بلیط هواپیما

از برن مرکز جشنواره ها چه می دانید؟

امروز می خواهیم با شما همسفران الی گشت به یک سرزمین رویایی برویم سرزمینی پر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی. شما به دنبال چه جور سفری هستید؟ دوست دارید اماکن تاریخی را ببینید؟ از دیدن موزه ها و اماکن فرهنگی لذت می برید؟ یا اهل سیر و سفر در طبیعت زیبا هستید و می خواهید در زیبایی ناب کوه بلند، یک دشت گسترده یا یک رود زیبا محو شوید. هرسه؟؟؟ خب پس حرکت کنیم به سوی اروپا کشور سوئیس و برویم به پایتخت کشور یعنی شهر زیبای برن در ایالت برن، و از جاذبه های پایتخت سوئیس دیدن کنیم.کشوری که بیش از دویست سال در آرامش کامل بسر برده و هیچ گونه تنش و جنگ و درگیری به خود ندیده زیبایی هایش تا این به این حد به انسان آرامش بدهد. الی گشت را همراهی کنید تا بیشتر با جاذبه های برن پایتخت سوئیس آشنا شوید.

جشنواره برن

جشنواره های همیشگی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت سوئیس و اخذ ویزای این کشور
نکاتی دانستنی قبل از سفر به سوئیس

آنچه که سبب غنای فرهنگی این شهر شده و همین فرهنگ غنی یکی از دلایل روی آوردن گردشگران به این شهر در تمام طی سال شده رویدادهایی دیدنی برگزاری مراسم شاد و پر هیجان می باشد. این شهر تقریبا همه سال در جشن و سرور شادی به سر می برد جشن هایی مانند جشنواره گورتِن، جشنواره‌ جاز تابستانه، جشنواره‌ جاز زمستانه، جشنواره گروه‌های خیابانی، در حدودا در تابستان و  ماه جولای برگزار می شود. وجود موزه‌ها و خانه های نمایش تئاتر بسیار زیادی که در سطح شهر وجود دارد، و همه و همه باعث می شود تا شما اگر با هر نوع گرایش و علاقه و سلیقه هنری که باشید از بودن در این شهر لذت ببرید لباس های رنگارنگی که در این جشنواره ها بکار می رود و و شرکت کنندگان می پوشند عروسک هایی که توسط افراد حاضر در مراسم به حرکت در می آیند شما را وادار می کند تا ساعت ها در خیابان باشید و از تماشا لذت ببرید بدون اینکه لحظه ای احساس خستگی کنید. مهم تر از همه اینها اگر از دیدن اشیا و آثار تاریخی لذت می برید از برج ساعت قرون وسطایی برایتان بگوییم. این ساعت یکی از آثار دیدنی شهر برن است که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. بی دلیل نیست که یونسکو این شهر را در لیست آثار جهانی ثبت کرده است..

تاریخ برن

شهری با مساحت  ۵۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۱۲۳۰۰۰ تن که چهارمین شهر پرجمعیت سوئیس است. با بارش های فراوان و همیشگی و آب و هوای معتدل و نسبتا سردی تمیزی و تازگی هوا ملموس است. این باران ها حتی در خشک ترین فصلهای سال هم ادامه دارد. بنابراین لازم است که لباس گرم و مناسبی برای رفتن به این شهر انتخاب کنید تا سفری لذت بخش و خاطره انگیز داشته باشید. وجود بناهای تاریخی بسیار زیاد آن و مراکز فرهنگی متعدد باعث شده که اهل تاریخ و فرهنگ توجه ویژه ای به این شهر داشته باشند. پس وقتش رسیده شما الی گشتی ها بیش از این زمان را از دست ندهید و سفری به کشور سوئیس رفته و از جاذبه های پایتخت سوئیس دیدن کنید.

موزه برن

جاذبه های تاریخی برن

در این قسمت با الی گشت همراه باشید تا با جاذبه های پایتخت سوئیس بیشتر آشنا شوید و گشتی در شهر برن بزنیم. موزه هنر، که آثاری از هنرمندان ایتالیایی و همچنین هنر سوئیس از قرن پانزدهم تا کنون را دارد آثاری از هنرمندانی مانند: پل کلِه، واسیلی کانْدینْسْکی، پیکاسو در آن به چشم می خورد. موزه تاریخی برن و موزه انیشتین دومین موزه‌ی بزرگ سوئیس است. اشیاء این موزه بسیار زیبا و تحسین برانگیز هستند. موزه انیشتین سرگذشت این دانشمند را به تصویر می کشد. باغ گل رز؛ آرام‌ترین و زیباترین جاذبه شهر در برن، با تصاویری شگفت‌انگیز از شهر برن است. و صدها نوع از انواع گل های زیبا را در خود جای داده است. ۲۰۰ نوع گل رز و ۲۰۰ نوع  از انواع آزالیا، خرزهره هندی، زنبق‌، و انواع دیگر گل را به نمایش می گذارد. این باغ استخری بزرگ و زیبایی دارد و نیز آلاچیقی نسبتا بزرگ با رستوران وسالنی یرای ورزش پیک‌نیک در آن در نظر گرفته شده است. .

سوئیس

برج ساعت که پیشتر هم از آن گفتیم؛ قدمتش به ۸۰۰ سال می رسد و این ساعت در این نقطه از برن یکی از پرآوازه ترین  نقاط دیدنی  برن می باشد. قبلا این قسمتی از استحکامات غربی شهر به حساب می آمد اما به تدریج با رشد و گستردگی شهر آسیب دیده است. ۲۳ متر طول آن و به سال ۱۵۳۰ تعلق دارد. مرکز پل کلِه که آثار برجسته هنرمند سوئیسی- آلمانی، پل کلِه را نمایش می دهد. از دیگر جاذبه های پایتخت سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد: گورتِن، یکی از دیدنی ترین مکان‌ها در کل برن است. در قسمت پایین شهر قرار دارد و بنایی باشکوه با برج‌ها و گنبدهایی زیبا. شهر فواره‌ها که نمایشگر فواره های زیبای بسیار زیادی است.

برج برن

دیگر دیدنی ها

از جمله جاذبه های پایتخت سوئیس و اماکن تاریخی و موزه ها می توان به موارد زیر اشاره کردموزه زنتروم پائول کلی، موزه تاریخ، ساختمان پارلمان، برج ساعت، برج قرون وسطایی کافیگتروم، اثر تاریخی کیندلی فرسر برونن، کلیسای جامع برن، موزه تاریخ طبیعی، موزه هنر، موزه آلپ سوئیس، کلیسای روح القدس، بنای منسترپلاتز، بنای منسترپلاتز، موزه هنر، خانه موزه اینشتین، مکان تاریخی بندس پلاتز مکان تاریخی کورنهاوس، میدان قدیمی ویسن هاوس پلاتز، موزه کورن هاوس فروم، موزه برند، فواره زارینگر برونن، اثر هنری کانتسکلر، سایت باستانی کریستوفل ترم، موزه تفنگ، فواره آنا سیلر برونن، موزه صنایع دستی جهان، موزه و مجموعه تئاتر، موزه کاخ بزرگ، قلعه هالیگن، قلعه ویتیگ کافنهمچنین ازخوراکی ها پایتخت سوئیس می توان به این موارد اشاره کرد؛ روستی، کیک ناستورت، پنیر، خریدنی ها،از جمله سوغات پایتخت سوئیس می توان به موارد زیر اشاره کرد: ساعت، زیور آلات، تابلوهای نقاشی، البسه، کلاه، کیف، شکلاتمراکز خرید پایتخت سوئیس موارد زیر است؛ مرکز خرید وست ساید، مرکز خرید ونک دورف سنتر، فروشگاه لباس بلو داگومن، مرکز خرید ام ای جی جی اس و ده ها دیدنی دیگر این شهر که شامل این موارد می باشد: مراکز تفریحی، رودخانه آیره، پارک حیوانات، پارک بیر پیت، دریاچه اگلسی، پارک رز گاردن، باغ گیاه شناسی، پارک نتزورک، پارک کلاین شانز، دریاچه و سایت گلف موشه، باغ وحش

لاتر برونن، دره ای دیدنی با هفتاد و دو آبشار در سوییس
لاتر برونن، دره ای دیدنی با هفتاد و دو آبشار در سوییس
۹ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری برن سوییس + تصویر
۹ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری برن سوییس + تصویر
راهنمای سفر به برن
راهنمای سفر به برن
«خانه انیشتین» در بِرن سوئیس، محل تولد نظریه مشهور نسبیت!
«خانه انیشتین» در بِرن سوئیس، محل تولد نظریه مشهور نسبیت!