پارک مونت رویال

 مونترال قدیم

از قدیمی ترین مناطق مونترال که در آن ساختمان هایی تاریخی وجود دارد که قدمت آن ها به قرن ۱۷، ۱۸ و ۱۹ برمی گردد. این منطقه گذشته ی فرانسوی مونترال را به خوبی نشان می دهد و در آن همه چیز به سبک پاریسی است. با پای پیاده در این منطقه گردش کنید تا بناهای تاریخی ، خیابان های متفاوت و جاذبه های آن را به خوبی ببینید.

مونترال قدیم

پارک Jean-Drapeau

در این پارک یک جزیره مصنوعی است که امروز تبدیل به موزه ای برای مسایل زیست محیطی شده است. ساختمان این موزه به شکل یک کره طراحی شده و بزرگ ترین بنای اینچنینی در دنیاست. در اینجا جاذبه های گردشگری دیگری مثل شهربازی هم وجود دارد که می توانید در آن تفریح کنید.

پارک Jean-Drapeau

باغ گیاهشناسی (Botonical Garden)

در قسمتی از این باغ رویایی محو تماشای باغ های چینی و ژاپنی، خانه های شیشه ای فوق العاده و نمایش ارکیده ها و بونسای ها می شوید. در میان طبیعت سرسبز این باغ حوضچه هایی هست که پرندگانی متنوع در کنار آن ها زندگی می کنند. در سمت دیگری از باغ مجسمه های زیبایی از گل می بینید که برای درست شدن آن ها به زیبایی از آرایش گل ها استفاده شده است.

باغ گیاهشناسی (Botonical Garden)

خیابان شربروک (Sherbrooke)

اسم این خیابان از «جان شربروک » فرماندار کانادا در سال های ۱۸۱۶ تا ۱۸۱۸ گرفته شده است. این خیابان زیباترین خیابان شهر است و در آن موزه ها و موسسه های زیادی قرار دارد. در این خیابان موزه ی مک کورد مجموعه هایی برجسته از تاریخ اجتماعی کانادا به خصوص مردم بومی دارد.

خیابان شربروک

کلیسای نوتردام (Notre-Dame Basilica)

این کلیسا در سال ۱۹۵۶ تاسیس شد و در مونترال قدیم قرار دارد.  کلیسای نوتردام به شیوه ی معماری نئو گوتیک ساخته شده و طراحی داخلی باشکوه و پیچیده اش گردشگران را به بازدید از آن می کشاند.

کلیسای نوتردام

منبع: planetware.com

مسجد صورتی رنگ پوترا در مالزی
مسجد صورتی رنگ پوترا در مالزی
متروپل پاراسول | عظیم ترین سازه چوبی دنیا
متروپل پاراسول | عظیم ترین سازه چوبی دنیا
میمند، روستایی با گنج نهفته
میمند، روستایی با گنج نهفته
آبشار شیرایتو، یکی از تماشایی ترین آبشارهای ژاپن
آبشار شیرایتو، یکی از تماشایی ترین آبشارهای ژاپن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code