بلیط هواپیما

زیباترین مکانهای دیدنی لاهیجان همراه با آدرس

لاهیجان یکی از زیباترین شهرهای شمالی کشور است و برایش عنوان عروس شهرهای گیلان را انتخاب کرده اند. همین امر باعث شده هرسال میلیون ها گردشگر راهی سفر به آن شوند. قدم زدن در کنار استخر، بالا رفتن از شیطان کوه و خوردن کلوچه های داغ و تازه با بستنی تنها بخشی از جاذبه های شهر هستند. اگر شما قصد سفر به شهر چایی را دارید در ادامه با الی گشت همراه شوید تا جاهای دیدنی لاهیجان و اطراف را به شما معرفی کنیم و بتوانید بهترین برنامه را برای سفرتان بچینید و نهایت لذت را از زمان و هزینه ای که کرده‌ اید، ببرید.

جاهای دیدنی لاهیجان ، عروس شهرهای گیلان

استخر یکی از معروف ترین جاهای دیدنی لاهیجان

استخر در بخش شرقی شهر و درست پایین شیطان کوه قرار گرفته و برای رسیدن به آن تنها باید به سمت کوه سرسبز پیش رویتان بروید. وسعت آن ۱۷ هکتار است و ۴ متر عمق دارد. هوا که خوب باشد مردم شهر دسته جمعی به کنار استخر می آیند و دور آن قدم میزنند.

برای رفع خستگی روی نیمکت می نشینند یا در فضای سبز آن بساط پیکنیک را پهن می کنند. در نزدیکی استخر انواع مغازه های خوراکی فروشی از بستنی و فالوده گرفته تا فست فود و البته کلوچه های داغ و خوشمزه فروخته می شود. در میان استخر هم جزیره کوچکی قرار گرفته که پلی شما را به آن می رساند. هر چند امکان رفتن به جزیره نیست اما موقعیت خوبی برای گرفتن عکس های یادگاری ایجاد می کند.

پرندگان مهاجر زیادی هم به این حوالی می آیند و در کنار استخر بزرگ لاهیجان لانه می گزینند، تماشای پرواز دسته جمعیشان یا رهگذرانی که گاهی برایشان دانه می ریزند بر زیبایی های منطقه افزوده است.

بام سبز، تماشای تمامی جاهای دیدنی لاهیجان از بالا

بام سبز لاهیجان دست کمی از تصوراتمان از بهشت ندارد. چشم اندازی بی نظیر از عروس گیلان همراه با باغ های چای و مزارع برنج در کنار جنگل و البته استخر، زیبایی باشکوهی را شکل داده است. برای رفتن به بام می توانید پیاده روی کمی دشوار را انتخاب کنید یا با ماشین راه را طی کنید که البته برای ماشین باید هزینه ورودی پرداخت شود.

آن بالا انواع و اقسام سرگرمی ها برای بازدید کنندگان تدارک دیده شده است. اگر می خواهید در سکوت از طبیعت لذت ببرید پیشنهاد ما آن است که صبح روزهای غیر تعطیل را انتخاب کنید. البته هیاهوی جمعیت و شور زندگی افراد نیز هیجان خاص خودش را دارد. تله کابین که خودش یکی از مکان های گردشگری لاهیجان به حساب می آید نیز در این جا قرار گرفته است. هر روز به طور میانگین ۱۰۰۰ نفر سوار تله کابین احرار می شوند و از ایستگاه اول آن (بام سبز) به ایستگاه دوم (تاج خروس) می روند. برای دانش آموزان خری بلیط نیم بهاست.

در هر دو ایستگاه سرگرمی های زیادی دارید اما بام سبز شلوغ تر است. انواع فروشندگان غذاهای خیابانی محصولات فصلی را می فروشند و هر کسی به کاری مشغول است.

آدرس: گیلان، لاهیجان، بام سبز لاهیجان، تله کابین احرار

تله کابین بام سبز، تماشای تمامی جاهای دیدنی لاهیجان از بالاشیطان کوه، نماد مکان های دیدنی لاهیجان

حتی اگر وارد شهر لاهیجان هم نشوید و از جاده های اطراف عبور کنید، شیطان کوه زیبا را خواهید دید. شیطان کوه در کنار استخر قرار گرفته و اغلب بازدید کنندگان همزمان به این جاهای دیدنی لاهیجان می روند. در بالای کوه آبشار پرآبی قرار دارد که باید بگوییم مصنوعی است و توسط پمپاژ آب استخر جاری می شود. برای رسیدن به بالای آبشار باید از ۷۵۰ پله بالا بروید. برای اطلاعات بیشتر نگاهی به مطلب شیطان کوه، جاذبه ای رمزآلود در لاهیجان بیاندازید.

آدرس: شرق شهر لاهیجان، شیطان کوه

شیطان کوه، نماد مکان های دیدنی لاهیجان

بقعه شیخ زاهد گیلانی از مناطق دیدنی اطراف لاهیجان

اگر با تاریخ ایران آشنایی داشته باشید حتما شیخ صفی الدین اردبیلی (بنیان گذار دودمان صفوی) را می شناسید.شیخ زاهد گیلانی تاثیر بسیاری بر روی شیخ صفی گذاشت و دختر شیخ زاهد نیز با شیخ صفی ازدواج کرد. این مقبره را نوادگان صفویه برایش ساخته اند. امروز آرامگاه ۴ کیلوتر با محدوده شهر فاصله دارد و در میان مزارع عطراگین چای روستای شیخانور است. برای رسیدن به آن باید وارد لنگرود شده و به میدان شیخ زاهد بروید. اطلاعات کامل را در شیخ زاهد گیلانی بخوانید.

آدرس: لاهیجان، گوهر سرا، جاده شیخانبر

بقعه شیخ زاهد گیلانی از مناطق دیدنی اطراف لاهیجان

تالاب سوستان، دیدنی بکر شهر چای ایران

تالاب سوستای از دیگر جاهای دیدنی نزدیک لاهیجان است که البته کم تر کسی از آن اطلاع دارد و برای رسیدن به آن احتمالا باید از محلی ها سوال کنید. چرا که مقداری از انتهای راه روستایی و پر پیچ و خم می شود. پیشنهاد می کنیم هنگام رفتن کمی امکانات رفاهی نیز همراه خودتان ببرید، آنجا هیچ مغازه ای وجود ندارد و ممکن است از نداشتن کمی خوراکی و نوشیدنی پشیمان شوید. (حتما زباله‌ هایتان را در کیسه ریخته و آن را با خود برگردانید حیف است که آیندگان از دیدن زیبایی های طبیعت محروم شوند) برای رسیدن به مرکز رویش نیلوفر و نیزارها باید از خیابان شقایق به میدان دانشگاه آزاد لاهیجان رفته و پس از رسیدن به میدان تربیت معلم وارد جاده سوستان شوید.

آدرس: لاهیجان، انتهای خیابان شقایق، جاده کناری دانشگاه، معدن شن، تالاب سوستان

تالاب سوستان، دیدنی بکر شهر چای ایران

آرامگاه کاشف السلطنه، موزه تاریخ چای لاهیجان

این محل گردشگری لاهیجان را با نام های مقبره کاشف السلطنه، گنجینه چای، آرامگاه کاشف السلطنه پدر چای ایران و موزه تاریخ چای ایران نیز می شناسند و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. او وصیت کرده بود جسدش را در میان بوته های چایی دفن کنند. سال ۱۳۷۵ موزه چای را هم در این محل تاسیس کردند که امروز بازدید کنندگان زیادی دارد فقط باعث شده وصیتش انجام نشده و آرامگاهش دیگر در میان مزارع چای نباشد.

آدرس: لاهیجان، انتهای خیابان کاشف شرقی، بعد از میدان دکتر حشمت، در میان خیابان شهید هاشمی نژاد و کاشف شرقی

حمام گلشن، دیدنی به جا مانده از قاجاریان در لاهیجان

بخش زیادی از حمام طی زلزله و گذر سال ها تخریب شده و از ۸۰۰ متر آن تنها ۶۴۵ متر باقی مانده است. هنوز از آن بنا برای استحمام استفاده می شود. حمام سال ۱۳۳۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسده و البته در زمان خودش ثروتمندان شهر از آن استفاده می کردند. متاسفانه شرایط نگهداری آن کاملا غیر اصولی است و هر روز آسیب های بیشتری می بیند رو به ویران شدن است.

آدرس: لاهیجان، میدان وحدت (چهار پادشاهان، محله میدان)، ضلع جنوب غربی میدان، خیابان سردار جنگل (حافظ جنوبی سایق) درب آن از ضلع جنوبی داخل کوچه

  • نزدیک ترین شهرهای دیدنی اطراف لاهیجان کجا هستند؟

اگر قصد سفر به لاهیجان را دارید پیشنهاد می‌ کنیم بازدید از سیاهکل، دیلمان، آستانه، لنگرود و رودسر را هم (نسبت به زمانی که دارید)‌در برنامه سفرتان بگنجانید.

  • فاصله لاهیجان تا تهران چقدر است و وسایل نقلیه مناسب کدامند؟

فاصله لاهیجان تا شهر تهران ۳۴۷ کیلومتر است با ماشین شخصی حدود ۵ ساعته به مقصد می رسید. اتوبوس ها نیز هر روز از پایانه غرب و میدان آرژانتین برای لاهیجان ماشین دارند. در غیر این صورت باید با خرید بلیط قطار یا بلیط هواپیما رشت به شهر باران رفته و از آن جا با تاکسی یا اتوبوس به لاهیجان بروید.

  • آیا لاهیجان دریا دارد؟

خیر لاهیجان استخری ۲ کیلومتری و چند تالاب دارد اما با نزدیکترین ساحل (چمخاله) ۲۷ کیلومتر فاصله داشته و فاصله لاهیجان تا دریا حدود ۴۰ دقیقه است.

در این مطلب جاهای دیدنی لاهیجان که شامل استخر معروف، شیطان کوه، بام سبز و تلکابین احرار، بقعه شیخ زاهد گیلانی، موزه چای ایران و حمام گلشن می شد را معرفی کردیم و راه های دسترسی به هر یک را گفتیم. امیدواریم که سفر خوبی را به عروس شهرهای ایران تجربه کنید. در صورتی که تا به حال از زیباترین مکان های دیدنی لاهیجان دیدن کرده اید نظراتتان را با ما و سایر خوانندگان مجله در میان بگذارید.

 

 

یلدانه الی گشت فرصتی برای سفر با تخفیف های شگفت انگیز!
یلدانه الی گشت فرصتی برای سفر با تخفیف های شگفت انگیز!
راهنمای سفر به تبریز
راهنمای سفر به تبریز
معرفی مناطق شکار ممنوع ایران
معرفی مناطق شکار ممنوع ایران
چشمه باداب سورت، دومین چشمه آب شور جهان در ایران
چشمه باداب سورت، دومین چشمه آب شور جهان در ایران