جاذبه های معروف کشور پرتغال

جاذبه های گردشگری پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در شبه جزیره ایبری و در مجاورت اقیانوس اطلس است که به دلیل سواحل زیبا و میراث های فرهنگی ای که از دوران گذشته برای آن به یادگار مانده است، یکی از پر بازدیدترین کشورهای اروپا است. به خاطر آب و هوای معتدلی که دارد، سفر به آن در تمام مواقع سال امکان پذیر است و کوچکی آن باعث شده تا بتوان در یک مدت کم، همه جای ان را خوب دید. جاذبه های گردشگری پرتغال بسیارند، به همراه الی گشت سفری به این کشور کوچک و پر جاذبه می کنیم و با دیدنی های آن اشنا می شویم:

مطالب مرتبط:
قلعه هایی زیبا و تاریخی در نزدیکی لیسبون پرتغال
سویل، شهر جادویی اسپانیا

صومعه ی آلکوباکا (Alcobaca Monastery)

صومعه ی آلکوباکا در شهر آلکوباکای پرتغال قرار دارد و قدمت آن به سال ۱۱۵۳ میلادی می رسد. این کلیسا، اولین سازه با معماری گوتیک در سراسر پرتغال است و به همین دلیل، یکی از مهم ترین صومعه های قرون وسطی در این کشور محسوب می شود.

کاپلا دوس اوسوس (Capela dos Ossos)

یک مکان ترسناک پر از هزاران جمجمه ی انسان! که بیشتر شبیه یک فیلم ترسناک به نظر می رسد تا یک جاذبه ی گردشگری. اما این مکان داستان جلبی دارد. راهبان که از تعداد زیاد گورستان های اوورا خسته شده بودند، تصمیم گرفتند تا با یک راه حل ساده تعداد گورستان ها را به حداقل برسانند که نتیجه ی آن، کاپلا دوس اسوس شد.

کاپلا دوس اوسوس

کابوجیراو (Cabo Girao)

کابو جیراو (Cabo Girao) ناحیه ای ساحلی در سواحل جنوبی مادیرا است که در واقع صخره ای با ارتفاع ۵۷۰ متر است که خانه ها روی آن قرار گرفتند و پنجره ی این خانه ها رو به اقیانوس و ارتفاع بسیار بلند است و منظره ای تماشایی و هیجان انگیز دارد. چند سال پیش یک سکوی شیشه ای در همین ارتفاع روی صخره نصب شد که یک تجربه ی فراموش نشدنی اما ترسناک بود.

قلعه سائو خورخه

سائو خورخه، قلعه ای دیدنی در لیسبون پرتغال است که قدمت آن به دوران روم باستان بر می گردد و به دلیل مرتفع بودن، از همه جای شهر قابل دیدن است. سائو خورخه در سال های مختلف، میزبان پادشاهان زیادی بوده است که پادشاه آلفونسوی سوم یکی از آنهاست. این قلعه در زمان های مختلف چند بار تخیرب و بازسازی شده است و در حال حاضر ۱۸ برج از آن باقی مانده است.

قلعه سائو خورخه

قلعه اوبیدوس (Obidos Castle)

اوبیدوس یک شهر کوچک با یک تاریخ بزرگ به بلندای طوم باستان است که در آن سازه ای تاریخی به نام قلعه ی اوبیدوس قرار دارد. این قلعه توسط مورها در قرن هشتم ساخته شده است و در قرن چهاردهم یکبار مورد بازسازی قرار گرفت. امروزه این قلعه به هتلی لوکس به نام Pousada تبدیل شده است.

قلعه اوبیدوس

کاخ ملی پنا (Pena National Palace)

کاخ ملی پنا یک قلعه ی رویایی و بسیار مرتفع است که در روزهای ابری در حجم بزرگی از ابرها پنهان می شود و آنقدر بلند است که حتی در بعضی روزها از شهر لیسبون قابل دیدن است. در دوران قرون وسطی از آن به عنوان کلیسا استفده می شد اما حالا در آن مناسبت های دولتی برگزار می شود.

کاخ ملی پنا

بهترین پارک های ملی اوگاندا که ماجراجویانه و حیرت انگیزند
جلوه ای از تاریخ چک را در میدان قدیمی شهر پراگ ببینید
معرفی مجموعه ابراهیم خان در کرمان
قصر آلکازار سویل، تلفیقی زیبا از معماری اسلامی و اروپایی!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code