جاذبه های معروف کشمیر

جاذبه های کشمیر هند

کشمیر با مناظر نفس گیر، دریاچه های زیبا و قله های پوشده از برف آلپ، به بهشت روی زمین معروف است. از سفر های تنهایی و ارزان گرفته تا سفرهای لوکس و خانوادگی، کشمیر برای هر نوع سفری، بهترین و کامل ترین مقصد به حساب می آید. دره های گل، دریاچه های آرام، مناظر باور نکردی و مسیر های پیاده روی فوق العاده زیبا، کشمیر با جاذبه هایش هوش از سرتان می برد. قصد دارید به بهشت روی زمین سفر کنید؟ با الی گشت همراه باشید تا شما را با زیباترین جاذبه های کشمیر آشنا کنیم.

کشمیر هند

۱- سریناگار (Srinagar)

مطالب مرتبط
نگاهی به جاذبه های کشمیر هند + ویدیو
قبل از دیدن این عکس ها به هند سفر نکنید!

«سریناگار» بدون شک یکی از زیباترین نقاط کشمیر است. در اینجا می توانید در دریاچه ی آرام و زیبای «دال»، سوار قایق های شیکارا بشوید و از منظره ی نفس گیر سریناگار لذت ببرید، منظره ی شهر را از بالای عبادتگاه «شانکاراچاریا» ببینید و یک شب را در هتل های قایقی جذاب و معروف آن بگذرانید و عاشق این منطقه بشوید! بهترین زمان سفر به این منطقه، بین ماه های فوریه تا جولای است. در سفر به سریناگار، دیدن باغ های معروف شالیمار را از دست ندهید.

سریناگار

۲- گلمرگ (Gulmarg)

بهشت برفی کشمیر! این سرزمین زیبای برفی، به داشتن طولانی ترین خط تله کابین دنیا معروف است. نمای این شهر از بالای کوه هایی که در ارتفاع ۳۹۷۹ متری از سطح دریا قرار گرفته اند، نفستان را در سینه حبس می کند. اگر در تابستان دلتان هوس برف بازی کرد، «گلمرگ» بهترین مقصد برای شما است. در اینجا حتی در فصل تابستان هم می توانید شاهد بارش برف باشید و در ارتفاع ۱۴ هزار متری از سطح دریا اسکی کنید. بهترین زمان سفر به این منطقه، بین ماه های مارس تا ژوئن است.

گلمرگ

۳- دره ی کشمیر

دره ی کشمیر بزرگترین دره ی هیمالیا و یکی از زیباترین مناظر طبیعی هند است. از هر جهتی که نگاه کنید، این دره چشم اندازهای مسحور کننده ای دارد. این دره ی عظیم ۱۴۰ کیلومتری، بهترین مقصد برای مسافران کشمیر و کوهنوردان است. می توانید پرواز با پاراگلایدر را در این دره تجربه کنید و از منظره ی نفس گیر آن نهایت لذت را ببرید. بهترین زمان سفر به این منطقه، بین ماه مارس تا اکتبر است.

دره

۴- همیس (Hemis)

یک منطقه بکر و کمتر شناخته شده با عبادتگاه های متعدد تاریخی و پارک های ملی. «همیس» بدون شک از مجذوب کننده ترین جاذبه های کشمیر است. اگر عاشق طبیعت وحشی هستید، تابستان های همیس را از دست ندهید. در پارک های ملی این منطقه، گونه هایی مثل پلنگ برفی و بز کوهی یافت می شوند. این منطقه بیشتر به فستیوال گومپا معروف است. فستیوالی رنگارنگ و زیبا که فرهنگ و هنر همیس را به زیبایی به نمایش می گذارد.

همیس

۵- پالگام (Pahalgam)

پالگام جایی است که در آن می توانید از دیدن دره های هیجان انگیز و دریاچه های شفاف لذت ببرید. این منطقه با دریاچه ی «لید» و دره ی «بیتاب» احاطه شده است. پالگام بهترین مقصد برای تفریح آبی رفتینگ، گلف و خرید محصولات سنتی کشمیر است. بهترین زمان بازدید از این منطقه، بین ماه های فوریه تا ژوئن است.

پاهالاگام
مکان ها و زیبایی هایی که در ایتالیا نباید از دست داد
ایرانگردی؛ نارین قلعه
چه جاذبه هایی در جزیره چونگ‌مینگ شانگهای انتظارتان را می کشد؟!
بازدید از عجیب ترین مکان های یونان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code