بلیط هواپیما

۱۰ پیشنهاد جالب برای گشت و گذار در مادرید

جاذبه های مادرید

همیشه پایتخت کشورها، مکان های دیدنی بسیار زیادی دارند. مادرید هم به عنوان پایتخت اسپانیا به این صورت است. این قضیه را می توان هم مثبت و هم منفی دید. ویژگی مثبت به تعداد انتخاب های زیاد برمی گردد، یعنی هر سلیقه ای که داشته باشید، چیزی را که به آن علاقه دارید پیدا خواهید کرد. جنبه منفی آن هم شاید این است که انتخاب میان جاذبه های مادرید کمی سخت خواهد بود. اما در ادامه الی گشت برایتان ۱۰ مورد از بهترین جاذبه های مادرید و کارهای جالبی که می توانید انجام دهید را برایتان معرفی کرده است. با ما همراه باشید.

جاذبه های مادرید

۱- بازدید از موزه ها: پرادو، تیسن-بورنمیزا، رینا سوفیا و سورویا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مادرید
هزینه های سفر به مادرید

Prado, Thyssen-Bornemisza; Reina Sofia and Sorolla

مادرید پر از موزه های شگفت انگیز هنری است که معماری آن ها در سراسر جهان تحسین شده اند و مجموعه آثار روحیه بخش‌شان افراد زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده است. در میان این موزه ها، چند مورد از آن ها چشم گیرتر هستند: موزه پرادو، تیسن-بورنمیزا، رینا سوفیا و سورویا.

آن ها هر کدام سبک مختص به خود را دارند و آثارشان طیف وسیعی از هنر کلاسیک تا هنر معاصر را شامل می شود. همچنین این موزه ها، میزبان نمایشگاه های متفاوتی در طول سال هستند که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. می توانید برای اطلاع از آثار و نمایشگاه های زمانی که می خواهید به مادرید بروید، به وب سایت این موزه ها سر بزنید و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

موزه سورویا
موزه رینا سوفیا

۲- قایق سواری در رتیرو (Retiro)

این که در شهری شلوغ و پر از گردشگر، تمام روزتان را به بازدید از مکان های توریستی و پر ازدحام بگذرانید، خسته کننده است. اگر می خواهید که از این شلوغی کمی فاصله بگیرید، پیشنهاد ما این است که به یکی از جاذبه های مادرید یعنی پارک زیبای ال رتیرو بروید و در آن جا کمی استراحت کنید.

می توانید وسایل یک پیک نیک یک روزه را با خود به این پارک ببرید، روی چمن ها دراز بکشید و در دریاچه پارک، یک قایق اجاره کنید و عاشق منظره شوید. این کاری است که خود اسپانیایی ها نیز انجام می دهند.

قایق سواری در رتیرو

۳- در حالی که در اطراف پلازا مایور قدم می زنید، رول ماهی مرکب بخورید!

رول ماهی مرکب (Squid Roll) یکی از معمول ترین غذاهای مادریدی است و بسیاری از رستوران ها مخصوصا در اطراف پلازا مایور آن را سرو می کنند. یکی از بهترین کارها در مادرید این است که کمی از این رول ماهی بخرید و در حالی آن را بخورید که به کشف معروف ترین میدان شهر یعنی پلازا مایور می پردازید.

پس می توان گفت که جاذبه های مادرید تنها آثار باستانی نیستند؛ با این کار می توانید مزه خوب، فضای دل انگیز و حس وحال پایتخت اسپانیایی را در یک جا تجربه کنید.

پلازا مایور مادرید

۴- بازدید از تمپلو دِ دبود

Templo de Debod

این جاذبه یک بنای مصری است که در سال ۱۹۶۸ به اسپانیا داده شد و در بالای تپه ای در کاسا دل کمپو قرار دارد. در اینجا شما چشم اندازی عالی به کاخ رئال (Palacio Real) و کلیسای جامع المودنا از یک طرف و از طرفی دیگر به کاسا دل کمپو و کوه های اطراف خواهید داشت.

پیشنهاد ما این است که بازدید از این جاذبه را طوری برنامه ریزی کنید که غروب و شب را در اینجا سپری کنید.

تمپلو دِ دبود

۵- کاخ سلطنتی

The Royal Palace

این کاخ یکی از بایدهای جاذبه های مادرید است زیرا محل سکونت خانواده سلطنتی اسپانیا می باشد. به این جا بروید و از این مجموعه هنری وسیع و Stradivarius زیبا که در این کاخ با شکوه قرار گرفته، لذت ببرید.

کاخ سلطنتی مادرید

۶- ایستگاه قطار آتوچا

Atocha train station

این ایستگاه قطار دارای یک جنگل داخلی است! شما انتظار این را ندارید که در این جا درختان گرمسیری و حوضچه های لاک پشت را ببینید و صدای پرندگان را بشنوید. معماری این ایستگاه مبتکرانه است و داخل آن را واقعا در هیچ کجا نخواهید دید. در ایستگاه آتوچه یک قطار یا مترو سوار شوید و به بخش دیگری از مادرید یا حتی به یکی از شهرهایی باید به آن سفر کنید، مانند آلکالا د انارس (زادگاه سروانتس) یا ال اسکوریال، بروید.

ایستگاه قطار آتوچا

۷- پرسه زدن در منطقه پوئرتا دل سول

Puerta del Sol area

پوئرتا دل سول درست در مرکز شهر مادرید قرار دارد و قطعا یکی از برترین مکان هایی است که باید از آن بازدید کنید. این جا منطقه ای می باشد که مردم محلی برای تمام مناسبت ها نظیر سال نو در آن جمع می شوند و آن را می توان یکی از نمادین ترین جاذبه های مادرید دانست.

در اطراف این منطقه گشت و گذار کنید، در رستوران های بی نظیر آن غذا بخورید و تماشا و خرید در فروشگاه های جهانی و محلی آن را نیز از دست ندهید.

منطقه پوئرتا دل سول

۸- خرید در گرن بیا

Gran Via

گرن بیا بدون شک یکی از شلوغ ترین و البته محبوب ترین خیابان های مادرید است و تمام برندهای جهانی معروف در این منطقه دیده می شوند. همچنین فروشگاه های برندهای اسپانیایی که خریدشان در خود اسپانیا به صرفه تر از جاهای دیگر است نیز در اینجا هستند.

گرن بیا مادرید

۹- کتابخانه ملی

Biblioteca Nacional

این کتابخانه بیش از ۳۰ میلیون کتاب را در خود جای داده و بالای ۳۰۰ سال عمر دارد. موزه ملی یکی از مکان های خاص و جالب در پایتخت است. می توانید همراه یکی از تورها به بازدید از این مجموعه بپردازید که اطلاعات خوبی از تاریخچه کتابخانه، اینکه چطور کتاب ها از بین نمی روند و … را به شما می دهند.

اگر در انتهای تور به نظرتان رسید که بیشتر می خواهید در این اطراف قدم بزنید، از گروه جدا شده و کشف کتابخانه را از سر بگیرید.

کتابخانه ملی

۱۰- در لا لاتینا «تاپاس» بخورید

La Latina

بدون شک تاپاس یکی از اولین غذا و یا پیش غذاهایی است که با آمدن نام اسپانیا، به یادتان می آید. منطقه لا لاتینا یکی از بهترین جاهایی است که می توانید این پیش غذا را میل بفرمایید. این منطقه پر از رستوران و کافه های معروف و محبوب اسپانیایی است.

منطقه لا لاتینا

همانطور که متوجه شدید، جاذبه های مادرید تنها بازدید از چند آثار باستانی نیستند. شما باید با سفر به این شهر روح آن را دریابید و با مردم خونگرم اسپانیایی دمخور شده و از روحیات آن ها آگاه شوید تا سفرتان بسیار لذت بخش تر شود.

منبع: theculturetrip.com

سواحل معروف کاستا دل سول در اسپانیا+ تصویر
سواحل معروف کاستا دل سول در اسپانیا+ تصویر
راهنمای سفر به جزایر قناری; دوباره جوان شوید
راهنمای سفر به جزایر قناری; دوباره جوان شوید
ساختمانی که از بالا به پایین ساخته شده است!
ساختمانی که از بالا به پایین ساخته شده است!
پیاده روی رمانتیک در روندای اسپانیا
پیاده روی رمانتیک در روندای اسپانیا