بلیط هواپیما

جاذبه های دیدنی پرو

جاذبه های گردشگری پرو

یکی از بزرگترین و البته قدیمی ترین تمدن های دنیا را کشور پرو دارد، تمدنی که از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بوجود آمده و در طول تاریخ درخشیده است. چنین تاریخی باعث شده تا آثار و بقایای تاریخی زیادی از آن ها به جا بماند که بیشتر این بناها هم توسط قومی به نام قوم اینکاها ساخته شده است. یکی از خوبی های سفر به پرو این است که حتما لازم نیست تا تاریخدان و یا عاشق تاریخ باشید، چون این کشور جذابیت های طبیعی بیشمار دیگری دارد، از کوه های افسانه ای آند گرفته تا جنگل های بارانی آمازون. با الی گشت همراه باشید تا برترین جاذبه های گردشگری پرو را بیشتر بشناسید:

بقایای تمدن اینکاها

بر فراز کوه های روستای کوچک و مستعمره ای پیزاک (Pisac)، خرابه ها و بقایایی از اینکاها دیده می شود. این خرابه ها شامل ارابه های نظامی، عبادتگاه های مختلف و خانه های کوچکی می شود که رو به دره ساخته شده اند.

بقایای تمدن اینکاها

مورای (Moray)

مطالب مرتبط:
سفری اسرارآمیز به ماچو پیچو در پرو + ویدیو
راز خطوط اسرار آمیز و جنجالی پاراکاس در پرو چیست؟

یکی از مناطقی که از اینکاها بر جای مانده ، مورای نام دارد که در واقع زمین های تراس شکلی است که بصورت دوار در زمین کنده شده است. اسرارآمیزترین نکته ای که در مورد این دایره ها وجود دارد این است که هر کدام از آنها دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی به نسبت دیگری هستند! بطوریکه اختلاف دمای بالا ترین دایره تا پایین ترین دایره حدود ۱۵ درجه ی سانتیگراد است!

مورای

میدان de Armas در لیما

میدان de Armasدر واقع جایی است که شهر لیما در آن بوجود آمد. این میدان به عنوان میدان مایور هم شناخته می شود، قلب تپنده ی  شهر لیما است که منطقه ی  تاریخی لیما را هم تشکیل می دهد و یکی از جاذبه های گردشگری پرو محسوب می شود.

میدان de Armas

پارک ملی مانو (Manu)

این پارک ملی بزرگ که در حوضه ی آمازون قرار دارد، یکی از بهترین جاهای آمریکای جنوبی برای تماشای گونه های مختلف حیوانات در حیات وحش است. اگر فرصت داشته باشید تا یک سفر یک هفته ای به این منطقه از پرو کنید، با گونه های عجیب، ناشناخته و بسیار زیبایی از پرندگان، پستانداران و انواع میمون ها روبرو می شوید که مطمئنا بسیار لذت بخش است. بهترین زمان بازدید از پارک ملی مانو در فصل های خشک سال و بین ماه های ژوئن تا نوامبر است.

پارک ملی مانو

خطوط نازاکا (Nazca Lines)

خطوط جنجال برانگیز نازاکا بین شهرهای نازاکا و پالپا در شمال خط ساحلی اقیانوس آرام قرار گرفته اند که قدمت آن ها به ۲۰ سال قبل از میلاد مسیح ربط داده شده است، خطوطی غول آسا که به شکل میمون و عنکبوت و مارمولک کشیده شده اند. اگر چه این خطوط در اندازه های عظیمی کشیده شده اند اما تا زمانی که هواپیمای پرویی از بالای آن ها رد نشده بود، کسی متوجه وجود آن ها نشده بود.

خطوط نازاکا

هواکاچینا (Huacachina)

هواکاچینا در واقع واحه ای کوچک با دریاچه ای طبیعی در دل خود است که دور تا دور آن را تپه های شنی احاطه کرده است. هواکاچینا که در بین توریست ها  بسیار شناخته شده است، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری پرو است و یکی از بهترین مناطق تفریح شن سواری در دنیا هم محسوب می شود.

هواکاچینا

منطقه حفاظت شده پاراکاس (Paracas)

منطقه حفاظت شده ی پاراکاس که در جنوب خط ساحلی پرو قرار دارد و آن را می توان یکی از بهترین نمونه های بیابان های استوایی داست. در این منطقه حدود ۲۱۵ گونه پرنده ی مختلف و در آب های آن،  موجودات دریایی مختلفی مانند شیرهای دریایی و دلفین ها زیست می کنند. علاوه بر این، در پاراکاس خانه های مردمانی که در دوران باستان در این منطقه زندگی می کرده اند هم دیده می شود.

منطقه حفاظت شده پاراکاس

ماچو پیچو

یکی از زیباترین و تحسین برانگیزترین مکان های تاریخی و باستانی دنیا که در همان لحظه ی ورود بسیار تحت تاثیر قرارتان می دهد، ماچو پیچو است که البته شماره ی یک جاذبه های گردشگری پرو هم هست. در این منطقه، دره ای به نام اروبامبا وجود دارد که از آن می توان شهر گمشده ی اینکاها را دید، شهری که با رازها و رمزهای زیادی پیوند خورده است.

ماچو پیچو
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
با دیدن این غذاهای شیلی حتما غافلگیر می شوید!
با دیدن این غذاهای شیلی حتما غافلگیر می شوید!
سفر به بزرگترین جزیره دریای کاراییب، کوبا + ویدیو
سفر به بزرگترین جزیره دریای کاراییب، کوبا + ویدیو
راهنمای سفر به پاراگوئه
راهنمای سفر به پاراگوئه