بلیط هواپیما

این جاذبه های کوبا را حتما باید ببینید

جاذبه های کوبا | Cuba Attractions

کشور کوبا، بزرگترین جزیره کارائیب پر از تاریخ، فرهنگ و اسطوره های فریبنده است که در کنار آن ها، جاذبه های کوبا به سمت شگفتی های طبیعی می روند که در همه جای کشور، پراکنده شده اند. موسیقی زنده را می توانید در کوچه پس کوچه های این کشور بشنوید و مردمی که حال و هوایشان بسیار خاص است، سفر شما را متفاوت خواهند کرد. کوبا بیش از ۵ هزار کیلومتر خط ساحلی دارد که می توان گفت برای آن هایی که به دنبال آرمش‌اند نیز، جایی را فراهم کرده است. جاذبه های کوبا بسیاری زیاد هستند اما چند مورد از بایدهای سفر به کوبا را الی گشت در ادامه این متن برای شما آماده کرده است. با ما همراه باشید:

بهترین جاذبه های کوبا

۱- هاوانای قدیمی | Old Havana) Habana Vieja)

هاوانای قدیمی، محله ای تاریخی در کوبا است که در فهرست میراث یونسکو به ثبت رسیده است. در این جاذبه، می توانید ساعت ها در خیابان های سنگفرشی قدم بزنید که با ساختمان های باروک و نئوکلاسیک محاصره شده اند. شما در این محله به راحتی می توانید خود را در کوبای ۲۰۰ سال پیش تصور کنید. برخی از دیدنی های این محله عبارتند از: پلازا دِ لا کتدرال، رستوران افسانه ای و قلعه نیروی سلطنتی.

هاوانای قدیمی

۲- وارادرو | Varadero

یکی از جاذبه های کوبا را می توان سواحل وارادرو دانست که در میان بهترین سواحل کل کارائیب به شمار می روند. این ساحل از شبه جزیره هیکاکوس، که درست در بخش شمالی قرار گرفته، شروع می شود و به بخش های اصلی کشور می رسد. هتل های بی شماری در این خط ساحلی وجود دارند و شما می توانید در سواحلی با ماسه های سفید این جاذبه، خاطراتی به یادماندنی برای خود ثبت کنید. پارک طبیعی پونتا هیکاکوس، دو غار آمبروسیو و موسولمانس، از جاذبه های طبیعی وارادرو هستند.

وارادرو

۳- ترینیداد | Trinidad

گشت و گذار در شهر ترینیداد که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده، شبیه برگشت به گذشته هاست. ساختمان های زیبایی که مرمت شده اند و خیابان های سنگفرش و حس و حالی که به زمان استعمار کوبا برمی گردد، همگی هدیه این شهر به شماست. بسیاری از ساختمان های ترینیداد به قرن ۱۷ تا ۱۹ برمی گردند، زمانی که این شهر به تجارت شکر معروف بود. امروزه ترینیداد یکی از بهترین جاذبه های کوبا محسوب می شود، جایی که شما می توانید خود را در پلازا مایور غرق کنید و یا به کلیسا هولی ترینیتی رفته و یا از موزه معماری استعماری بازدید کنید.

ترینیداد

۴- گواردالاواکا | Guardalavaca

گواردالاواکا در استان هولگین با سواحل پر زرق و برق، ساکت تر و دورتر از وارادرو است. درختان پر شاخ و برگ سرسبز، حاشیه های گسترده ای از ساحل را دربر می گیرد و سایه خوبی را برای کسانی که به دنبال یک جای خنک بدون خورشید گرمسیری هستند، فراهم می کنند. غواصان و آن هایی که اسنورکلینگ می کننند، می توانند بسیاری از موجودات دریایی را در امتداد صخره های مرجانی گواردالاواکا مشاهده کنند.

گواردالاواکا

۵- پلایا پارایسو در کایو لارگو دل سور | Playa Paraíso, Cayo Largo del Sur

پلایا پارایسو (ساحل بهشت) در کشور به خاطر سواحل زیبایش معروف است که در کایو لارگو دل سور قرار دارد. سواحلی با شن های نرم و سفید که با رنگ دریای شفاف این قسمت ترکیب شده اند، همان جایی است که علاقمندان به آفتاب و گردشگری ساحلی، هوش از سر می برند.

پلایا پارایسو

۶- کایو کوکو | Cayo Coco

یکی دیگر از مقاصد ساحلی کوبا و همچنین دورافتاده و خلوات ترین آن ها، کایو کوکو است. اگر کتاب های پیرمرد و دریا و جزایر در طوفان ارنست همینگوی را خوانده باشید باید به شما بگوییم که دریای نامبرده در این داستان ها همین سواحل کایو کوکو است. سواحلی که با آفتاب پوشیده شده اند، زیباترین چیزی است که می توانید ببینید.

کایو کوکو

۷- پارک ملی وینیالس | Parque Nacional Viñales) Valle de Viñales)

این پارک ملی عضو یونسکو، یک دره زیبا و شاداب در سیرا دلوس اورگانوس در شمال پینار دل ریو است. تپه های صخره ای سنگ آهکی، به نام های موگوتس، در میان این دره دیده می شوند که مناظر شگفت انگیزی ایجاد کرده اند. طبقات این دره در پارک ملی وینیالس مناطق کشاورزی هستند که در آن میوه و سبزیجات رشد می کنند. برای علاقه مندان به فضای باز، در این پارک مسیرهای پیاده روی فوق العاده ای دارد و همچنین اسب سواری در تپه ها انجام می شود.

پارک ملی وینیالس

۸- مالکون، هاوانا | The Malecon, Havana

مالکون که تقریبا بین سال های ۱۹۰۱ و ۱۹۰۲ ساخته شد، مشهورترین تفرجگاه نزدیک به ساحل در هاوانا است. پیاده روی در اینجا شما را به گذشته فرو می برد و همچنین شما در طول مسی می توانید از ساختمان هایی که به خوبی نگهداری شده اند و قدمتشان به قرن ۲۰ برمی گردد را مشاهده کنید. این ساحتمان ها با صورتی پاستلی و زرد رنگ شده اند که برای عکاسان، مخصوصا در نور مناسب روز، یک مقصد رویایی محسوب می شود. علاوه بر آن می توانید ماهیگیران محلی را تماشا کنید و از بازی کودکان در ساحل لذت ببرید.

مالکون، هاوانا

۹- باراکوا | Baracoa

یکی دیگر از جاذبه های کوبا باراکو است که می توان آن را قدیمی ترین شهر کشور محسوب می شود. این شهر در سال ۱۵۱۱ در استان گوانتامو به وجود آمد و ساخت اولین کلیسا در شهر نیز از همان زمان آغاز شد. باراکو تا زمانی که در دهه ۶۰، یک بزرگراه به آن زده شود تقریبا ناششناخته بود، اما بعد از آن افراد بیشتری شهر را شناختند و به همین ترتیب ورود گردشگران نیز آغاز شد. در باراکو می توانید معماری استعماری جالبی را ببینید و این درحالی است که شهر با جنگل، آبشار و سواحل زیبایی محاصره شده است.

باراکوا

برا اینکه مناظر چشمگیرتری ببینید، از بزرگراه لا فارولا به سمت کاخوبابو بروید، جایی که در مسیر ۴۹ کیلومتری آن می توانید تصویرهای بی نظیری را در ذهن خود ثبت کنید. موزه شهرداری نیز یکی دیگر از دیدنی های ارزشمند است که در میان قلعه نظامی فوئرته ماتاچین قرار گرفته است. حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب از باراکوا یکی دیگیر از جاذبه های کوبا و یکی از بهترین سواحل منطقه به نام پلایا ماگوانا قرار دارد اگر ماجراجو هستید، می توانید دوچرخه ای از شهر اجاره کرده و در اطراف رکاب بزنید.

منبع: planetware.com

این درخت راه می رود!
این درخت راه می رود!
۲ دقیقه در پایتخت پرو + ویدیو
۲ دقیقه در پایتخت پرو + ویدیو
راز شهر پنهان شده در اعماق جنگل های آمازون!
راز شهر پنهان شده در اعماق جنگل های آمازون!
تاریخ سورینام، یکی از کشورهای کوچک جهان
تاریخ سورینام، یکی از کشورهای کوچک جهان