در سفر به نیوزلند از این جاذبه های آوکلند دیدن کنید

جاذبه های دیدنی آوکلند

شهر بندری آوکلند (Auckland) در نیوزلند تنها کلانشهر و قلب اقتصادی پررونق کشور است. شهر بادبان ها برای بسیاری از گردشگران نیوزلند اولین جا برای بازدید است. چند روز ماندن در این شهر و دیدن جاذبه ها و کشف فرهنگش یکی از لذت بخش ترین سفرهای ماجراجویی است. بناهای یادبود، موزه ها و گالری های آوکلند را در هیچ یک از شهرهای دیگر این کشور پیدا نمی کنید. البته وجود سواحل و جزایر، این شهر را به گزینه ای مناسب برای ساحل دوستان تبدیل کرده است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از بهترین جاذبه های آوکلند را بشناسید.

جاذبه های دیدنی آوکلند

برج آسمان (Sky Tower)

مطالب مرتبط:
تصاویری که باید قبل از سفر به نیوزلند ببینید
۵ سفر ماجراجویانه که هر کسی باید آن را امتحان کند

برج آسمان شکلی شبیه سوزن دارد و با ارتفاع ۳۲۸ متر برجسته ترین جاذبه و بلندترین ساختمان شهر است. اگر به دنبال جایی می گردید تا بهترین چشم انداز پانورامایی از شهر را ببینید به سکوی این برج بروید تا حتی ۸۰ کیلومتر آنطرف تر را هم ببینید. البته این فقط دیدن چشم انداز نیست که این برج را پرطرفدار کرده بلکه ماجراجویی های هیجان انگیز آن است چون می توانید از روی سکوی این برج به پایین بپرید و بانجی جامپینگ را تجربه کنید.

برج آسمان

بندر وایتماتا (Waitemata Harbour)

بندر وایتماتا شهر را به دو قسمت تقسیم می کند و از جاذبه های دینی است. ویژگی اصلی این بندر این است که کشتی های سراسر کشور به راحتی می توانند در آن رفت و آمد کنند و همین ویژگی خارق العاده این بندر بود که باعث شد شهر آوکلند در سال ۱۸۴۰ پایتخت نیوزلند شود. در وسط این بندر پلی زیبا قرار دارد که با ۴۳ متر ارتفاع و طول بیش از ۱ کیلومتر در سال ۱۹۵۹ ساخته شده تا قسمت های پایین شهر را به نواحی شمالی وصل کند. خیابان Quay در منطقه مرکزی شهر در امتداد این بندر قرار دارد و به اسکله پرنس و ترمینال قایق ها دسترسی دارد.

بندر وایتماتا

موزه یادبود جنگ (War Memorial Museum)

«پارک دومین» قدیمی ترین پارک شهر است که در بالاترین قسمت آن موزه ای به اسم موزه یادبود جنگ برپاست. این موزه در داخل ساختمان نئوکلاسیک که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده قرار دارد  و اولین بار برای این درست شد تا یاد سربازان نیوزلند که در جنگ جهانی اول کشته شدند را گرامی بدارد. امروز این موزه مجموعه های ارزشمندی از آثار هنری و تاریخی نیوزلند را نمایش می دهد و بر میراث طبیعی شهر تاکید دارد.

موزه یادبود جنگ

تپه وان تری (One Tree Hill)

برای بسیاری از مردم شهر، مخروط آتفشفشانی تپه «وان تری» نماد شهر است. این تپه ۱۸۲ متری در قسمت جنوب غربی پارک سرسبز «کورن وال» قرار دارد و بر روی دامنه های آن ویرانه هایی از یک روستای باستانی را می بینید. در نوک تپه به غیر از اینکه چشم انداز رویایی از شهر در جلوی چشمانتان به نمایش در می آید ستون هرمی شکلی را می بینید که مقبره یکی از افراد معروف شهر است.

تپه وان تری

جزیره وایهکه (Waiheke Island)

در خلیج  Hauraki جزایر زیادی هست که در بین آن ها جزیه وایهکه چیز دیگریست! این جزیره که حدود ۸ هزار نفر در آن زندگی می کنند پر از گالری های هنری، کافه های دنج و سواحلی با ماسه های سفید است. اگر پیاده روی و کوهنوردی دوست داشته باشید در امتداد ساحل، راه های پرپیچ و خم و تماشایی زیادی هست که می توانید به آنجا بروید. برای دیدن جاذبه های تاریخی جزیره به حفاظتگاه تاریخی «استونی باتر» بروید که تونل های زیرزمینی آن در دوران جنگ جهانی دوم ساخته شده است. برای رفتن به این جزیره از اسکله پرینس در مرکز شهر آوکلند سوار قایق شوید.

جزیره وایهکه

بندر ویاداکت (Viaduct Harbour)

در این بندر یکی از مهمترین مسابقات قایقرانی برگزار می شود و همین باعث شده که اینجا به یکی از مهمترین نقاط تفریحی شهر تبدیل شود. همین که آخر هفته می شود مردم شهر به این بندر می آیند تا غذایی خوشمزه بخورند و در کنارش تفریحات جالبی هم داشته باشند. هر یکشنبه در این بندر بازاری برپا می شود به اسم بازار گل که جمعیت زیادی را به اینجا می کشاند. اگر به این بازار بروید به غیر از اینکه می توانید خریدی ارزان داشته باشید غرفه های غذاهای خیابانی و موزیک های شاد، خریدتان را لذت بخش تر می کنند. در کنار آب رستوران ها و کافه های زیای هست که می توانید در آنجا ناهار بخورید و بعد به دیدن جاذبه های مرکز شهر بروید.

بندر ویاداکت

آکواریوم کلی تارلون (Kelly Tarlton)

این آکواریوم یکی از بهترین قسمت های شهر برای تفریح و گشت و گذر خانوادگی است. در این پارک کاملا از نزدیک زندگی ماهیان رنگارنگ و دیگر موجودات دریایی را می بینید. در اینجا هم مثل آکواریوم های معروف دنیا به داخل یک تونل می روید و به راحتی ماهی های استوایی و نهنگ ها را تماشا می کنید. اینجا یک بخش قطب جنوب هم دارد که با رفتن به آن بخش یک محوطه برفی را می بینید که پر از پنگوئن های دوست داشتنیه! اگر هم به دنبال هیجان و فوارن آدرنالینید می توانید بپرید وسط آکواریوم نهنگ ها و تجربه ای ترسناک داشته باشید.

آکواریوم کلی تارلون

پارک آلبرت (Albert Park)

سرسبزترین نقطه ای که در مرکز شهر پیدا می شود جایی نیست جز پارک آلبرت! مطمئنا در این پارک همین که چشمتان به فواره های ویکتوریایی، گل های رنگارنگ و این همه مجسمه تماشایی بیفتد کلی ذوق زده می شوید. اینجا یک جای عالی است که اگر از شلوغی شهر خسته شدید می توانید سریع خودتان را به این پارک برسانید و به آرامش برسید. البته در کنار فضای آرامش بخشی که این پارک دارد  در آن می توانید یک سری جاذبه هم پیدا کنید و فرهنگ شهر را بهتر بشناسید. در این پارک مجموعه ای از سرامیک ها و ساعت ها را می بینید، ساعت گلی که در سال ۱۹۵۳ ساخته شده در ورودی پارک در سمت خیابان پرنس قرار دارد. در بالاترین نقطه پارک یک رصدخانه هواشناسی هست که از سال ۱۹۰۹ وضعیت آب و هوایی شهر را اندازه می گیرد.

پارک آلبرت

منبع: planetware.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد