۷ جاذبه گردشگری در بوردو فرانسه

با جاذبه‌های گردشگری بوردو فرانسه آشنا شوید

بوردو یکی از زیباترین شهرهای فرانسه است که در جنوب غربی این کشور قرار دارد. بوردو را با نام «بندرگاه ماه‌» می‌نامند، چراکه هم بسیار زیبا است و هم اینکه در کنار رودخانه‌ی گارون قرار گرفته است. این شهر تاریخی غنی دارد که به دوران باستان بازمی‌گردد. به لطف میراث و یافته‌های باستان شناسی از این شهر، سازمان یونسکو در سال ۱۹۹۸ این شهر را به عنوان یک میراث جهانی ثبت کرد. بیش از ۳۵۰ ساختمان در این شهر به عنوان جاذبه‌ای تاریخی شناخته می‌شوند. در ادامه برخی از جاذبه های بوردو را معرفی خواهیم کرد. با الی گشت همراه باشید.

قصر de la Bourse

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به فرانسه
۶ جاذبه دیدنی از مارسی فرانسه

وقتی در دهه ۱۷۲۰ این میدان تحسین برانگیز در سمت چپ رودخانه‌ی گارون ساخته شد، شهر بوردو هم دیوارهای قدیمی شهر را خراب کرد و کنار گذاشت. این ساختمان توسط معمار مورد علاقه ی لویی پانزدهم، ژاک گابریل طراحی شد. دیری نپایید که این میدان تبدیل به یکی از نمادها وبرجسته‌ترین دارایی‌های شهر بوردو شد. اگر وارد این ساختمان شوید، حتماً  متوجه صورتک‌هایی که در زیر تاق‌های آن قرار گرفته‌اند خواهید شد. در جلوی این ساختمان حوضی بسیار کم عمق طراحی شده که چهره‌ی این ساختمان در آب‌های آن منعکس می‌شود. در این مکان‌ عکس‌های بسیار زیبایی می‌توانید بگیرید. اگرچه عمق آب این حوض بسیار ناچیز است، ولی در تابستان‌ها و روزهای گرم کودکان در آن شروع به بازی می‌کنند.

جاذبه های بوردو فرانسه

کلیسا جامع بوردو

یکی دیگر از جاذبه های بوردو، کلیسا جامع این شهر است. این کلیسا اهمیت تاریخی ویژه‌ای دارد و در قلب بوردو قرار گرفته است. کلیسا سن آندره متعلق به قرن ۱۲م میلادی است و توسط سازمان یونسکو به عنوان یک میراث جهانی ثبت شده است. مسافران مذهبی که از کشورهای اطراف قصد سفر به سانتیاگو د کمپوستلا را داشتند،‌ در بین راه به بوردو می‌آمدند و از این کلیسا هم دیدن می‌کردند. در این کلیسا نماهای زیبایی از مجسمه‌های مختلف وجود دارد که «شام آخر»‌ و عروج مسیح را به تصویر می‌کشند. جالب است بدانید که از آنجایی زمین‌‌های سمت غرب این کلیسا در گذشته خیلی به دیوارهای این شهر نزدیک بوده‌اند، چیزی در آن‌ها ساخته نمی‌شد. ولی همچنان اقدام به ساخت و ساز در آن‌ها نشده است و خالی هستند. در رو به روی کلیسا جامع بوردو یک هتل ساخته شده که بنای آن متعلق به قرن ۱۸م است. اگر به معماری نئوکلاسیک این هتل دقت کنید، به راحتی متوجه تفاوت سبک معماری های این دو ساختمان و تغییراتی خواهید شد که در طی این چند قرن به‌ وجود آمدند. در تابستان‌ها فستیوالی در این کلیسا برگذار می‌شود وبازدیدکنندگان می‌توانند از شنیدن آثار موسیقایی بهترین گروه‌های اروپایی لذت ببرند.

جاذبه های بوردو فرانسه

تئاتر بزرگ بوردو

تئاتر بزرگ بوردو بخش مرکزی قصر de la Comédie است؛ بخشی به‌جای مانده از تمدن روم در شهر بوردو. اینجا یکی از نمادی‌ترین ساختمان های بوردو است و در سال ۱۷۸۰ و با الهام از سبک جدید کلاسیک بوردو ساخته شده است. این ساختمان نیز توسط ویکتور لوییس طراحی شد. ویکتور لوییس معمار بناهای معروفی از جمله پله رویاس و تئاتر فرانسه است که در پاریس قرار دارند. بخش بیرونی این ساختمان شامل ۱۲ ستون عظیم کورینتی و مجسمه‌هایی می‌شود که نشان دهنده ۹ موز (اسطوره) و خدایانی مانند جونو، ونوس و مینروا هستند. درون تئاتر هم فضاهای پر زرق و برق و پلکان‌های بسیار زیبایی قرار گرفته اند. اگر دوست دارید یک غروب به یاد ماندنی را تجرب کنید، به این تئاتر بیایید و یک اجرای ارکستر ملی فرانسه را تماشا کنید.

جاذبه های بوردو فرانسه

موزه ناحیه آکیتن

این موزه تاریخ بوردو و منطقه‌ی آکیتن را از زمان پیش از تاریخ تا به امروز به وضوح نشان می‌دهد. در این موزه آثار باستانی فوق العاده و بی‌نظیری وجود دارد، که یکی از آن‌ها لوسل ونوس است؛ تکه‌ سنگی با طراحی دستی که مربوط به ۲۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌شود. از دیگر آثار موجود در این موزه می توان به سکه‌های طلا گالیک که مربوط به ۲ قرن قبل از میلاد مسیح هستند،‌ مجمسه قرن سومی هرکول،‌ مجسمه شوالیه کورتون که متعلق به قرن ۱۳ است و قبر مونتنی اشاره کرد. مجسمه ی مونتنی برای مدتی در ورودی این موزه قرار داشت و برخی بازدیدکنندگان پاهای او را «برای کسب برخی از آگاهی و علوم او» لمس می‌کردند. در این موزه می توانید نگاهی به سبک زندگی قرن بیستم بوردو داشته باشید.

جاذبه های بوردو فرانسه

میدان Place des Quinconces

اینجا مکانی عمومی در مرکز بوردو است. این میدان در واقع بزرگترین میدان اروپا است و فاصله بسیار کمی تا تئاتر Le Grand دارد، بنابراین به راحتی می‌توانید به آنجا دسترسی داشته باشید. جدا از زیبایی مجسمه ی لویی هجدهم که در این میدان قرار گرفته، شما همچنین می توانید از تماشای رقص آب زیبایی که در این میدان اجرا می شود لذت ببرید. این میدان در بین سال‌های ۱۸۱۸ تا ۱۸۲۸ ساخته شد. یکی از مزایای بازدید از این میدان این است که در فاصله بسیار کمی تا پارک جاردین قرار دارد و از هر دوجاذبه می‌توانید بازدید کنید.

جاذبه های بوردو فرانسه

La Grosse Cloche

این ساختمان در قرن پانزدهم ساخته شده و در واقع یکی از معدود ساختمان‌های مربوط به قرون وسطی است که همچنان در بوردو سالم باقی مانده‌اند. در حقیقت این ساختمان روی باقی مانده‌های ساختمان دیگری که مربوط به یک دروازه در  قرن سیزدهم بود ساخته شده است.  این دروازه یک زندان کوچک هم در خود داشت که که زندانیان را در پشت درهایی با ضخامت ۱۰ سانتی متر محبوس می‌کرد. در مرکز این ساختمان یک زنگ قرار گرفته که وقتی به زیرساختمان بروید،‌ نمای بهتری از آن را می توانید مشاهده کنید. این زنگ متعلق به سال ۱۷۷۵ است و ۷۷۵۰ تن وزن دارد. این زنگ در بیشتر اوقات سال ساکت است، مگر در جشن‌های ملی و عمومی فرانسه که آن را به صدا در می‌آورند. مانند جشن‌های روز ملی فرانسه.

جاذبه های بوردو فرانسه

باغ عمومی جاردین بوردو

پارک جاردین اکنون در شهر بوردو قرار گرفته، ولی در سال ۱۷۴۶ که ساخت آن شروع شده بود، این پارک در اطراف شهر بوردو قرار می‌گرفت. ایده ی ساخت آن هم همراه با ایده‌های انسان شناسان قرن ۱۸م بود که هدف آن‌ها بهبود وضعیت سلامت انسان ها از طریق افرایش فضای سبز بوده است.

این پارک به سبک انگلیسی ساخته شده و درخت‌های قدیمی، مجسمه‌ها،‌ فضاهای سبز، چشمه و آب‌نماهای مختلفی دارد. علاوه بر این‌ها، همچنین پل‌هایی فلزی مختلفی هم روی حوضچه‌های این پارک ساخته شده‌اند. به هرحال اگر از تماشای جاذبه‌های مصنوعی  و انسان‌ساخت در بوردو خسته شدید، بازدید از پارک جاردین را حتماً‌ در برنامه‌ی خود قرار دهید.

منابع: planetware.com و thecrazytourist.com

جاذبه های بوردو فرانسه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد