بلیط هواپیما

بهترین جاذبه های گردشگری استکهلم پایتخت سوئد

جاذبه های گردشگری استکهلم

شهر استکهلم در کشور سوند به ونیز شمال نیز مشهور است و در آن تعداد زیادی جزیره و شبه جزیره نیز وجود دارد. زمانی که به این شهر سفر می کنید می توانید تمامی عکس های کارت پستالی که تا به حال دیده اید را از نزدیک مشاهده کنید و از دیدن آن ها نهایت لذت را ببرید. این شهر که پاتخت سوئد هم می باشد و چند منطقه از آن در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد که این مناطق عبارتند از بیرکابیرکا (Birka)، دروتْنینگهلم (Drottningholm) و گورستان جنگلی. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قسمت داریم تا درباره جاذبه های گردشگری استکهلم در سوئد صحبت کنیم و تعداد از محبوب ترین آن ها را خدمتتان معرفی کنیم.

محله قدیمی

۱- محله قدیمی | Stockholm Old Town

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به استکهلم
کارهای عجیب و غریبی که می توانید در استکهلم انجام دهید!
پیشنهادهایی برای گشت و گذار در شهر قدیمی استکهلم

محله ای قدیمی در شهر استکهلم سوئد وجود دارد که قدمت آن به دهه ۱۲۰۰ میلادی نیز باز می گردد. جاذبه ها، کافه ها و رستوران هایی از قدیم در این مله باقی مانده و می توانید در موزه زنده که در قلب این شهر دیدنی وجود دارد نیز دیدن کنید و از قدم زدن در آن نهایت لذت را ببرید. اگر می خواهید در سفر به استکلهم یکم ماجراجویی کنید و نکات جالبی را از این شهر بدانید حتما به سمت محله قدیمی در استکهلم بروید. حتی می توانید برای دوستان و نزدیکانتان سوغاتی تهیه کنید.

محله قدیمی

۲- قصر دروتنینگهلم در استکهلم | Drottningholm Palace in Stockholm

بعد از اینکه دیدنتان از محله قدیمی که تقریبا یک نصف روز طول می کشد تمام شد می توانید به کاخ سلطنتی بروید و شروع به بازدید از این بنای دیدنی بنمایید. کاخ سلطنتی محل رسمی اقامت شاه سوئد است و جالب است بدانید که اقامتگاه ملکه در جایی دیگر از شهر استکهلم است. کاخ سلطنتی به اندازه ای بزرگ است که می توان آن را به عنوان بزرگترین کاخ اروپا نیز نام گذاری کرد، دلیل این لقب هم وجود ۶۰۰ اتاق و ۵ موزه است که در آن قرار دارد. سبک معماری کاخ سلطنتی استکهلم باروک است و از آن به عنوان یک گوهر گران قدر این شهر یاد می شود؛ بازدیدکنندگان می‌توانند تعویض گاردهای سلطنتی را تماشا کنند. اگر در محله قدیمی خسته شده اید پیشنهاد می کنیم که دیدن از کاخ سلطنتی را به روز بعد موکول نمایید چرا که با خستگی نمی توانید از دیدن آن لذت ببرید.

کاخ سلطنتی

۳- موزه واسا | Vasa Mesuem

از دیگر جاذبه های گردشگری استکهلم در سوئد موزه واسا است که  در آن یک کشتی که دچار فاجعه ی تایتانیک شده بود لاشه ای از آن را بیرون کشیده اند و در این موزه نگهداری می کنند. از آن فاجعه امروزه به عنوان یک جاذبه ی گردشگری یاد می شود و مسافران زیادی برای بازدید از آن به این موزه می روند. سه تیرکی که روی سقف موزه قرار دارند تنها جاذب گردشگران نیستند؛ آن‌ها دقیقاً به همان ارتفاع و شکل تیرک‌های اصلی کشتی ساخته شده‌اند. همانطور که گفتیم این موزه پربازدید است و سالانه بیش از یک میلیون نفر برای تماشای ده نمایشگاه به آن سر می ‌زنند.

موزه واسا

 ۴-  یورگوردِن | Djurgården

منطقه دیدنی و مملو از آرامش در شهر استکهلم قطعا نامش یورگوردن است. در این منطقه شما می توانید نهایت لذت و آرامش را بدست بیاورید و حتی اگر اهل گردش و پیک نیک هستید به سمت آن بروید. کافه ها و رستوران های متعددی در آن وجود دارد و در کنار آن تفریحاتی نظیر موزه گردی، کرایه دوچرخه و گشت و گذار در مسیرهای جنگلی آن و همچنین پیاده روی در مسیرهای پیاده رو آن همگی می توانند برایتان گزینه هایی باشند تا در طول سفر حالتان خوب شود. شما برای دسترسی به این منطقه می توانید را مترو استفاده کنید و اگر اهل پیاده روی هستید هم می توانید با تقریبا ۱۵ دقیقه به راحتی به یکی از جاذبه های گردشگری استکهلم به نام یورگوردن دسترسی داشته باشید.

یورگوردِن

۵- موزه اِسکانسِن | Skansen Open Air Museum 

یکی از قدیمی ترین موزه های روز باز در جهان موزه اسکانسن است. این موزه روباز در جزیره ی یورگوردن قرار دارد و همانطور که گفتیم در این جزیره تفریحات دیدنی بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها همین موزه اسکانسن است. در این منطقه به غیر از موزه یک باغ وحش هم وجود دارد و همچنین بیش از ۱۵۰ ساختمان متفاوت از کل کشور نیز جمع آوری شده است که می توانید در یک نمای کلی کشور سوئد را یکجا ببینید.

موزه اِسکانسِن

۶- موزه عکاسی | Fotografiska

موزه عکاسی معاصر در استکهلم هم از دیگر جاذبه های گردشگری در استکهلم سوئد است که گردشگران علاقه ی زیادی به گشت و گذار در آن دارند. در این موزه سالانه گلچینی از نمایشگاه های مختلف برگزار می شود و همچنین یک رستوران، کتاب فروشی و همچنین مغازه هایی برای خرید سوغاتی نیز وجود دارد. در سال‌ های اخیر تعداد بازدیدکنندگان موزه به طور قابل توجهی افزایش داشته و امروزه یکی از ارزشمندترین مجموعه ‌های عکس دنیا به حساب می‌آید.

موزه عکاسی

۷- ساختمان شهرداری استکلهم | Stockholm City Hall

ساختمانی که در اغلب کارت های پستال عکس آن را قطعا دیده اید ساختمان شهرداری استکهلم است که به تالار شهر نیز مشهور می شود. این ساختمان در سال ۱۹۲۳ همزمان با عید نیمه تابستان سوئد نیز بازگشایی شده است. جالب است بدانید که در این ساختمان مراسم های معتبری نظیر نوبل به طور سالانه برگزار می گردد. با بازدید از ساختمان شهرداری استکهلم این شانس را خواهید داشت تا از بالای برج معروفش شهر را تماشا کنید.

شهرداری

۸- گشت و گذار با قایق در استکهلم

در ماه های تابستان در شریان های شهر استکلهم نیز آب دریا جریان دارد و می توانید در چشم انداز بی نظیر این شهر در آب قایق سواری کنید و جلوه ی دیگری از این شهر را بازدید نمایید. بسیاری از شهرنشینان در مجمع الجزایر اطراف شهر استکهلم نیز خانه های تابستانی وجود دارد و اغلب آخر هفته ها در آن می گذرانند. حتما در طی سفرتان از شهر استکهلم از تورهای قایق سواری نیز استفاده کنید و از جاذبه های گردشگری استکهلم بهره ببرید.

گشت و گذار با قایق در استکهلم

۹- موزه مدرن | Moderna Museet

در طول سفرتان به شهر استکهلم می توانید سعی کنید حتما از موزه مدرن در این شهر دیدن کنید. این موزه یکی از بهترین مجموعه های هنری است که از قرن بیستم تا به امروز اروپا به خود دیده است. آثاری از برجسته ترین افراد هنری در جهان نظیر پیکاسو، دالی، ماتیس و درکرت در آن قابل مشاهده است. برای دسترسی به این موزه باید به جزیره ی زیبای کپسهلمن که توسط رافائل مونئو طراحی شده نیز بروید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق از ساعات کاری موزه و هزینه ورودی به وب‌سایت رسمی موزه مدرن سر بزنید.

موزه مدرن

۱۰- رویال پارک ملی شهر

پارکی به طول ۱۰ کیلومتر در شهر استکهلم سوئد وجود دارد که یکی از بخش های جذایی ناپذیر در بین مردم سوئد می باشد. این پارک که به رویال پارک ملی شهر نیز مشهور است یکی از پر پیج و تاب ترین پارک های سوئد رویال پارک ملی شهر است و تقریبا در بیشتر اوقات سال جمعیت زیادی از گردشگران در این پارک در حال پرسه زدن هستند. شما حتی می توانید در این پارک گوزن شمالی، روباه و پرندگان نادر را ببینید؛ اگر هم عاشق طبیعت هستید می توانید انواع گونه های گیاهان را نظیر درختان بلوط، دریاچه ها، رودها، تپه ها و دیگر نقاط مخصوص شنا را مشاهده کنید. این پارک یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری استکهلم به شمار می رود که پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن کنید.

پیشنهادهایی برای گشت و گذار در شهر قدیمی استکهلم
پیشنهادهایی برای گشت و گذار در شهر قدیمی استکهلم
تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن
تبدیل برج مراقبت فرودگاه استکهلم به هتلی شیک و مدرن
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن پلاس تایم در استکهلم
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن پلاس تایم در استکهلم
جاذبه های استکهلم که بازدید از آن ها کاملا رایگان است!
جاذبه های استکهلم که بازدید از آن ها کاملا رایگان است!