۲۰ جاذبه معروف صربستان

آشنایی با جاذبه های معروف صربستان

صربستان کشوری سرسبز و تاریخی است که در جنوب شرقی قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور به دلیل ارزان بودن و همین طور لغو روادید برای ایرانی ها به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شده است. در این مطلب قصد داریم ۲۰ مورد از جاذبه های معروف صربستان را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر صربستان را دارید با استفاده از این مطلب می توانید برنامه ریزی بهتری برای سفرتان داشته باشید. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به صربستان بزنیم.

جاذبه های گردشگری صربستان

۱- قلعه کالمگدان | Kalemegdan

مطالب مرتبط:
برج جمجمه، وحشتناک ترین جاذبه گردشگری صربستان!
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان
صربستان مقصد ارزان گردشگری شد

اگر می خواهید سفرتان به صربستان را آغاز کنید چه جایی بهتر از پایتخت این کشور، یعنی بلگراد؟! بلگراد مشهورترین شهر صربستان است و بسیاری از جاذبه های معروف صربستان در این شهر قرار دارند. قلعه کالمگدان در پارکی سرسبز و زیبا و در کناره رود دانوب قرار گرفته است. این قلعه شاهد خوبی بر تاریخ پرفراز و نشیب این منطقه از بالکان است و موزه این قلعه نیز دیدنی های بسیاری دارد.

قلعه کالامگدان

۲- کلیسای سنت ساوا | Church of St. Sava

اگر کالامگدان را مهم ترین جاذبه گردشگری بلگراد بدانیم، در زمینه معماری بدون شک این عنوان به کلیسای سنت ساوا می رسد.  این کلیسا در محلی ساخته شده که سنت ساوا توسط عثمانی ها در آتش سوزانده شد و یادبودی باشکوه برای این فرد به شمار می رود. معماری با ابهت و زیبای این کلیسا این مکان را به یکی از نمادهای شهر بلگراد تبدیل کرده است.

۳- کلبه رود درینا | House on the Drina

در وسط رود درینا کلبه ای قرار دارد که در سال های اخیر به لطف شبکه های مجازی شهرتی جهانی پیدا کرده است. احتمالا عکس های این کلبه را دیده اید که درست وسط رودخانه و بالای یک صخره کوچک ساخته شده است. این خانه که به کلبه رود درینا شهرت پیدا کرده بهترین تصویر از خلوت و آرامش در دل طبیعت است. این کلبه در سال ۱۹۶۹ و توسط شناگرانی ساخته شده که نیاز به فضای آرام و خلوت برای استراحت داشتند. امروزه اما این کلبه به یکی از جاذبه های معروف صربستان تبدیل شده است.

کلبه درینا

۴- صومعه استودنیکا | Studenica Monastery

کشور صربستان مملو از صومعه و نیایشگاه هایی است که بعضی از آن ها بسیار قدیمی هستند. بهترین و مشهورترین این بناها، صومعه استودنیکاست که یکی از بهترین نمونه های معماری قرون وسطی در کل کشور به شمار می رود.

۵- آرامگاه یوسیپ بروز تیتو | Josip Broz Tito’s Grave

وقتی به تاریخ صربستان در قرن بیست نگاه می کنیم یک نام بیش از همه به چشم می خورد: یوسیپ بروز تیتو. این مرد که در بخش زیادی از عمرش رئیس جمهور یوگسلاوی بود رهبری بسیار محبوب و پرابهت بود و اکنون در بلگراد دفن شده است.

۶- ساختمان شهرداری سوبوتیکا | Subotica City Hall

صربستان بناها و ساختمان های قدیمی زیاد دارد، اما بدون شک ساختمان شهرداری سوبوتیکا منحصربفردترین آن هاست. ساختمان شهرداری یکی از بهترین نمونه های معماری هنر نو در صربستان است و در اوایل قرن ۲۰ ساخته شده است.

ساختمان سوبوتیکا

۷- رود درداپ جورج | Đerdap Gorge

رود درداپ در پارک ملی درداپ قرار گرفته و بدون شک یکی از زیباترین مناطق طبیعی صربستان را تشکیل داده است. این رود از لابلای صخره های باشکوه و باعظمت عبور می کند و دورنمای سرسبز جنگل های اطراف فضایی بسیار زیبا ایجاد کرده است.

۸- برج جمجمه | Skull Tower

در بین جاذبه های معروف صربستان برج جمجمه شاید خیلی زیبا نباشد اما به هرحال بازدیدکنندگان زیادی دارد. این برج نیش قرار دارد و از جمجمه شورشیان علیه امپراتوری عثمانی ساخته شده تا درس عبرتی برای بقیه معترضین باشد.

۹- دره اوواچ | Uvac Canyon

صربستان طبیعت بی نظیری دارد، اما  بدون شک منحصربفردترین جاذبه طبیعی صربستان دره اوواچ است. در این منطقه صخره هایی بسیار باشکوه و نفس گیر قرار دارد و رود درینا در پیچ و خم دره جریان پیدا می کند.

دره اوواچ صربستان

۱۰- شهر اهریمنی | Đavolja Varoš

در این منطقه ۲۰۰ صخره عجیب و غریب وجود دارد که به اشکال خاصی درآمده اند. به گفته محلی ها این صخره ها انسان های ساده ای هستند که توسط جادو به شکل سنگ درآمده اند.

۱۱- سرمسکی کارلوفسکی | Sremski Karlovci

زیباترین شهر صربستان، سرمسکی کارلوفسکی، آنقدر کوچک است که خود یکی از جاذبه های معروف صربستان به شمار می رود. در این شهر ساختمان ها و بناهای قدیمی زیادی وجود دارد و محبوبیت زیادی در بین گردشگران دارد.

۱۲- خیابان کنز میهایلوا | Knez Mihailova

خیابان کنز میهایلوا معروف ترین خیابان بلگراد و به نوعی سمبل این شهر محسوب می شود. در این خیابان اکثر برندهای پوشاک شعبه دارند و همیشه شلوغ و پرهیاهوست. کافه ها و رستوران های مختلفی در این خیابان وجود دارند و موسیقی های زنده خیابانی هم فضای بسیار شاد و جالبی ایجاد می کنند.

خیابان کنز میهایلووا

۱۳- ژیشا | Žiča

یکی دیگر از جاذبه های معروف صربستان صومعه ژیشا است که به دست خود سنت ساوا ساخته شده است. این کلیسا نقشی بسیار مهم در تاریخ صربستان داشته و بسیاری از صرب ها خود را مکلف به بازدید آن می دانند.

۱۴- دهکده دِرونگراد | Drvengrad

این دهکده توسط کارگردان مشهور، امیر کاستاریکا و برای فیلمبرداری یکی از فیلم هایش ساخته شده است! این دهکده امروزه یکی از جاذبه های معروف صربستان تبدیل شده و می توانید حاصل تخیلات یک کارگردان مشهور را از نزدیک ببینید.

۱۵- قلعه گلوباک | Golubac Fortress

در کشور صربستان قلعه های زیادی وجود دارد، اما هیچ کدام به زیبایی قلعه گلوباک نیستند. این قلعه در قرن ۱۴ ساخته شده و در کناره رود دانوب قرار گرفته است و بدون شک یکی از جاذبه های معروف صربستان است.

قلعه گلوباک

۱۶- کوسماژ | Kosmaj

ناحیه ای که سابقا به یوگسلاوی متعلق بود مملو از یادبودها و ساختمان هایی است که پس از جنگ جهانی دوم ساخته شده اند. یادبود ۵ پر کوسماژ یکی از هنرمندانه ترین این سازه هاست که یادآور مشقت ها و فداکاری های مردم در جریان جنگ است.

۱۷- قلعه پترووارادین | Petrovaradin Fortress

این قلعه در کناره رود دانوب و در شهر مشهور نووی ساد قرار گرفته است و چشم انداز بی نظیری به شهر دارد. در فصل تابستان فستیوال معروف اگزیت در این قلعه برگزار می شود و جماعت بسیار زیادی در این منطقه جمع می شوند.

۱۸- کلیسای اوپلناک | Oplenac

کلیسای اوپلناک در شهر توپولا قرار دارد و محل دفن اعضای خاندان سلطنتی است. امروزه این کلیسا به دلیل معماری بسیار باشکوه و نقاشی های دیواری هنرمندانه اش به یکی از جاذبه های معروف صربستان تبدیل شده است.

کلیسای اوپلناک

۱۹- سارگان ایت | Šargan Eight

یکی دیگر از جاذبه های معروف صربستان را باز هم مدیون کارگردان مشهور، امیر کاستاریکا هستیم. این ایستگاه قطار کوچک در مسیری قرار گرفته که از بالا شبیه به عدد ۸ انگلیسی است و به همین دلیل به این اسم نامگذاری شده است.

۲۰- گامزیگراد | Gamzigrad

گامزیگراد یکی از شهرهای رم باستان است که در قرن سوم میلادی ساخته شده است. در این شهر ویرانه های فراوانی به جا مانده که یادآور شکوه و عظمت امپراتوری رم باستان هستند. این منطقه در بین ۲۰ جاذبه برتر صربستان رده بندی شده است.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد