با بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی آشنا شوید

جاذبه گردشگری کوش آداسی | Kusadasi Tourist Attractions

جزیره ی کوش آداسی که امروز می خواهیم درباره ی آن با شما صحبت کنیم، پر است از جاذبه های زیبا و دیدنی که بدون شک مقصد هر گردشگری بعد از استانبول، بازدید از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است. کوش آداسی زیبا که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه ‌جزیره ‌ی دیلک همسایه‌ است، در کانون مراکز مهم گردشگری است. پیشنهاد می کنیم تا در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، جاذبه های گردشگری کوش آداسی را مورد بررسی قرار دهیم.

ساحل

پارک ملی دلتای آیدین | Aydin Delta National Park

مطالب مرتبط:
نکات سفر به کوش آداسی
بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی
با بهترین سواحل کوش آداسی آشنا شوید

برای شروع بررسی بهترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی که شما باید از آن ها بازدید کنید بیایید تا با یکی از زیباترین پارک های این جزیره یعنی پارک ملی دلتای آیدین که به آن بیوک مندرس نیز می گویند، این بحث را آغاز کنیم. تمامی عوامل طبیعی و جغرافیایی اعم از نئولوژیک و بیولوژیک دست در دست هم داده اند تا یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی را نه تنها در بین جاذبه های گردشگری کوش آداسی بلکه در سراسر ترکیه به وجود آوردند.

این پارک زیبا در بین دو منطقه ی سکه و کوش آداسی قرار گرفته است. نکته ی جالبی درباره ی این پارک وجود دارد و آن این است که این پارک از سمت مردم بسیار مقدس شناخته می شود و قدمتش به قرن های ۸ و ۹ میلادی می رسد. از بهترین جاذبه های طبیعی کوش آداسی همین پارک است که سالانه در آن کنفدراسیون های علمی بسیاری برگزار می گردد.

پارک ملی دلتای آیدین | Aydin Delta National Park

آدالند | Adaland

از دیگر جاذبه های گردشگری کوش آداسی که خیلی هم پرطرفدار است، در ۶ کیلومتری پارک آکوا فانتزی و کوش آداسی قرار گرفته و آدالند نام دارد. با این که پارک آبی آدالند به اندازه ی دیگر پارک های معروف آبی کوش آداسی بزرگ نیست اما، بسیار محبوب و پر طرفدار است. در آدالند معمولا نمایش دلفین ها را برای گردشگران و کسانی که به آن آمده اند را می گذارند.

پارک آبی آدالند

دیدایما | Didyma

در کنار کوش آداسی محوطه ای افسانه ای وجود دارد که به آن دیدایما می گویند و از دیدنی ها و جاذبه های کوش آداسی است. دیدایما بعد از بنای دلفی در یونان باستان به عنوان دومین تالار مذهبی مهم و بزرگ در جهان باستان به شمار می رفته است. این مکان مرکز تمرکز افراد تمدن هلینمی ها بوده است و به همین خاطر این تالار در این مکان ساخته شده است. دیدایما بنایی بسیار مهم است و از زمان کنستانتین به بعد رو به زوال رفت.

دیدایما

گوورجین آداسی از جاذبه گردشگری کوش آداسی |Guverjin Adasi

در قرن ۱۹ میلادی، در زمانی که قیام مورا از طرف عثمانی ها صورت گرفت، گورجین آداسی را مثل پاسگاه و کلانتری ساخته و قرار دادند تا از جزیره ها پاسبانی دهد. گورجین آداسی یکی از جاذبه های ترکیه و از جمله جاذبه های کوش آداسی است که حتما باید به آن سر زد.

گوورجین آداسی از جاذبه گردشگری کوش آداسی

پرینه | Perine

پرینه یکی دیگر از جاذبه های کوش آداسی است که در کنار منظزه ی کوهستانی محیط زیست طبیعی و همچنین بازمانده های تمدن هلینمی که از تمدن یونانیان به جای مانده است، یکی از دیدنی ترین جاذبه های موجود در کوش آداسی است که در نهایت ۴۵۰ سال قبل از میلادی مسیح بسیار پر رونق و پیشرفته بوده است. این شهر به خاطر بالا آمدن سطح آب رودخانه ی میندر، تا حد زیادی به زیر آب رفت و از بین رفت. در این منطقه، آمفی تئاتری ۶۵۰۰ نفری را در خود دارد.

پرینه

جزیره ی کبوتر | Guvercin Ada

یک گذرگاه ۳۵۰ متری نیز در نزدیکی جزیره وجود دارد که در نهایت به جزیره ای به نام جزیره ی پرنده می رسد. در این جزیره ی زیبا و دیدنی، باقی مانده های یک قلعه ی بیزانسی که متعلق به قرن ۱۳۲ میلادی است، وجود دارد. این قلعه برای مدتی در طول تاریخ این قلعه به عنوان مقر دزدان دریایی شناخته مب شده است. برج و بارو و دیوارهای این قلعه بعدها به مجموعه ی این قلعه در جزیره ی کبوتر اضافه شدند. در این جزیره پر است ار کافه و رستوران های مختلف که فضای جزیره را توریستی تر کرده اند.

جزیره کبوتر

روستای گوزل چاملی | Village of Gozel Chamly

روستای گوزل چاملی در دامنه ی تپه دیلک در محدوده ی شمال شرقی پارک ملی آیدین قرار گرفته است. این روستا معمولا به عنوان محل برگزاری بسیاری از کنفرانس های کنفدراسیون هایی که مرکز سیاسی و علمی هستند، قرار می گیرد. در این پارک گردشگاه هایی برای استفاده ی روزانه نیز وجود دارد.

روستای گوزل چاملی

منطقه ی بندرگاه | Kusadasi Harbor Area

بسیاری از جاذبه ‌های گردشگری کوش آداسی در منطقه‌ ی بندرگاه تاسیس شده ‌اند. در این بندرگاه کاروانسرای معروف و بزرگی قرار دارد که توسط کسی از شاهان عثمانی ساخته شده است. این بندرگاه یکی از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است.

منطقه ی بندرگاه | Kusadasi Harbor Area

غار کاراجا | Karaca Cave

در ۹ کیلومتری جاده ی تورگوت، غار کاراجا از جمله جاذبه های گردشگری کوش آداسی قرار گرفته است. غار کاراجا یکی از غار های شگفت انگیز در جهان است که در دوران باستان محلی برای سکونت انسان های نخستینی بوده که در آن منطقه زندگی می کرده اند. این غار سالانه میزبان هزاران توریست از سر تا سر دنیا است. غار کاراجا هر سال به مدت چند ماه تعطیل می باشد تا راه های آن مورد بررسی و مقاوم سازی قرار بگیرند.

غار کاراجا | Karaca Cave

شبه جزیره دیلک | Dilek Kusadasi

شبه جزیره ی دیلک نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوش آداسی است. در این شبه جزیره، سواحل بسیاری برای فعالیت های آبی وجود دارد. امکان پیاده روی در راه های جنگلی این جزیره، یکی از این بهترین گزینه ها برای طبیعت گردان و عاشقان محیط زیست است.

دیلک

افه ‌سوس | Ephesus

از شهرهای دیدنی و تاریخی کوش آداسی، افه سوس است. افه سوس، شهری چند هزار ساله است که شهرت و در پی آن تاریخخچه ی غنیش، گردشگران زیادی را همیشه به جذب خود کرده است. شهر افه سوس در قرن دهم قبل از میلاد تاسیس شد. این شهر بین ازمیر و کوش ‌آداسی قرار گرفته و رفتن به آن از هر دو شهر ممکن است.

افه ‌سوس | Ephesus

ساحل بانوان | Kadinlar Denizi

کادینلار ساحیلیسی یا همان ساحل بانوان، یکی از بهترین ساحل های این شهر است. دراین ساحل بازی های بسیار زیادی وجود دارد و امکانات آن مناسب است.

ساحل بانوان

میلتوس | Miltos

از دیگر بازمانده های تمدن هلنیستی ها در کوش آداسی، میلتوس است. این شهر برخلاف دیگر شهرهای پر رونق در آن زمان، تا دوره ی سلجوقیان و قرن ۱۴ میلادی در آن زندگی ادامه داشت.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی | Kusadasi Tourist Attractions

روستای کیرازلی | Kirazli

روستای کیزارلی پر است از جاذبه های گردشگری در کوش آداسی از نوع باغ و زمین های زراعی که خیلی ها را به سمت خود جذب می نماید. مهم ترین محصول این روستا، انگور است.

روستای کیرازلی | Kirazli

پلاژهای کوش آداسی | Kusadasi Beaches

معروف ترین پلاژهای کوش آداسی عبارتند از: پلاژ گوورچین آداس ، ، پلاژ کارا اوا، ، پلاژ سوگی، پلاژ کالاماکی، آب گرم یاوان سو، پلاژ ییلانچی بورنو، پلاژ یاوان سو، پلاژ کوشتور، آب گرم ونوس و آب گرم گوزل چاملی.

کوش آداسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی جزیره یکوش آداسی به سایت تریپ ادوایزر مراجعه کنید. 😎

tripadvisor.com

بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی
بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی
بیلکنت هتل و مرکز کنفرانس آنکارا | ۵ ستاره
بیلکنت هتل و مرکز کنفرانس آنکارا | ۵ ستاره
جاذبه هایی در ترکیه که شما را به سفری تاریخی می برند!
جاذبه هایی در ترکیه که شما را به سفری تاریخی می برند!
ماجرای پادشاهی که به خاطر نوشیدن قهوه مردم را گردن می زد!
ماجرای پادشاهی که به خاطر نوشیدن قهوه مردم را گردن می زد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code