مراقب قلبتان باشید! این ها جاذبه های طبیعی صربستان هستند…

جاذبه های طبیعی صربستان | Natural Sights in Serbia

حتما تا به حال در مورد دریاچه های اسلوونی، سواحل کرواسی و جاذبه های طبیعی دیگر کشورهای اروپایی شنیده اید، اما چیزی که شاید کمتر به آن توجه شده، جاذبه های طبیعی صربستان است. این کشور که یکی از مقاصد محبوب شهرگردی محسوب می شود، شاید خیلی طبیعت آن به چشم نیاید اما شما باید بدانید که تشکل های سنگی عجیب و غریبش، کوه ها، دره ها و همه جاذبه های طبیعی این کشور، آنقدر جذاب هستند که شاید شهرها را فراموش کرده و فقط بخواهید در طبیعت این کشور خود را غرق کنید. ما در الی گشت می خواهیم برخی از زیباترین جاذبه های طبیعی صربستان را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

جاذبه های طبیعی صربستان | ماسه زار دلیبلاتو

اوواچ | Uvac

مطالب مرتبط:
نه! نه! هرگز این کارها را در صربستان انجام ندهید
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان
«شهر شیطان»، جایی که تمام مردمش ناگهان سنگ شدند!

شما ممکن است در مورد رودپیچ ها در کلاس های جغرافیایی وقتی کوچک تر بودید شنیده باشید و این رودخانه های پیج در پیچ به احتمال زیاد به طور چشمگیری در کتاب ها نشان داده شده است. آب های فیروزه دلنواز که به طور غیرمعمولی بین کوه ها جریان دارد، یک رودخانه مارپیچ را در یک دره رویایی به نمایش می گذارد و این همان رودپیچ یا پیچان رود (Meanders) است. رودخانه اوواچ صربستان، یک رودپیچ بسیار جذاب است که در میان کانیون اوواچ دیده می شود. پیچ های این رودخانه هر کدام ۲۷۰ درجه دارند و آن ها توسط دریاچه ها، غارها و دیگر جاذبه های طبیعی محاصره شده اند. اگر در مورد جاذبه های طبیعی صربستان صحبت کنیم، این رودخانه اولین چیزی است که به ذهن هر کسی می رسد.

جاذبه های طبیعی صربستان | اوواچ

شهر شیطان | Đavolja Varoš

با اینکه نام این جاذبه کمی ترسناک است اما هیچ گردشگری به آن توجه نمی کند؛ حتی اگر خود شیطان هم به اینجا بیاید، شروع به عکاسی خواهد کرد! شهر شیطان، مجموعه ای از ۲۰۰ تشکل سنگی عجیب و غریب در منطقه Toplica و در مرز صربستان با جمهوری کوزوو است. این تشکل ها معمولا به عنوان «برج» نامیده و جزو مناطق بسیار جذاب صربستان محسوب می شوند. این منطقه پر از افسانه ها، داستان هایی از کسانی که به اندازه کافی احمق هستند که با یک جادوگر مبارزه کنند و داستان هایی از مردمی که با شیطان در افتاده اند، می باشد!!! اما زیبایی بصری این منطقه، دلیل اصلی این موضوع است که شهر شیطان این همه گردشگر را به خود جذب می کند.

شهر شیطان

چشمه کاروپاج | Krupaj Spring

صربستان به عنوان «سرزمین آب ها» شناخته می شود و در سراسر کشور چشمه های کافی پر کردن همه رودخانه ها وجود دارد. چشمه خیره کننده کاروپاج به طور کامل سزاوار نشستن در بالای جدول سحر و جادوی آب صربستان است. محیط اطراف آن نیز بسیار چشمگیر می باشد؛ جنگل های سرسبز، آواز پرندگان و آرامشی که واقعا قدرت این را دارد که شما را به یک افسانه خیالی وارد کند. آب آبی این چشمه جذابیت های اینجا را به انتها می رساند.

چشمه کاروپاج

پارک ملی تارا | Tara National Park

تارا در غرب ترین نقطه کشور، جایی که به مرز می رسیم، شاید بلندترین کوه صربستان نباشد اما قطعا محبوب ترین کوه در کشور است. مردم هزاران سال در اینجا زندگی کرده و فضای «جهان در درون جهان» را ایجاد کرده اند. دریاچه ها، رودخانه ها، جنگل ها و باقی جاذبه های طبیعی این جاذبه کاری کرده اند که شما اصلا دلتان نخواهد از آن دست بکشید. اینجا جنگلی ترین منطقه صربستان است، پس اگر به دنبال هوایی تازه و فضایی سبز می گردید، به پارک تارا بروید.

پارک ملی تارا

گلوگاه درداپ | Đerdap Gorge

این گلوگاه که به دروازه آهنی معروف است، همان شکلی است که قطعا اگر تمام مرزهای جهان به صورت طبیعی ایجاد شده بودند، به چشم می آمدند. خود گلوگاه به نحوی نادرست نامگذاری شده است؛ چرا که در واقع یک رودخانه که از سه گلوگاه یا دره تشکیل شده، می باشد. اما چرا باید در مورد طبقه بندی در مواجهه با چنین زیبایی طبیعی نگران بود؟ آب تا آنجا که چشم گار می کند ادامه دارد و این اب با صخره ها و غارها هم مرز شده است. قلعه Golubac از زمان قرون وسطی نیز در اینجا یافت می شود که نمونه ای چشمگیری از تلاش انسان برای تسخیر مادر زمین است.

گلوگاه درداپ

جزیره جنگ بزرگ | The Great War Island

جزیره جنگ بزرگ بلگراد بخشی جدایی ناپذیر از زندگی در پایتخت است که بیشتر به این دلیل قابل توجه می باشد که عملا متروکه شده است! این جزیره در تقاطع رودخانه های ساوا و دانوب واقع شده و راهی برای این دو رودخانه باقی نمی گذارد جز این که با هم متحد و یکی شوند. جزیره جنگ بزرگ به معنای واقعی یکی از جاذبه های طبیعی صربستان است که می توانید آرامش و تاریخ را یک‌جا با هم تجربه کنید.

جزیره جنگ بزرگ

فروشکا گورا | Fruška Gora

فروشکا گورا، کوهی تنها در دشت های پست ووی‌وودینا، اگرچه به نظر می رسد که در یک سیاره دیگر قرار دارد، اما از بلگراد قابل دسترسی است. این پارک ملی دارای بزرگترین تراکم درختان نمدار در اروپا است و جنگل عظیمی را برای دوستاران طبیعت فراهم می کند. فروشکا گورا جایگاه ویژه ای را در قلب اکثر ساکنان شمال پایتخت دارد و طرفداران طبیعت با دیدن آن به راحتی متوجه می شوند که چرا این جایگاه را به دست آورده است.

فروشکا گورا

دروازه های وراتنا | Vratna Gates

هرچه که صربستان شرقی شهرهای مدرن کمتر دارد، اما پر از دیدنی های طبیعی حیرت انگیز است. موارد دیگری از جاذبه های طبیعی صربستان به نام دروازه های وراتنا، سه پل سنگی طبیعی هستند که هر کدام به شیوه ای منحصر به فرد دیده می شوند. این منطقه مثال جالبی برای زندگی بی نظیر رودخانه هاست، زیرا این دروازه ها بر اثر جریان رودخانه وراتنا به وجود آمده اند.

دروازه های وراتنا

ماسه زار دلیبلاتو | Deliblato Sands

بله، قاره اروپا دارای سواحل شنی بی شمار و بی نظیری است، اما سواحلی با خاک مسی تا جایی که چشم کار می کند، چیزی نیست که در همه جای اروپا بتوانید ببینید. این را که در نظر بگیرید می توانید به یک اصل بزرگ دست پیدا کند: صربستان، خانه‌ی بزرگترین بیابان در اروپا است. ماسه زار دلیبلاتو را می توانید در شمال غربی کشور، جایی بین پانچفو و فرشاس، پیدا کنید. این بیابان برای ۱۲ هزار سال است که در اینجا واقع شده و به این زودی ها هم خیال ندارد که صربستان را ترک کند (عکس این جاذبه در ابتدای متن آمده است).

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد