۱۲ جاذبه ی معروف و دیدنی شهر هانوفر در آلمان

جاذبه های گردشگری هانوفر

شهر هانوفر در آلمان یکی از شهرهای تاریخی این کشور است و ساختمان قدیمی آن با معماری سبک گوتیک و قرون وسطایی که دارد شما را به سال های دور می برد و می توانید در طول تاریخ قدم بزنید و با حال و هوای مردم در آن زمان نیز آشنا شوید. در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم جاذبه های گردشگری هانوفر را خدمتتان معرفی کنیم تا بیشتر با این شهر و دیدنی های آن آشنا شوید، اگر علاقمند به آشنایی با پارک، کلیساها و موزه و دیگر جاذبه های گردشگری هانوفر هستید با ما در ادامه همراه باشید.

جاذبه های گردشگری هانوفر

۱- پارک ایلنریده | Eilenriede

مطالب مرتبط: 
چطور از فرودگاه هانوفر آلمان به مرکز شهر برویم؟
آشنایی با هانوفر، شهر سبز ، شهر نمایشگاه ها
در این ویدیو شهر هانوفر را متفاوت ببینید!

اولین جاذبه ی گردشگری هانوفر که می خواهیم خدمتتان آن را معرفی کنیم، پارک ایلنریده است. این پارک با وسعت ۶۴۰ هکتار یکی از بزرگترین پارک های سراسر اروپا به شمار می رود و جنگلی زیبا و مملو از درختان سرسبز است که با توجه به وجود مسیرهای پیاده روی، زمین های بازی و فضاهایی مخوصو پیک نیک یکی از بهترین مناطق برای گذراندن اواقات فراغت است. این پارک در هانوفر به ریه سبز نیز مشهور است. از جمله حیواناتی که در این پارک زندگی می کنند نیز شما گوزن‌های قرمز، اسب وحشی و خوک‌های وحشی هستند که بخشی از اکوسیستم جانوری این مکان را تشکیل می ‌دهند.

پارک ایلنریده

۲- موزه اسپرنگل | Sprengel Museum

یکی از بهترین و مهمترین مجموعه هایی که در شهر هانوفر آلمان قرار دارد موزه اسپرنگل است. در سال ۱۹۷۹ مجموعه ای که ترکیبی از ساختمان دولتی و خصوصی است به دلیل داشتن آثار متعدد محلی و همچنین آثاری از هنرمندان بزرگ مانند مایکل ارنست، پیکاسو و پل کلی نیز در این موزه وجود دارد که خود سبب شده تا بسیار در شهر مشهور شود. این موزه همچنین میزبان  مجموعه ‌ای ارزشمند اهدا شده توسط هنرمند مشهور نیکی د سنت فال و همچنین مجسمه‌های فلزی جذاب ساخته شده توسط الکساندر کالدر است.

موزه آگوست کستنر

۳- موزه آگوست کستنر | Museum August Kestner

دیگر موزه این شهر که جز جاذبه های گردشگری هانوفر به شمار می رود موزه آگوست کستنر است که پر از عتیقه های ارزشمند بوده و حتی عتیقه هایی از کشورهای مصر و ایران هم در این موزه وجود دارد. سال ساخت این مجموعه ۱۸۸۹ بود و شامل مجموعه های زیادی از آثار باستانی، سکه ها و صنایع دستی مختلف نیز می شود.

موزه آگوست

۴- باغ وحش هانوفر | Hanover Adventure Zoo

باغ وحشی در شهر هانوفر وجود دارد که در سال ۱۸۶۵ نیز تاسیس شد و سالانه بیش از نیم میلیون مسافر برای بازدید از آن به این شهر سفر می کنند. از جمله حیواناتی که در این باغ وحش زندگی می کنند نیز عبارتند از گوره خر آفریقایی، فیل های بزرگ آفریقایی، فلامینگوی رز صورتی، زرافه آفریقایی، شیرهای باربارا، خرس قطبی، پنگوئن ها، ببرهای بنگال، میمون ها، پلنگ ها، کانگورو و … در این باغ وحش زندگی می کنند. این باغ ‌وحش به صورت موضوعی است و می‌توان بخش زمستانی، بخشی با موضوع کریسمس، بیابانی، جنگلی، بخش کودکان و انواع موضوعات دیگر را در آن جستجو کرد. هر کدام از این بخش‌ها اتمسفر خاصی دارد، بنابراین به هیچ وجه از بودن در این مکان به خصوص همراه با خانواده خسته نخواهید شد.

باغ وحش هانوفر

۵- موزه ویلهلم بوش | Wilhelm Busch Museum

یکی از افراد مشهور آلمانی کاریکاتوریستی به نام ویلهلم بوش بود که وی شاعر و طنزپرداز به نامی بود و برای به نمایش گذاشتن آثارش دولت این کشور موزه ای را به نامش به ثبت رسانده است. این موزه در سال ۱۹۳۷ تاسیس شد و برجسته ‌ترین اثر هنری این نمایشگاه را بیش از ۷۰۰ کاریکاتور ناپلئون بناپارت دانست

موزه ویلهلم بوش

۶- دریاچه ماش | The Maschsee

دریاچه ای مصنوعی در سال ۱۹۳۶ در شهر هانوفر ساحته شد که طول آن ۲ کیلومتر و عرض آن نیز ۵۳۰ متر است. این دریاچه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هانوفر است و لاینه ماش نام منطقه‌ای است که دریاچه در آن قرار دارد و به همین دلیل نام آن را ماش گذاشته ‌اند. شنا و قایقرانی برخی از تفریحاتی است که در این مکان می‌توان از انجام آن‌ها لذت برد. اطراف دریاچه نیز برای پیک ‌نیک به همراه خانواده و قدم زدن بسیار مناسب است.

دریاچه ماش

۷- موزه دولتی لاور ساکسونی  | Lower Saxony State Museum

شهر هانوفر پر از موزه های دیدنی است که از تماشای آنها هرگز خسته نخواهید شد، یکی دیگر از این موزه ها، لاور ساکسونی است که موزه ای دولتی به شمار می رود و در آن مجموعه ای از نقاشی ها و مجسمه های قرون وسطایی دیده می شود و تا قرن بیستم مجموعه هایی باستانی، تاریخی طبیعی و همچنین قومی نیز در آن به نمایش داده شده است. در  مجموع بیش از ۲۰,۰۰۰ اثر ارزشمند هنری و تاریخی در موزه‌ی لاور ساکسونی قرار دارد.

موزه دولتی لاور ساکسونی

۸- شهر قدیمی هانوفر | Hanover’s Old Town

یک شهر قدیمی بزرگ در زمان جنگ جهانی دوم در هانوفر با خطوط باریک و تعداد فراوانی ساختمان نیمه چوبی قرون وسطایی وجود داشت که افراد فقیر زیادی تحت شرایط بدی در این شهر زندگی می کردند. این منطقه در زمان های دور به دلیل اینکه مرکز جرم و جنایت به شمار می رفت مردم از آن دوری می کردند اما در حال حاضر این شهر به یکی از شهرهای توریستی هانوفر تبدیل شده و از آن می توان به عنوان جاذبه های گردشگری هانوفر نیز یاد کرد. برای داشتن یک تجربه‌ی کامل از شهر قدیمی هانوفر دست کم باید یک تا دو روز زمان بگذارید.

منطقه شهر قدیمی هانوفر

۹- سالن اوپرای هانوفر | Hanover Opera House

همینطور که در حال خواندن جاذبه های گردشگری هانوفر هستید بد نیست بدانید که این شهر یک سالن اوپرای بزرگ هم دارد که میزبان بسیاری از اوپراهای حرفه ای می باشد و در جز درجه یک ترین سالن ها برای اجرای اپرا می باشد. هنرمندان بزرگی در این سالن به اجرای موسیقی می پردازند و سالانه افراد زیادی برای شرکت در اجراهای این سالن به هانوفر سفر می کنند.

سالن اپرای هانوفر

۱۰- باغ هرنهاوزن | Herrenhausen Gardens

در منطقه ای به نام هرنهاوزن باغی به همین نام وجود دارد که از سه باغ دیگر به نام های برگارتن، جورجن‌گارتن و ولفن‌گارتن تشکیل شده است و تمام آن ها میراث پادشاهان هانوفر محسوب می‌شوند. این باغ نیز از معروف ترین باغ های هانوفر به شمار می رود و سعی کنید در سفرتان به این شهر حتما از آن دیدن کنید. همچنین توجه داشته باشید قصر هرنهاوزن که اخیرا بازسازی شده، میزبان موزه‌ ای به عنوان نمایشگاه‌ های مصنوعات و اسناد مربوط به دوران غنی باروک است.

باغ هرنهاوزن

۱۱- بازار کلیسای سنت جورج و جیمز | Marktkirche

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز که معمولا با نام Marktkirche شناخته می‌شود، کلیسای اصلی لوتری در هانوفر آلمان است. قدمت این کلیسا به قرن چهاردهم میلادی باز می‌گردد. این بنا در کنار تالار شهر به عنوان جنوبی‌ترین معماری سبک گوتیگ آلمان شمالی شناخته می‌شود.

بازار کلیسای سنت جورج و جیمز

۱۲- تالار جدید شهر هانوفر | The New Town Hall in Hanover

تالاری در شهر هانوفر در ۳۰ جولای ۱۹۱۳ به نام تالار جدید شهر هانوفر ساحته شده که بعد از ۱۲ سال کار نیز ساخته شد. این بنا بی شک یکی از جالب ترین معماری های شهر هانوفر به شمار می رود. تالار جدید شهر و محوطه‌ی آن حدود ۱۰ هکتار از زمین‌های این شهر را اشغال می‌کند. ارتفاع بلندترین نقطه‌ی تالار برج آن است که به ۱۰۰ متر می‌ رسد و به تمام شهر اشراف دارد. برای بازدید از تالار جدید شهر هانوفر تورهای متعددی برگزار می گردد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد