۶ جاذبه دیدنی پورتو در پرتغال+ تصویر

جاذبه های پورتو

پورتو در پرتغال پر از غذاهای خوشمزه، مردم دوست داشتنی و جاذبه های اصیل است. با اینکه شهر کوچکی است اما به سختی می توان آن را نادیده گرفت و بیشتر گردشگرانی که برای بار اول راهی این شهر پرهیاهو می شوند باز هم برای بار دوم و سوم به اینجا می آیند. پورتو جایی است که باید در میان کوچه پس کوچه های باریکش قدم زد ومعماری باشکوه، سنت، فرهنگ و البته مردم را از نزدیک دید. می خواهیم از جاذبه های پورتو بگوییم الی گشت را همراهی کنید.

پورتو

خیابان روا سانتا کاترینا (Rua Santa Catarina)

مطالب مرتبط:
۸ ساحل معروف پرتغالی
دیدنی های بایرو آلتو، لیزبون پرتغال

«روا سانتا کاترینا» یکی از بهترین خیابان های خرید در پورتو که می توانید ساعت ها در آن راه بروید و فروشگاه ها را ببینید. این خیابان به غیر از مغازه های مختلف رستوران ها، کافه ها و کلیساهای زیبایی دارد که از آن ها هم دیدن می کنید. در این خیابان هم قدم محلی ها می شوید و فرهنگ مردم پورتو را لمس می کنید.

خیابان روا سانتا کاترینا

برج کلریگوس (Clerigos Tower)

برج کلریگوس که یکی از نمادهای اصلی شهر پورتو است در سال ۱۷۶۳ توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شد. در بازدید از این برج یکی از جذاب ترین معماری های باروک را می بینید و با بالا رفتن از پله های باریک یکی از زیباترین چشم اندازهای شهر در جلوی چشمانتان به نمایش در می آید.

برج کلریگوس

محله قدیمی ریبیرا (Cais da Ribeira)

یکی از به یادماندنی ترین خاطرات را می توانید در محله قدیمی ریبیرا و در کنار رود دورو تجربه کنید. سوار یکی از قایق های کنار رودخانه شوید و مناظری متفاوت از چشم اندازهای اطراف ببینید. می توانید بعد از کمی گشت و گذار به یکی از رستوران های کنار رودخانه بروید و غذایی متفاوت میل کنید.

محله قدیمی ریبیرا

کافه مجستیک (cafe Majestic)

کافه ای خاص که از زیباترین و معروف ترین کافه های دنیاست و روزگاری پاتوق بزرگان ادب و هنر پورتو بود. این کافه در سال ۱۹۹۴ بازسازی و افتتاح  و خیلی زود به یکی از پرطرفدار ترین کافه های این شهر تبدیل شد. با اینکه در تابستان می توانید بر روی صندلی های بیرون کافه بنشینید اما روح واقعی آن را فقط با تماشای طراحی داخلی اش حس می کنید.

کافه مجستیک

 کلیسای جامع پورتو (Se Cathedral)

این کلیسا در مرکز تاریخی شهر پورتوقرار دارد و یکی از قدیمی ترین و مهمترین بناهای شهر است. با اینکه ساختمان اصلی به شیوه ی معماری رمانسک ساخته شده اما در طول قرن ها بارها با معماری های مختلف تغییر کرده است. در داخل این کلیسا یک محراب نقره هست که داستان جالبی دارد؛ در سال ۱۸۰۹ وقتی نیروهای ناپلئون وارد شهر پورتو شدند یک نقاش محلی روی این محراب را نقاشی کرد تا آن را از این نیروها مخفی نگه دارد و به خاطر همین نیروهای فرانسوی هیچوقت این محراب را ندیدند.

کلیسای جامع پورتو

پل لوئیس اول ( Ponte de D Luis )

پل لوئیسش اول در سال ۱۸۸۶ با ۱۷۲ متر طول ساخته شد و در آن زمان طولانی ترین پل دنیا بود. اگر در پایین این پل قدم بزنید مناظر زیبایی از شهررا می بینید.

پل لوئیس اول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد