بلیط هواپیما

۱۰ جاذبه دیدنی هو‌‌ شی‌‌ مین، بزرگترین شهر ویتنام!

شهر هو شی مین با فراز و نشیب های تاریخی و دیدنی های بی شمارش، شما را درگیر خودش می کند؛ از آشنایی با جنبه های تاریک ترِ انسانی در شرایط جنگ ۳۰ ساله ی آن گرفته، تا بازارها و بناهای رنگارنگش، شگفت زده خواهید شد. نام شهر هو‌‌شی‌‌مین که در گذشته با عنوان سایگون (Saigon) و ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پری نوکور (Prey Nokor) شناخته می‌شد، از نام رهبر انقلاب این کشور گرفته شده است. هوشی مین با جمعیت ۸.۱ میلیون، بزرگترین شهر ویتنام به حساب می‌آید. این شهر، با تاریخ غنی اش، یکی از جذاب ترین و خاص ترین شهرهای دنیا است.

با الی گشت همراه باشید تا با ۱۰ دیدنی برتر این شهر آشنا شوید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

۱۰ جادبه دیدنی هو‌‌شی‌‌مین

۱- موزه یادگار جنگ:

مطالب مرتبط 
سفر به تاریخ از لنز دوربین ـ ویتنام+ویدئو 
راهنمای سفر به هانوی

در این موزه، جنگ را از زاویه‌ی ویتنام ها ببینید. موزه یادگار جنگ، نشان دهنده‌ی حوادث متعددی است که در طول ۳۰ سال جنگ، بر این کشور سایه انداخته است. در این موزه از اسلحه های به کار رفته در جنگ گرفته، تا تانک ها و جنگنده های هوایی و حتی تاکتیک های به کار رفته توسط دو طرف درگیر در طول جنگ، به معرض نمایش گذاشته شده است.

شاید بازدید از این موزه و آثار جنگ چندان برایتان خوشایند نباشد، اما این موزه از بهترین جاهایی است که تصویری واقعی و بی‌طرفانه از تاریخ ویتنام به شما می‌دهد.

موزه یادگار جنگ

۲-تونل کو چی (Cu Chi):

در طول جنگ، برای در امان ماندن از تعقیب های دشمن، ارتش وییِت کونگ (Viet Cong) شبکه‌ی گسترده ای از تونل های زیرزمینی را به منظور جابجایی در شهر به کار گرفت. در آن زمان، سربازها باید توانایی حضور طولانی مدت در محیط های بسیار کوچک را می‌داشتند. شما می‌توانید از داخل این تونل ها بازدید کنید؛ اگر کلاستروفوبیا یا تنگنا‌هراسی دارید، بهتر است این گزینه را از برنامه سفرتان حذف کنید.

تونل کو چی

۳-برج بیتِکسو‌(Bitexo):

برج ۲۶۲ متری بیتکسو، بلندترین برج هو‌‌شی‌‌مین است که عرشه‌ی آن بهترین منظره شهر را مقابل چشمانتان قرار می‌دهد. این برج که دو بخش اداری و توریستی آن از هم جدا هستند، در زمان غروب و طلوع آفتاب، بهترین منظره شهر را دارد و می‌توانید از عرشه‌ی آن، نقاط مختلف شهر از جمله رودخانه‌ی سونگ سایگون را تماشا کنید.

برج بیتسکو

۴-کاخ اتحاد مجدد:

نماد ملی ویتنام، کاخ اتحاد مجدد یا کاخ استقلال، در زمان جنگ، محل اقامت رییس جمهوری ویتنام جنوبی بود.پس از برخورد تانک با دروازه های این کاخ بود که جنگ پایان یافت و به این طریق، کاخ استقلال محل پایان جنگ نیز به شمار آمد. این کاخ پس از جنگ بازسازی شد. در حال حاضر تورهایی برای آشنایی توریست ها با این نماد ملی برگزار می‌شود.بازدید از این کاخ در طول سفرتان به ویتنام، به شما کمک می کند تا با جنبه های دیگری از جنگ و نحوه ی مدیریت درگیری ها در آن، آشنا شوید.

کاخ استقلال

۵- بازار محلی بین تای (Binh Tay):

بین تای، بازاری محلی است که در بین توریست ها شهرت بازارهای دیگری از جمله بن تانگ (Ben Thang) را ندارد؛ اما در صورتی که قصد دارید تجربه ی اصیل تری از ویتنام و بازار گردی داشته باشید، بین تای یکی از بهترین مقاصدی است که می‌توانید انتخاب کنید. این بازار در ساختمانی دیدنی متعلق به دوران استعمار این کشور، در چایناتاون هو شی مین قرار گرفته؛ و محل کسب فروشنده های محلی است که تقریبا هرچیزی را به فروش می‌رسانند. مغازه های متعدد و رنگارنگ آن، شما را لبریز از احساس و هیجان می‌کند.

بازار بین تای

۶- کلیسای جامع نتردام (Notre Dame):

این کلیسای زیبا از یادگار های دوران استعمار ویتنام است که توسط فرانسوی ها ساخته شد و از معدود کلیساهای کاتولیک بازمانده در این شهر است. این بنای زیبای نارنجی رنگ، طراحی داخلی ساده ای دارد؛ اما ویژگی قابل توجه آن، نقوش سه بعدی کاشی های کف آن است که به راهرو‌ها منتهی می شود.تصویر این کاشی ها نوعی توهم بصری در شما ایجاد می کند که موجب سه بعدی دیدن کف این بنا می‌شود.

کلیسای نتردام

۷- عبادتگاه امپراطور جِید (Jade):

این بنا که یکی از مهم ترین مکان های مذهبی هو‌شی‌مین است، نمونه ای عالی از معماری به شمار می‌آید.در این عبادتگاه زیبا، مجموعه ای از مذاهب مختلف با عبادتگاه های مخصوص به هر کدام وجود دارد که با رنگ های چشم نواز و مجسمه هایی تزیین شده است. اگر به آیین ها و معماری علاقه دارید، این عبادتگاه را حتما در لیست بازدید هایتان از شهر هو‌شی‌مین قرار بدهید.

عبادتگاه امپراطور جید
با این روش ها با خیال راحت در مراکش بگردید
با این روش ها با خیال راحت در مراکش بگردید
رمانتیک ترین مکان های هند را دیده اید؟
رمانتیک ترین مکان های هند را دیده اید؟
بالی؛ جزیره ای رویایی
بالی؛ جزیره ای رویایی
این خانه واقعی، وارونه است!
این خانه واقعی، وارونه است!