جاذبه های شهر لووف در اکراین، عروس اروپا

جاذبه های شهر لووف

در دنیا جاذبه های فراوانی وجود دارد که ما بسیاری از آن ها را نمی شناسیم. لووف (Lviv ) یکی از این شهر هاست که پر است از جاذبه و شاید کمتر کسی از ما اسم این شهر و جاذبه هایش را شنیده باشد. لووف یکی از شهرهای غربی کشور اکراین است که به خاطر زیبایی شاعرانه اش در جهان معروف است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی کشور اوکراین نیز به حساب می آید. اما درباره ی این شهر اساطیری جالب است این نکته را بدانید که ۹ درصد مردم این شهر اوکراینی نیستند. اگر می خواهید جاذبه های شهر لووف در اوکراین را بیشتر بشناسید، در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جاذبه های لووف
مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت اوکراین و اخذ ویزای این کشور
بهترین دانشگاه های اوکراین برای تحصیل

تاریخ لووف همیشه دستخوش حضور نیروهای کشورهای مختلفی همچون آلمان نازی، لهستان، اتریش و مجارستان بوده است. نکته ی تاریخی جالبی که درباره ی لووف وجود دارد این است که با وجود این که در حال حاضر ۸۸ درصد جمعیت این شهر اوکراینی اند و تنها ۱ درصد لهستانی اند اما این شهر از سال ۱۲۰۰ میلادی تا  سال ۱۹۴۵ متعلق به کشور لهستان بوده است. با این حال این شهر به عنوان شهر شاعرانه ها و اساطیر در بین اروپاییان و طرفدارانش شناخته می شود. اگر به تاریخ تاسیس این شهر در سال ۱۲۵۶ رجوع کنیم می بینیم که همسایگی این شهر با لهستان، بی تاثیر در تصاحب این شهر توسط لهستانی ها نبوده است. بنیانگذار این شهر دانیل گالیتسکی نام دارد و لویو یا لووف به معنای پسر لف می باشد. البته معنای دیگر لووف، شیر، سلطان جنگل است. دانشگاه های شهر لووف، جز دانشگاه های معتبر و خوب قاره ی اروپا هستند. دانشگاه علوم پزشکی دانسک جز ۳ دانشگاه مطرح در اوکراین و جهان است. از القاب جالب توجه شهر لووف، لقب عروس اروپا بودن آن است که تنها اشاره به زیبایی بی حد و حصر این شهر اوکراینی می کند.

لووف شهری در غرب اوکراین

لووف از نظر معماری رتبه ی سوم در اروپا بعد از بوداپست و پراگ را دارد. از ویژگی ها لووف که آن را به عروس اروپا مشهور کرده است می توان به سنگ فرش های ۱۰۰ ساله ی این شهر اشاره کرد. ناگفته نماند که به خاطر حضور دوره ای اتریش و مجارستان در این کشور، بیشتر معماری ساختمان هایش به سبک معماری اروپای شرقی است. اولین پستخانه ی کشور اوکراین که در حال حاضر تبدیل به موزه شده است در لووف قرار دارد. از دیگر ساختمان های تاریخی این شهر می توان به دانشکده پزشکی که عمری ۲۰۰ ساله دارد اشاره کرد. همچنین اولین داروخانه ی کشور اوکراین در این شهر به وجو.د آمده است. برای این که زیبایی اساطیری و باستانی لووف، این شهر زیبای اوکراینی را از نزدیک ببینید با خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود از الی گشت به این شهر پر جاذبه سفر کنید و سفری آرام و مطمئن را داشته باشید.

میدان بازار

۱- میدان بازار

یکی از میدان های مرکزی شهر لووف، میدان بازار یا میدان رینوک است. این میدان در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است. این میدان به دستور پادشاه لهستانی ها ساخته شده است. دستور برای ساخت این میدان به این عنوان بیان شده بود: میدانی مرکزی با محیطی قابل سکونت و مستحکم برای مقاومت در برابر محاصره. در سال ۱۹۹۸ میدان بازار به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شد.

جاذبه های شهر لووف

۲- قلعه ی لووف

این قلعه ی تاریخی در شهر لووف بالای ۴۱۳ متر ارتفاع دارد و در بلند ترین نقطه ی شهر واقع شده است. این قلعه در حال حاضر در خرابه های اطرافش محصور شده است. از این قلعه به عنوان دژی برای دفاع استفاده می کرده اند. این قلعه چندین بار بازسازی شده و تعمیر شده است. در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵  مذاکراتی برای  بازسازی این قلعه ی سنگی وجود داشت اما با این حال بعد از این همه بازسازی، قلعه دیگر قلعه ی قدیمی نخواهد شد.

ساختمان آرسنال

۳- کلیسای سنت جورج

این کلیسای تاریخی بین سال های ۱۷۴۴ تا ۱۷۶۰ ساخته شده است. این کلیسا، سومین کلیسای اوکراینی است که به عنوان جایگاه برای اعتراضات مدنی در طول سال ها مورد استفاده قرار گرفته است. این کلیسا در قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی به عنوام یکی از کلیساهای کاتولیک به کلیسای کاتولیک یونان خدمت می کرده است.

کلیسای بویم

۴- کلیسای بویم

این کلسا در یکی از گورستان های نزدیک به کلیسای جامع لاتین بنا شده است. گرجو بویم، بازرگان مجارستانی دستور ساخت این کلیسا را به عنوان محلی برای دفن خانواده اش داد. در حال حاضر ۱۴ نفر از اعضای خانواده ی بویم در این کلیسا دفن شده اند.

برج های لووف

۵- کلیسای آرشکاتدرال (Archcathedral)

یک کلیسای کوچک کاتولیک است که در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است و در قسمت غربی شهر لووف واقع است

کلیسای سنت جورج

۶- پارک لووف

پارک لووف در سال ۱۸۷۷ به دستور شهردار شهر، آرنولد رورینگ ساخته شده است. این پارک همزمان با بسته شدن قلعه ی قدیمی استریسکس ساخته شد و همواره یکی از پارک های مورد توجه گردشگران بوده است. این پارک در سال ۲۰۱۳ مجددا بازسازی شد.

- کلیسای آرشکاتدرال

۷- ساختمان آرسنال

ساختمان آرسنال، یکی از سه قدیمی ترین ساختمان های کشور اوکراین است که در شهر لووف واقع شده است. این ساختمان دارای شکلی مستطیلی است و برجی مینیاتوری ۸ ضلعی بر روی آن قرار گرفته است. این ساختمان قبلا دارای یک اتاق شکنجه بوده است. ساختمان آرسنال در طول جنگ بزرگ شمال توسط سوئیسی ها منفجر شد اما بعد از جنگ مجددا بازسازی شد.

گالری هنرهای ملی لووف

۸- برج های لووف

برج های لووف از سال ۱۳۵۷ میلادی تا به کنون به عنوان نشانه های شاخص جامعه شناختی در تمامی قاره ی اروپا شناخته می شود.

گالری هنرهای ملی لووف

۹- موزه داروسازی

در سال ۱۹۶۶ ساختمان داروخانه ی قدیمی شهر به عنوان موزه در میدان بازار لووف افتتاح شد. این داروخانه در سال ۱۷۳۵ توسط داروساز نظامی، ویلهلم ناتورپ افتتاح شد. این موزه شامل ۱۶ اتاق است که قسمت های مختلف داروخانه از جمله اتاقی که مربوط به کارگاه کیمیا گری است را نمایش می دهد.

نماییاز داخل کلیسای سنت جوروج

۱۰- گالری هنرهای ملی لووف

دراین گالری که رویه ای پیشرو در هنر دارد، ۶۰ هزار اثر هنری از هنرمندانی از لهستان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی وجود دارد. این موزه توسط دادستان لووف افتتاح شد. در این گالری شاهکار جرج دلاتو، هنرمند فرانسوی قرن ۱۷ به صورت دائمی نمایشداده می شود.

۶ مورد از زیباترین مسیرهای طبیعت گردی در اوکراین
۶ مورد از زیباترین مسیرهای طبیعت گردی در اوکراین
فکر می کردید در دنیای واقعی، آن هم در اوکراین چنین جایی وجود داشته باشد؟!
فکر می کردید در دنیای واقعی، آن هم در اوکراین چنین جایی وجود داشته باشد؟!
بهترین زمان سفر به اوکراین
بهترین زمان سفر به اوکراین
معرفی فرودگاه بین المللی کی یف
معرفی فرودگاه بین المللی کی یف

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code