بلیط هواپیما

قبل از دیدن این عکس ها به هند سفر نکنید!

معرفی جاذبه های طبیعی هند

هند، سرزمین رنگ ها، به داشتن فرهنگی غنی و طبیعتی بی نظیر معروف است. بی شک این کشور منحصر به فرد، شهر های معروف و جاذبه های دیدنی بی شماری دارد. اما اگر از علاقمندان به طبیعت و غرق شدن در مناظر آرامش بخش آن هستید، بهتر است بازدید از این ۵ دهکده را در فهرست سفرهای خودتان قرار بدهید. با الی گشت همراه باشید تا با ۵ دهکده ی زیبای هند آشنا شویم.

جاذبه های هند

مانالی | Manali

این شهر در میان حصاری از قله های بلند در دره ای سرسبز در کنار رودخانه ی بیز ( Beas ) قرار گرفته است. این شهر زیبا که با کوه های سر به فلک کشیده احاطه شده است آنقدر جاذبه های طبیعی دارد که ماه ها برای دیدنشان زمان لازم خواهید داشت. گردشگران زیادی مانالی را برای پیاده روی، کوه نوردی، دوچرخه سواری در کوهستان، صخره نوردی، پاراگلایدر، رفتینگ، اسکی و فعالیت متعدد دیگر انتخاب می کنند. مانالی، مقصد مورد علاقه ی بسیاری از زوج های جوان برای گذراندن ماه عسل و یکی از مقاصد محبوب خانواده ها است که برای بهره مندی از هوای بی نظیر و تجربه ی طبیعتی بکر به این منطقه سفر می کنند.

مانالی

شیملا | Shimla

شیملا در مرکز هیماچال، با قرار گیری در میان تپه های سرسبز و زیبا یکی از بهترین مقاصد برای تجربه ی محیطی کوهستانی و الهام بخش به شمار می آید. شیملا یکی از مشهور ترین جاذبه های طبیعی هند است که هر ساله توریست های بسیاری را به خودش جذب می کند. شیملا همچنین به عنوان پایتخت تابستانی در زمان استعمار هند شهرت داشت. این شهر که با چشم انداز کوه های هیمالیا احاطه شده است، جاذبه های پر طرفداری از جمله تپه های تابستانی، موزه ی ایالت شیملا و آبشار چادویک (Chadwick) دارد.

شیملا

دالهازی | Dalhousie

دالهازی دهکده ای با صخره های زیبای پوشیده از کاج و چشم انداز وسیعی از کوه های پوشیده از برف، از دیگر مقاصد بی نظیر طبیعی هند است که در میان هندی ها شهرت بیشتری دارد. دالهازی همچنین از مقاصد پرطرفدار زوج های جوان و خانواده های هندی به حسایب می آید.دالهازی یکی از بهترین مقاصد گردشگری در هند است که به داشتن مناظر بی نظیر طبیعی معروف است. پانچ پولا ( Panch Pulla) ، آبشار سادارا (Satdhara) و پناهگاه حیات وحش کالاتاپ (Kalatop) از مهم ترین دیدنی های این منطقه به شمار می آیند.

دالهازی

بیر | Bir

بیر یک دهکده ی کوچک کوهستانی در شمال ایلات هیماچال پرادش است که زمانی تحت استعمار جمعیت تبتی ها قرار داشت. این شهر بی نظیر به داشتن عبادتگاه های تبتی، تپه های سرسبز در ارتفاعات و دهکده های زیبای اطرافش معروف است. این شهر جاذبه های بسیاری از جمله کارخانه چای ، انجمن پارک دیر (Deer) و آثار بازمانده ای از زمان استعمار دارد.

بیر

دره ی کشمیر | Kashmir

بدون شک این دره یکی از زیباترین جاذبه های توریستی هند است. مناظر همیشه سرسبز و کوه های پوشیده از برف به این شهر لقب بهشت روی زمین. را داده است. بازدید از دره ی کشمیر باید در لیست گردشگری تمام علاقمندان به طبیعت قرار بگیرد. باغ های شالیمار، رودخانه ی دال، شیکاراس و گلمرگ از دیدنی ترین جاذبه های این منطقه هستند. اگر علاقمند به فعالیت های هیجان دار هستید، رفتینگ در رودخانه و کوهنوردی در زیباترین کوه های هند را در این منطقه تجربه کنید. بهترین زمان سفر به این منطقه ماه های مارچ و اکتبر است.

کشمیر
جاهای دیدنی کانادا را در این ویدیو تماشا کنید
جاهای دیدنی کانادا را در این ویدیو تماشا کنید
دبی بلندترین ساختمان جهان را می سازد + تصویر
دبی بلندترین ساختمان جهان را می سازد + تصویر
آسمان را در آینه این دریاچه نگاه کنید!
آسمان را در آینه این دریاچه نگاه کنید!
کیسی، شهر کوچک با اشیا غول پیکر!
کیسی، شهر کوچک با اشیا غول پیکر!