گوتنبرگ، شهری با قلعه و قصرهای زیبا

با جاذبه‌های دیدنی گوتنبرگ سوئد آشنا شوید

موزه هنر گوتنبرگ

یکی از مهمترین جاذبه های گوتنبرگ ، موزه‌ی این شهر است. این موزه هنر یکی از بهترین موزه های هنر در شمال اروپا است که اثار ارزشمند و چشمگیری از فرهنگ نوردیک و جهانی دارد. در میان مجموعه های این موزه، شاهکارهایی از آلبرت ادلفلت، ارنست جوزفسون، کارل لارسون، آندرس زورن، رامبرانت، پیتر پل روبنس و کلود مونه موجود است. این موزه در کتاب راهنمای میشلن سه ستاره دارد. در طبقه همکف هم کافه قرار گرفته است و میتوانید در آن زمان بیشتری را سپری کنید. با الی گشت همراه باشید تا از سایر جاذبه های گوتنبرگ دیدن کنیم.

جاذبه های گوتنبرگ

بازار ماهی گوتنبرگ

این بازار در واقع یک بازار سربسته است که هر نوع غذای دریایی که مد نظرتان باشد را می توانید در این بازار پیدا کنید. بنای این ساختمان در سال ۱۸۷۴ ساخته شده است. معمار این بنا، Victor von Gegerfelt، برای ساخت این بنا از موزه‌های قدیمی این منطقه الهام گرفته است.

جاذبه های گوتنبرگ

قلعه بوهاس

این قلعه بیش از ۷۰۰ سال قدمت دارد. در طول تاریخ نیروهای سوئدی، نروژی و دانمارکی ۱۴ مرتبه به این قلعه حمله کردند، ولی در هیچ کدام از موارد موفق نشدند. این قلعه بخش زیادی از فرهنگ نوردیک را در خود جای داده است.

این قلعه در ابتدا فقط یا ساختمان چوبی ساده بود ولی به سرعت تبدیل به یک قصر و قلعه سنگی شد. از آن به بعد بوهاس تبدیل به یکی از قوی و مهم ترین استحکامات شمال شد و همیشه در حال توسعه و قوی تر کردن خود بود. در طی بازسازی انجام شده در قرن ۱۶م، صومعه های زیادی نابود شدند و سنگ آن ها به این قلعه آورده شد.

امروزه بوهاس غرق صلح و زیبایی است، ولی بازتاب صدای بمب و باروت بعد از قرن ها همچنان در میان دیوارهای آن شنیده می‌شود. اگر این سنگ ها می توانستند صحبت کنند، حرف هایی زیادی در مورد سربازان، پادشاهان، قدیسان، جاه طلبی ها، خائنین و یا زندانیان می زدند.

جاذبه های گوتنبرگ

قلعه CARLSTEN 

در حدود سال ۱۶۵۸ این شهر یک مرکز تجاری مهم بود. از آنجایی که  بندرگاه آن همیشه شغول و پر فعالیت بود، حفظ امنیت آن هم حائز اهمیت زیادی بوده است. بنابراین Karl X Gustav تصمیم گرفت به منظور حفاظت از شهر، این قلعه را بسازد. در ابتدا این بنا فقط یک برج مربع شکل و با حیاطی کوچک بود. در سال ۱۶۸۰ این قلعه مستحکم تر شد، ولی ساخت ظاهر قلعه فعلی در سال ۱۸۶۰ به پایان رسید.

جاذبه های گوتنبرگ

قصر Tjolöholm

قصر Tjolöholm بهترین نمونه هنر و ساخت صنایع دستی در سوئد است. این ساختمان در بین سال های ۱۸۹۸ و ۱۹۰۴ ساخته شد و ترکیبی از فرهنگ خانواده سلطنتی تودور، هنرهای جدید و آخرین نوآوری های زمان بود. این قصر در شبه جزیره ی اختصاصی  خود و در کنار دریا قرار گرفته است و تمام آن به عنوان نشانی از اجتماع و اتحاد ساخته شد. جدا از طراحی قصر، تمام محیط باغ های اطراف هم طراحی و ساخته شدند. باغ های نزدیک به قصر نظم بیشتری دارند،‌ ولی هرچه از قصر دورتر شوید، نظم این باغ ها کمتر می شود تا سازگاری بیشتری با طبیعت داشته باشد.

جاذبه های گوتنبرگ
جاذبه های گوتنبرگ

باغ گیاه شناسی گوتنبرگ

در این باغ که یکی از زیبا و بزرگترین باغ های گیاه شناسی اروپا است، بیش از ۱۶۰۰۰ گونه از گیاه را در بخش ها و گل‌خانه های مختلف مشاهده می کنید. این باغ مجموعه ای عظیم و تاثیرگذار از زیبایی های طبیعت را برای شما به نمایش می گذارد و در تمامی فصل های سال می توانید از آن بازدید کنید. هرساله بیش از نیم میلیون گردشگر از این باغ که یکی از محبوب ترین جاذبه های منطقه است بازدید می کنند.

جاذبه های گوتنبرگ
جاذبه های گوتنبرگ

باغ و خانه GUNNEBO 

یکی دیگر از جاذبه های گوتنبرگ ، باغ و خانه‌ی گانبرو است. این خانه در اواخر قرن ۱۸م به عنوان یک ویلا تابستانه برای تاجر ثروتمند، John Hall ساخته شد که در آن زمان یکی از ثروتمندترین افراد گوتنبرگ بود. Carl Wilhelm Carlberg طراح و معمار این قصر، بخش خدمتکاران و باغ های اطراف آن بود. البته در اسنادهای موجود در کلیساها، قبل از ساخت این خانه، خانه‌ی قدیمی دیگری در این منطقه وجود داشت و این قصر اولین بنا در این منطقه نبوده است. در طی قرن ها این ساختمان مالکان متعددی را به خود دیده است. این ساختمان از سال ۲۰۰۳ یک میراث فرهنگی به حساب می آید ولی کل پارک در سال ۲۰۰۶ توانست به ثبت برسد.

جاذبه های گوتنبرگ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code