جاذبه های دیدنی شی‌آن چین

هنگام سفر به شی‌آن، حتماً از این جاذبه ها دیدن کنید!

شی‌آن (مرکز استان شاآنشی) در طی تاریخ کشور چین، در ۱۳ سلسله امپراطوری، پایتخت این کشور محسوب می شود. بنابراین،‌ هرگز نگران نباشید که وقت اضافی در شی‌آن به دست بیاورید و اینکه جاذبه های این شهر کمتر از وقت شما باشند. طی تاریخ چند هزار ساله ی کشور چین، جاذبه های زیادی مانند لشکر سفالین  و دیوار باستانی شهر و … در این کشور شکل گرفته اند. حین بازدید از این شهر گمان می کنید که در کتاب تاریخ چین گذر می کنید. علاوه بر جاذبه های تاریخی، مناظر دیدنی زیادی هم در این شهر وجود دارد. برای مثال، کوه خوآ که به شگفتی شما از این شهر تاریخی خواهد افزود. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به مرور برخی از مهم ترین آثار دیدنی شی‌آن بپردازیم.

۱ جنگجویان سفالین

مطالب مرتبط:
جاذبه های طبیعت چین
موزه ملی ابریشم چین

جنگجویان سفالین چین را به عنوان «هشتمین عجایب جهان» می نامند. این مجموعه در واقع برترین جاذبه ای که است که در طی سفر به شی‌آن می توانید بازدید کنید. این مجموعه در واقع تدفین اولین پادشاه امپراطوری چین، Qin Shi Huang است. هدف از ساخت این ارتش هم محافظت از خود در زمان بعد از مرگ بود. چین شی هوان در سال ۲۴۶ قبل از میلاد مسیح دستور ساخت این مجسمه ها را صادر کرد. این مجسمه ها در سال ۱۹۷۴ کشف شدند و یکی از نقاط عطف باستان شناسی در قرن ۲۰م به حساب می آیند.

۲ دیوار باستانی شهر شی‌آن

این دیوار در مرکز شهر شی‌آن قرار گرفته و همزمان با فرمانروایی Zhu Yuanzhang بر چین ساخته شد. اگرچه بیش از ۶۰۰ سال از زمان ساخت آن می گذرد. اما دیوار باستانی شهر همچنان سالم باقی مانده است. این دیوار یکی از معروف ترین دیوارهای موجود در چین است و به مسافت ۱۳.۷ کیلومتر کشیده شده است. متوسط ارتفاع این دیوار ۱۲ متر و متوسط ضخامت آن ۱۸ متر است. در طی مسیر این دیوار ۴ دروازه قرار گرفته اند. قدم زدن و گردش روی این دیوارها یکی از محبوب‌ترین کارها در شی‌آن است.

جاذبه های شی‌آن

۳ محله مسلمانان

دنبال غذاهای خوشمزه در شهر شی‌آن می گردید؟ پس به محله مسلمانان بروید. در این محله فرهنگ غنی اسلامی و غذاهایی بسیار عالی را خواهید یافت. بنابراین، با بازدید از این منطقه هم از غذاهای آن  و هم از مهمان‌ نوازی عالی ساکنین بومی و مسلمان آن لذت خواهید برد. ساکنین این محله افرادی از کشورهای عرب و یا ایرانیان و … هستند.

جاذبه های شی‌آن

۴ – برج ناقوس

بیشتر گردشگرانی که این مکان دیدن می کنند،‌ معتقدند که نمای بیرونی این برج عالی، و اشیاء داخل آن هم جالب هستند. برج ناقوس یکی از نمادهای شهر شی‌آن است. هدف از ساخت این برج اطلاع رسانی اتفاقات مهم، مانند خبر حمله به شهر، بود. در میان تمام ساختمان های ناقوسی در چین، برج ناقوس شی‌آن نه تنها بلندترین است، بلکه بهتر از باقی بناها از آن نگهداری شده است. توصیه می کنیم که هنگام شب از این برج دیدن کنید و از تماشای کل منظره‌ی شهر شی‌آن لذت ببرید. البته برنامه های مختلفی هم در این برگذار می شوند که اگر خوش شانس باشید، هنگام یکی از این اجراها به به انجا می روید.

جاذبه های شی‌آن

۵ مسجد بزرگ

مسجد بزرگ شی‌آن یکی از بهترین مکان هایی است که در شی‌آن می توانید بازدید کنید و در مورد معماری چینی و فرهنگ و تاریخ اسلام در چین چیزهایی یاد بگیرید. معماری این مسجد با سایر مساجد دنیا، بخصوص مسجدهای موجود در کشورهای عرب زبان، تفاوت های زیادی دارد. مسجد شی‌آن، برخلاف تصور شما از مساجد اسلامی، طبقه ها، برج ها، غرفه ها و قصرهای مختلفی دارد. نمای بیرونی این مسجد بر اساس معماری چینی است، ولی داخل آن فضا کاملاً اسلامی است. بنابراین اگر قصد دارید فرهنگ های مختلفی را در چین مشاهده کنید،‌ بازدید از این مسجد را فراموش نکنید.

جاذبه های شی‌آن

۶ موزه تاریخ شاآنشی

موزه تاریخ شاآنشی، با مساحت ۶۵۰۰۰ متر مربعی و داشتن مساحت ۸۰۰۰ متر مربعی برای آثار تاریخی، اولین موزه مدرن ملی در چین با ابعاد بزرگ است. مردم چین این موزه را «مرواریدی درخشان در پایتخت باستانی و جواهری ارزشمند در چین» می نامند. علت این نام گذاری این است که مجموعه هنری آن پر از آثار نشان دهنده ی تاریخ و فرهنگ شاآنشی و تمدن باستانی چین است. آثار موجود در این موزه شامل ابزارهای دوران پارینه‌سنگی تا ابزارهای مختلفی است که در ۱۸۴۰ سال پیش ساخته شده اند.

جاذبه های شی‌آن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد