با لیستی از جاذبه های ناشناخته ی دبی آشنا شوید!

جاذبه های ناشناخته ی دبی

آنقدر مطالب گوناگون و مختلفی از دبی در دنیا وجود دارد که شما با هر کلید واژه ای که دبی را جستجو کنید، هزاران و حتی میلیون ها نتیجه برای شما حاصل می گردد. اما در میان تمامی این مطالب بگردید هم گاهی برخی از جاذبه ها و دیدن ها در دبی را نمی بینید. دلیلش هم ممکن است این باشد که برخی از جاذبه های دبی آنقدر معروف و مشهور هستند که پرداختن به آن ها به دیگری مجال زیادی نمی دهد و ناخودآگاه تمرکزها بر روی آن ها بالا می رود. در میان جاذبه های ناشناخته ی دبی هستند برخی از مکان ها که بسیار دیدنی و جذاب هستند و در سفر به دبی باید به آن ها هم سر زد. ما امروز در الی گشت می خواهیم تا به جاذبه های ناشناخته ی دبی سری بزنیم و با برخی از آن ها آشنا شویم. با ما همراه باشید.

جاذبه های ناشناخته ی دبی
مطالب مرتبط:
جشنواره خرید دبی، بهترین فرصت برای خرید ارزان و خوب
چطور سفر ارزان به دبی داشته باشیم؟
اوج هیجان را در پارک آبی وایلد وادی دبی تجربه کنید!

در میان جاذبه های کمتر شناخته شده ی دبی می خواهیم اولین مورد را به معرفی خانه ی میراث دبی اختصاص دهیم. این خانه ی تاریخی در سال ۱۸۹۰ ساخته شد و در واقع خانه ی یک بازرگانان ثروتمند ایرانی است. این خانه در سال ۱۹۱۰ به اقامتگاه شیخ احمد بن دلموک که تاجر مروارید بسیار معروفی در دبی بود، تبدیل شد. خانه ی میراث در سال ۱۹۹۴ میلادی بازسازی شد و هم اکنون هم در دسترس عموم برای بازدید است که در واقع یک فرصت مناسب برای بازدید از طراحی داخلی یک خانه ی سنتی خانوادگی با ۱۰ اتاق و یک حیاط بزرگ است.

اولین اتاق در خانه ی میراث، اتاق دید و بازدید است که در اصل از میهمانان در آنجا پذیرایی می شده است. یک اتاق دید و بازدید دوم نیز موجود است که مخصوص خانم ها در خارج از محوطه ی حیاط در نظر گرفته شده بوده است که می توانستند لباس های سنتی خود را در آن بپوشند. برای رفتن به خانه ی میراث باید به دیره بروید. دومین موردی که می خواهیم در لیست جاذبه های کمتر شناخته شده ی دبی آن را جای دهیم، باشگاه قایق سواری و گلف نهر دبی است.

خانه ی میراث

این زمین گلف ۱۸ سوراخ در خود دارد و در سال ۱۹۹۳ در مرکز دبی افتتاح گشت. در حال حاضر این مرکز بسیار مدرن است و طرفداران پر و پا قرصی دارد. معمار این بنا، یک مهندس انگلیسی به نام برایان جانسون (Brian Johnson) است که در طراحی این باشگاه ممتاز و متفاوت از آیتم های های سنتی برای ساخت این باشگاه بهره گرفته است.

در میان جاذبه های ناشناخته ی دبی این باشگاه دارای شکل و ظاهر یک کشتی عربی سفید را دارا است و دقیقا همین فرم را به این مجموعه داده است. علاوه بر این ها گردشگران می توانند از تماشای چمنزارهای سبزرنگی که به خوبی تزئین شده اند و همچنین درخت ها مختلفی همچون درختان نارگیل در این مجموعه لذت ببرد.

آیا می دانستید که این روزها با این حال و هوای پاییزیش برای سفر به دبی فوق العاده است؟ شما می توانید با خرید تور دبی الی گشت به این شهر زیبا سفر کنید و با استفاده از خدمات الی گشت در این تور سفری عالی داشته باشید و هم از  این جاذبه ی دیدنی را ببینید، همین الان از طریق وب سایت الی گشت برای خرید تور دبی اقدام نمایید.

باشگاه قایق سواری و گلف نهر دبی

خب! مجموعه ی بعدی که ما در میان جاذبه های ناشناخته ی دبی قرارش می دهیم، میدان شترسواری دبی است. میدان شترسواری دبی در روزهای پنج شنبه ها و جمعه ها میزبان برگزاری ورزش بومی محبوب اهالی دبی یعنی شتر سواری است. فصل شترسواری در ماه های نوامبر تا مارچ یعنی از آذر ماه تا فروردین است.

شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که این مسابقات صبح های زود آغاز می شوند. مسابقات شترسواری یک ورزش سنتی در دبی محسوب می شوند و مسیر مسابقه در حومه ی شهر در ند الشبا که دارای تنها زمین گلف ۱۸ سوراخه ی کاملا نورانی و روشن در خاور میانه نیز هست، می باشد. البته کسانی که برای تماشا آمده اند می توانند تا از گالری های همچون گالری گدلفین نیز دیدن کنند. این مجموعه دارای کلکسیونی از یادگاری های مسابقات اسب دوانی که توسط اصطبل گدلفین بدست آمده اند و متعلق به خانواده ی مکتوم دبی است. برای رفتن به این مکان کافی است که به همان ندالشبا بروید.

پارک مشرف

پارک مشرف را می شناسید؟ این پارک زیبا نیز در زمره ی لیست جاذبه های ناشناخته ی دبی ما قرار دارد. پارک مشرف (Mushrif) درواقع یک جنگل طبیعی است که دارای پوشش بسیار کامل درخت، بوته و گل است. این پارک دارای ۱۲۴ امکانات مخصوص با ویژگی های بسیار از قبیل استخرهای شنا، فواره و دریاچه ها، محوطه ی بازی کودکان، قطار، شتر و اسب سواری را شامل می شود.

جمعیت کثیری از عقاب های نایاب و همچنین گونه های دیگری از قبیل نوعی پرنده ی چکاوک، باسترک های سیاه شرقی، گنجشک های گلو زرد و هدهد ها در این پارک بسیار زیبا و طبیعی آشیانه دارند. سایت باستانی جمیرا را در میان جاذبه های ناشناخته ی دبی از دست ندهید. در منطقه ی باستانی در جمیرا آثاری از قرن ۷ تا ۱۵ میلادی کشف شده است.

باستانی جمیرا

این سایت باستانی دارای یک ایستگاه کاروان در مجاورت یک مسیر ارتباطی تجاری قدیمی در دبی است که امروزه تحت عنوان راه ارتباطی عراق با عمان شمالی نیز شناخته می شود. در سال ۱۹۶۸ مجموعه ای از دیوارهای کوتاه سنگی، خانه های مختلف و یک بازار قدیمی و همچنین یک خانه ی بلند سنگی کشف در این منطقه کشف شد.

خانه ها با صخره های ساحلی ساخته شده بودند و سپس با گچ آهک پوشانده شده بودند. چیزهای دیگری نیز از قبیل سفال ها، ابزارآلات و سکه ها در این مکان کشف شده اند. بسیاری از یافته های سایت جمیرا را می توان در موزه ی دبی مشاهده کرد.

سایت جمیرا، یک منطقه ی کامل با معماری خوب محافظت شده از دوران اولیه ی اسلام است. اگرچه این سایت باستانی برای بازدید عموم باز نیست و باید با هماهنگی قبلی از این سایت باستانی که در لیست جاذبه های ناشناخته ی دبی قرار گرفته است بازدید به عمل آورید.

معرفی هتل ملیا دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل ملیا دبی | ۵ ستاره
طبقه بندی هتل های دبی
طبقه بندی هتل های دبی
معرفی هتل رکسوس باب البحر | ۵ ستاره
معرفی هتل رکسوس باب البحر | ۵ ستاره
معرفی هتل ردا البوستان دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل ردا البوستان دبی | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code