جاذبه های گردشگری اسپانیا

دیدنی های کشور اسپانیا

اسپانیا از آن مقاصدی است که تمامی جاذبه ها را با هم در خود خلاصه کرده است. از سواحل آفتابی و فستیوال های رنگارنگ بگیر تا مراکز خرید فوق العاده و آثار تاریخی کهن در این کشور رنگارنگ پیدا می شود. همه چیز برای یک سفر خاطره انگیز در این سرزمین مهیاست. کافی است بدانید چطور باید از جاذبه های آن استفاده کنید. با الی گشت همراه باشید تا برایتان از ۱۰ جاذبه برتر این شهر بگوییم.

مطالب مرتبط:
غذای معروف اسپانیا
فستیوال های عجیب اسپانیا

قصر سلطنتی (Palacio Real)، مادرید

قصر سلطنتی مادرید، اقامت گاه رسمی پادشاهان اسپانیا بوده است که محلی برای برگزاری جشن ها و مراسم دولتی نیز می باشد. قصر سلطنتی بین سال های ۱۷۳۸ تا ۱۷۵۵ ساخته شد و کالوس سوم در سال ۱۷۶۴ آن را برای اقامت خود انتخاب نموده است.

فرار از گاوهای وحشی، پامپلونا

در شهر پامپلونا هر ساله از ۶ تا ۱۴ جولای، فستیوال سن فرمین برگزار می شود که مراسم جالب و خطرناکی می باشد. در این مراسم، مردم از میان حدود ۱۰-۱۲ گاو وحشی که در خیابان رها شده اند فرار می کنند.

گاوبازی در اسپانیا

لا کونچا(La Concha) 

لاکونچا از بهترین شهرهای ساحلی نه تنها اسپانیا بلکه کل اروپا می باشد.گردشگران این شهر در امواج دریا به موج سواری پرداخته و در تفرجگاههای ساحلی و رستوران های عالی آن از مناظر زیبای ساحلی لذت می برند.

قنات سگویا(Aqueduct of Segovia)

قنات سگویا یکی از معروف ترین آثار تاریخی حفاظت شده است که از دوران رومی ها به جا مانده است. این قنات باستانی از ۲۴۰۰۰ بلوک عظیم گرانیت ساخته شده و آب یک مسافت ۱۶ کیلومتری را از رودخانه فریو به سگویا انتفال می دهد. نکته قابل توجه اینجاست که با وجود گذشت سالیان دراز، این قنات هنور تامین کننده آب شهر است.

کوئنکا(Cuenca)

شهر کوئنکا بین والنسیا و مادرید در قسمت های تند شیب دار کوه قرار دارد و یکی از حیرت آورترین نمونه های شهرهای قرون وسطایی است. بسیاری از خانه ها بر لبه صخره ساخته و این امر کوئنکا را به یکی از جالب توجه ترین شهرهای اسپانیا تبدیل نموده است.

 ایبیزا(Ibiza)

ایبیزا یکی از جزایر دریای مدیترانه در بین سواحل اسپانیا و از پرطرفدارترین سواحل کل اروپا می باشد. در روزهای تابستان، جمعیت جزیره دو برابر شده و دسته های گردشگرانی که برای خوشگذرانی و رستوران های ساحلی و زیبا به ایبیزا می آیند در همه جای جزیره دیده می شوند.

ساگرادا فامیلیا(Sagrada Familia)

کلیسای ساگرادا فامیلیا از بزرگ ترین کلیساهای کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار می رود. طرح معماری این کلیسا متعلق به “Antoni Gaudí” معمار کاتالان است که ۴۰ سال روی این پروژه کار کرد که تا زمانی که در سال ۱۹۲۶ مرگش فرا رسید.

ساگرادا فامیلیا(Sagrada Familia)

ال اسکوریال(El Escorial)

کاخ ال اسکوریال مرکز سیاسی امپراطوری اسپانیا در زمان حکومت شاه فیلیپ دوم بوده است. شاه فیلیپ، ژان باتیستا دتولدو”Juan Bautista de Toledo”  را به عنوان معمار این پروژه برگزید و او با همراهی شاه فیلیپ، کاخ تاریخی ال اسکوریال، مرکز دنیای مسیحیت، را طراحی نمود. امروزه از کاخ ال اسکوریال به عنوان صومعه، موزه، قصر سلطنتی و مدرسه استفاده می شود.

مسجد کوردوبا(Mezquita of Cordoba)

مسجد کوردوبا، بنایی خیره کننده است که به ستون ها و آرک های درون سالن اصلی اش مشهور است. این بنا ابتدا یک معبد رومی بود و پس از سال ها به کلیسا و مسجد تبدیل شد.

مسجد الحمرا(Alhambra)

این مسجد بنایی در جنوب اسپانیاست که در قرن ۱۴ قسمتی به عنوان دژ و قسمتی به عنوان قصر همراه با باغی زیبا در درون آن ساخته شده است. این بنا اکنون یکی از جذاب ترین و پربازدید ترین اماکن توریستی در اسپانیا می باشد.

مسجد الحمرا(Alhambra)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد