جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه: راهنمای سفر

سفر به روسیه برای جام جهانی

یکی از بزرگترین اتفاقات جهان، جام جهانی است که هر ۴ سال یکبار برگزار می شود و بسیاری از مردم جهان برای دیدن آن لحظه شماری می کنند. هیجان جام جهانی به اندازه ای است که هنوز چند روز از تمام شدن یک دوره ی آن نگذشته، خیلی ها دلتنگ و چشم انتظار ۴ سال دیگر می شوند. جام جهانی ۲۰۱۸ قرار است در کشور روسیه و در چندین شهر مختلف آن برگزار شود و این کشور هم مثل کشورهای میزبان قبلی، تدارکات خیلی خاصی را برای این رویداد دیده و نوسازی های مختلفی را در سطح شهرها و استادیوم های ورزشی انجام داده است. اما نکته ی مهم اینجاست که از آنجا که روسیه کشور پهناوری است، فاصله ی شهرهای آن از هم زیاد است و در نتیجه باید دید روسیه برای این موضوع چه راه حلی دارد. در این راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، می خواهیم ۲ شهر مناسب این کشور را برای مدت اقامت حین بازی ها به شما معرفی کنیم و علاوه بر این، توصیه های سفر را با شما در میان بگذاریم. همراه الی گشت باشید:
جام جهانی 2018 روسیه

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه

مطالب مرتبط:
پدیده شب های سفید در روسیه چیست؟
۵ چیزی که قبل از سفر به روسیه باید بدانید

جام جهانی روسیه را یازده شهر این کشور به نام های مسکو، سن پترزبورگ، کازان، کالینینگراد، نیژنی نووگورود، روستوف نا دونو، سامارا، سارانسک، سوچی، ولگوگراد و یکاترینبورگ میزبانی می کنند که همه ی آنها بسیار دیدنی هستند و هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند اما از میان این ۱۱ شهر، ۲ شهر مسکو و کازان، بهترین شهرهای روسیه برای اقامت در مدت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند که در پایین می توانید دلیل انتخاب این دو شهر را ببینید.

چرا مسکو؟

در بین تمام این شهرها، مسکو بهترین گزینه است چرا که مراسم افتتاحیه ی بازی های جام جهانی، هم بازی اول و هم بازی های نیمه نهایی قرار است در مسکو برگزار شوند. از طرف دیگر، از آنجا که مسکو پایتخت روسیه است، دسترسی خیلی خوبی از بقیه ی شهرها دارد و این خود یک امتیاز بزرگ است. در این شهر، ۲ استادیوم اصلی با نام های لوژنیکی و اوتکریتیه وجود دارند که در سال ۲۰۰۸، باز ی های لیگ برتر اروپا در آنها برگزار شده است.

شهر مسکو

چرا کاران؟

دومین شهر مناسب برای اقامت در مدت بازی های جام جهانی روسیه، شهر کازان است که شاید دیدنی های کمتری نسبت به مسکو داشته باشد اما مزیت های دیگری دارد که آن را از بین شهرهای دیگر برگزیده تر کرده است. کازان در نزدیکی ۳ شهر دیگر یعنی نیژنی نووگورود، سامارا و سارانسک قرار دارد که این شهرها هم محل برگزاری تعدادی از بازی ها هستند و در نتیجه می توان به راحتی برای تماشای بازی ها از کازان به آنها رفت. فقط یک موضوع در ارتباط با اقامت در کازان وجود دارد و آن هم این است که از مرحله ی یک چهارم به بعد، در این شهر بازی ای برگزار نمی شود.


اگر بخواهیم کمی بیشتر راجع به کازان صحبت کنیم باید بگوییم ۲ رود مهم ولگا و کازانکا در این شهر با هم تلاقی دارند و کرملین کازان، یکی دیگر از دیدنی های آن است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کازان در سال ۲۰۰۹، پایتخت ورزشی روسیه شناخته شد و باشگاه فوتبال روبین در آن، یکی از پر افتخارترین باشگاه های روسیه است. علاوه بر این ها، در سال ۲۰۱۵ هم مسابقات جهانی ورزش های آبی در این شهر برگزار شده است.

توصیه های مسافرتی جام جهانی ۲۰۱۸

– رییس جمهور روسیه اعلام کرده است که تماشاگران این دوره از مسابقات، نیازی به ویزا ندارد .
– شانس با شما یار است چون روسیه کشور بسیار سردی است اما مسابقات جام جهانی در فصل تابستان در این کشور برگزار می شود که میانگین هوا تقریا ۲۰ درجه ی سانتیگراد است. در نتیجه هوا معتدل خواهد بود.
– از آنجا که روسیه وسیع است، هر شهری در آن با شهر دیگر اختلاف ساعت دارد. پس قبل از سفر به یک شهر باید زمان آن شهر را دانست.
– ارزتان را تبدیل کنید. یکی از بزرگترین مسکلات مسافران روسیه، تبدیل ارزهای مسافرتی است. بنابراین خوب است قبل از سفر، اطلاعات کاملی راجع به ارز در این کشور بدست آورید.

راهنمای سفر به فرانسه
راهنمای سفر به فرانسه
این ۶ کار را هیچ وقت در چین انجام ندهید!
این ۶ کار را هیچ وقت در چین انجام ندهید!
یک برنامه سفر عالی ۵ روزه به تایلند
یک برنامه سفر عالی ۵ روزه به تایلند
بهترین زمان برای سفر به سئول کی است؟
بهترین زمان برای سفر به سئول کی است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code